iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 2. 2007
09:00 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
5559
zhlédnutí

Toulavá kamera

Zámek Tovačov — Zoo Děčín — Sbírka pout — Studijní a vědecká knihovna — Železniční muzeum — Horažďovice

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zámek Tovačov

  1:14 do playlistu

  Zámek Tovačov
  Perla střední Moravy – i tak bývá někdy označován tovačovský zámek. Důvodů je hned několik: vysoká nepřehlédnutelná věž s nejstarším renesančním pískovcovým portálem na sever od Alp, novobarokní kaple a nebo oltář z černého mramoru. Krásný zámek se, tak jako jiné české památky, potýká s nedostatkem peněz. Na jeho kráse a zajímavosti sice vráska smutná, ale ne tak znatelná.

 • Zoo Děčín

  5:17 do playlistu

  Zoo Děčín
  Děčín má svou vlastní zoo. A právě v ní najdete na české poměry nevídanou věc: ostrovy. A navíc Rajské, a k tomu i v zimě. Prozradíme ale hned na začátku, že jde o jakousi virtuální realitu, takové to domácí toulání se po světě a kolem něj. Každý z návštěvníků má možnost právě tady prožít netypický příběh a la Bludný Holanďan. Samotná plavba se odehrává ve čtyřech oceánech... a vše, co uvidíte, pak je reálné: od zvířat po rostliny.

 • Sbírka pout

  9:19 do playlistu

  Sbírka pout
  Toulavá kamera předpokládá, že její diváci zřejmě nemají zkušenost s policejními pouty. Proč právě pouty? Pan Šmákal ze Znojma totiž vytvořil jedinečnou kolekci policejních pout. Sám u policie pracuje a zájem o pouta u něj vzbudil jeho kamarád ze Spojených států. Jednou mu totiž poslal právě takováto pouta... a zbytek už nám pan Šmákal dovypráví sám.

 • Studijní a vědecká knihovna

  13:26 do playlistu

  Studijní a vědecká knihovna
  Vzácné knihy, jedinečné tisky, skvostná tiskařská díla stará i několik staletí. První naše tiskárna byla v Plzni, a právě proto, nebo snad díky tomu, se může Studijní vědecká knihovna Plzeňského kraje pochlubit skvosty, jež držely v rukách místní už v patnáctém století. Jde většinou o knihy náboženské nebo cestopisy.

 • Železniční muzeum

  17:01 do playlistu

  Železniční muzeum
  Z Plzně pak do Pardubic. A proč ne? A třeba mašinkou. Nebo vláčky. Stylově se totiž dostáváme do dalšího prostředí a tím bude všechno, co souvisí se železnicí. V roce 1990 Pardubáci založili spolek historie železniční dopravy a dnes tu mají už třeba makety lokomotiv, které kdysi brázdily okolí Pardubic, nebo lampu z 19. století, případně různé telefonní aparáty, bez nichž by železnice nemohla fungovat.

 • Horažďovice

  20:56 do playlistu

  Horažďovice
  Na brzdu našeho toulavého kamerového vozu dnes šlápneme v Horažďovicích. V desátém století začaly psát svou historii nejdřív jako významné hradiště, městem prošly dějiny i zajímaví lidé a rody od Přemysla Otakara II. po Šternberky. Horažďovice mají i svůj zámek, v tom zámku prý poklad. Nikdo ho však zatím neviděl ani nenašel, a tak prý tím největším viditelným pokladem může být pro někoho tamní pivovar.

 • Soutěž

  24:30 do playlistu

  Soutěž
  Šumavské městečko Volary proslavily půvabné roubené domy. Vyrůstat tu začaly už ve středověku, byť typově patří do Alp a nikde jinde v Česku se nestavěly. Obrazně řečeno je sem přinesli Tyroláci a do dnešních dnů se jich dochovalo jen čtrnáct.

Přehrát vše