iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 5. 2010
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

32 hlasů
9155
zhlédnutí

Toulavá kamera

Královec — Sběratel loutek — Muzeum kamenictví ve Skutči — Cyklotrasa Louštín — Muzeum tortury — Barokní lékárna ve Špilberku

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Královec

  1:17 do playlistu

  Královec
  Valašské Klobouky už jsme jednou navštívili. Důvod k návratu nám nabídla nově otevřená naučná stezka. Začíná ve městě a návštěvníkům ukáže například několik starých dřevěnic z přelomu 18. a 19. století, které přečkaly ničivý požár města roku 1896.

 • Sběratel loutek

  4:56 do playlistu

  Sběratel loutek
  Několik stovek loutek má ve své sbírce pan Mirek Nop. Vypravíme se za ním na Olomoucko. Pochlubí se nám svými neoblíbenějšími dřevenými herci, ale také různými unikáty, které se mu podařilo získat.

 • Muzeum kamenictví ve Skutči

  8:46 do playlistu

  Muzeum kamenictví ve Skutči
  Kameni se budeme věnovat v Městském muzeu ve Skutči. Konkrétně tedy historii kamenického řemesla v téhle oblasti. Na samém začátku byla opuka, která se tu začala těžit už ve 14. století.

 • Cyklotrasa Louštín

  12:38 do playlistu

  Cyklotrasa Louštín
  Trochu do těla si dáme při projížďce naučnou cyklostezkou na Louštíně nedaleko Rakovníka. Odměnou za trochu námahy nám bude krásný výhled na křivoklátské lesy. Krásnější prý snad jinde ani nenajdeme.

 • Muzeum tortury

  16:32 do playlistu

  Muzeum tortury
  Nevlídnou až děsivou součást života našich předků si připomeneme v Muzeu tortury v Praze. Čekají tam na nás různé nástroje a zařízení, s jejichž přispěním bylo na lidech vynucováno přiznání.

 • Barokní lékárna ve Špilberku

  20:28 do playlistu

  Barokní lékárna ve Špilberku
  Starý mobiliář lékárny, unikátní váhy i dózy na bylinky. To všechno si můžete prohlédnout na brněnském Špilberku. Je tam totiž vystavena barokní lékárna, která vznikla v brněnském klášteře řádu Alžbetinek v roce 1754.

 • Soutěž

Přehrát vše