iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 1. 2010
09:00 na ČT1

1 2 3 4 5

28 hlasů
10030
zhlédnutí

Toulavá kamera

Muzeum Mohelnice — Muzeum Příhraničí Kdyně — Sklep Bořetice — Franz Kafka Museum — Turistické informační centrum — Techmania science center

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Muzeum Mohelnice

  1:19 do playlistu

  Muzeum Mohelnice
  Mohelnice patří k našim nejstarším městům. V jejím okolí můžeme dodnes kromě krásné krajiny obdivovat stopy dávných civilizací. Líbilo se tu mimo jiné i Keltům. Historii města a jeho okolí si připomeneme v nové expozici místního muzea.

 • Muzeum Příhraničí Kdyně

  5:05 do playlistu

  Muzeum Příhraničí Kdyně
  Historie sklářství na Domažlicku, hlavně výroba malých skleněných korálků – páteříků učarovala panu Romanovi Konečnému ze Kdyně. Páteříky začal sbírat a dnes má jejich největší kolekci u nás. Současně začal mapovat místní zaniklé sklárny.

 • Sklep Bořetice

  8:41 do playlistu

  Sklep Bořetice
  Ledové víno je specifické svou chutí a také svou výrobou. U vinaře Stanislava Nováka v Bořeticích na jižní Moravě jsme tentokrát dostali šanci přihlížet, jak probíhá sběr i další zpracování.

 • Franz Kafka Museum

  12:14 do playlistu

  Franz Kafka Museum
  Mnoho cizinců má Prahu nerozlučně spjatou se jménem Franze Kafky, často o jeho osobnosti, díle a také životě vědí návštěvníci našeho hlavního města víc než mnozí Pražáci. My se pokusíme vám představit některá místa, kde spisovatel žil, a navštívíme také jeho muzeum na Malé Straně.

 • Turistické informační centrum

  15:55 do playlistu

  Turistické informační centrum
  Nedávné přívaly sněhu potěšily zejména milovníky lyžování a dalších zimních sportů. A udělaly také radost všem v horských střediscích. K těm nejznámějším patří docela určitě krkonošský Špindlerův Mlýn.

 • Techmania science center

  19:42 do playlistu

  Techmania science center
  V Plzeňském Techmania science center už jsme se jednou podívat byli. Tentokrát je důvodem naší návštěvy nová expozice Top Secret – Přísně tajné. Chcete-li se aspoň na chvíli stát tajným agentem, máte šanci.

 • Soutěž

Přehrát vše