iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 3. 2014
12:20 na ČT2

1 2 3 4 5

9 hlasů
1092
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Fara ve Frýdlantu nad Ostravicí — Církevní základní škola Veselí nad Moravou spolupracuje se stacionářem Toník — Kostel Nejsvětější trojice v Brně-Králově Poli — Milan Vavro, farář ve Slavkově — Varhanní hudba v liturgii II. — Křížová cesta Dušana Jurkoviče na Hostýn

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Fara ve Frýdlantu nad Ostravicí

  0:46 do playlistu

  Fara ve Frýdlantu nad Ostravicí
  Fara jako moderní volnočasové centrum, kde si děti, maminky i senioři mohou vybrat z bohatého programu. V ostravsko-opavské diecézi nic neobvyklého. Rekonstrukce far se tu daří více než úspěšně. Jeden z nově upravených farních areálů jsme navštívili ve Frýdlantu nad Ostravicí.

 • Církevní základní škola Veselí nad Moravou spolupracuje se stacionářem Toník

  5:07 do playlistu

  Církevní základní škola Veselí nad Moravou spolupracuje se stacionářem Toník
  Denní stacionář Toník ve Veselí nad Moravou provozuje katolická Charita a poskytuje péči klientům s mentálním a kombinovaným postižením. Před dvěma lety ho navštívily děti z místní Církevní základní školy a původně jednorázová akce se rozvinula v dlouhodobou spolupráci.

 • Kostel Nejsvětější trojice v Brně-Králově Poli

  8:26 do playlistu

  Kostel Nejsvětější trojice v Brně-Králově Poli
  V sousedství areálu Elektrotechnické fakulty v Brně-Králově Poli stojí nenápadná stavba svázaná s dějinami Brna. Kostel Nejsvětější trojice byl postaven roku 1376, a to výhradně pro mnichy kartuziánského řádu.

 • Milan Vavro, farář ve Slavkově

  12:40 do playlistu

  Milan Vavro, farář ve Slavkově
  Farář Milan Vavro je kromě své práce duchovního i nadšeným videoamatérem a už od mládí se věnuje natáčení hraných filmů, dokumentů nebo reportáží.

 • Varhanní hudba v liturgii II.

  17:04 do playlistu

  Varhanní hudba v liturgii II.
  Uctívání Boha v modlitbě – pro věřící křesťany velmi osobní okamžiky. V druhém dílu našeho cyklu Varhany v liturgii se proto zaměříme na to, jakou roli v těchto chvílích hraje právě varhanní hudba.

 • Křížová cesta Dušana Jurkoviče na Hostýn

  20:48 do playlistu

  Křížová cesta Dušana Jurkoviče na Hostýn
  Rukopis královedvorský mluví o místu, kam se teď společně vydáme, jako o zázračném. Vedla tudy prastará kupecká cesta zvaná Jantarová stezka, a dodnes je to jedno z nejvýznamnějších poutních cílů u nás. My se ale tentokrát vydali na Hostýn z úplně jiného důvodu. Protože je před Velikonocemi, chtěli jsme si projít místní křížovou cestu, kterou před více než sto lety vytvořil slovenský secesní architekt Dušan Jurkovič.

Přehrát vše

Související