iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 8. 2009
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

21 hlasů
12215
zhlédnutí

Toulavá kamera

Třešť — Chorea Historica — Rožmberská trasa — Dinopark Ostrava — Fríští koně — Buchlovice

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Buchlovice

  1:15 do playlistu

  Buchlovice
  Zámek Buchlovice je považován turisty i odborníky za jednu z barokních perel Moravy. Naše putování proto odstartujeme právě tady, v místě, jehož stavba vychází z původního projektu architekta Grimma. pokračování zde...

 • Fríští koně

  5:09 do playlistu

  Fríští koně
  Fríští koně bývají označování často jako černé perly a jsou původem koňmi rytířů a králů. Dokonce i český král Ludvík Jagellonský jel na frísu v bitvě u Moháče.

 • Dinopark Ostrava

  9:01 do playlistu

  Dinopark Ostrava
  Dinopark – i tam už jsme byli, i on byl naším cílem, byli jsme ale společně v tom plzeňském prehistorickém zvířecím parku, jestli se pamatujete. Jenže, rodina DinoParků se od léta 2009 rozšířila o nejnovější přírůstek, kterým je Dinopark Ostrava – Doubrava.

 • Rožmberská trasa

  12:42 do playlistu

  Rožmberská trasa
  K nejvýznamnějším jihočeským šlechtickým rodům patřili bezpochyby Rožmberkové. Kromě hradu, který nese jejich jméno, se výrazně podepsali na podobě třeboňského zámku.

 • Chorea Historica

  16:27 do playlistu

  Chorea Historica
  Soubor Chorea Historica založila v roce 2000 Eva Kröschlová. Od roku 2001 je občanským sdružením, jehož cílem je poznávání a uchování kulturního dědictví.

 • Třešť

  20:23 do playlistu

  Třešť
  V srdci Českomoravské vrchoviny, poblíž poloviny cesty mezi Prahou a Vídní, v soutěsce ohraničené vrchy Špičákem, Čeřínkem a ve vzdálenějším jižním horizontu i nejvyšším vrcholem regionu Javořicí se nalézá město Třešť.

Přehrát vše