Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu navštívíme faru ve Frýdlantu nad Ostravicí, která zde slouží jako moderní volnočasové centrum. O spolupráci církevní základní školy se stacionářem Toník ve Veselí nad Moravou budeme mluvit v druhém příspěvku. Dále představíme kartuziánský kostel v brněnském Králově Poli, seznámíme vás se slavkovským farářem, nadšeným videoamatérem Milanem Vavrem, nabídneme další díl cyklu „Varhany v liturgii“ a na závěr vás pozveme na křížovou cestu na Hostýn. Pořadem provází Petra Oppeltová.

Fara ve Frýdlantu nad Ostravicí

Připravila: Alžběta Medlová

Klikněte pro větší obrázek Fara jako moderní volnočasové centrum, kde si děti, maminky i senioři mohou vybrat z bohatého programu. V ostravsko-opavské diecézi nic neobvyklého. Rekonstrukce far se tu daří více než úspěšně. Jeden z nově upravených farních areálů jsme navštívili ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Farnost Frýdlant nad Ostravicí
Náš Nenuda

Církevní základní škola Veselí nad Moravou spolupracuje se stacionářem Toník

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázek Denní stacionář Toník ve Veselí nad Moravou provozuje katolická Charita a poskytuje péči klientům s mentálním a kombinovaným postižením. Před dvěma lety ho navštívily děti z místní Církevní základní školy a původně jednorázová akce se rozvinula v dlouhodobou spolupráci.

Denní stacionář Toník
Církevní základní škola ve Veselí nad Moravou

Kostel Nejsvětější trojice v Brně-Králově Poli

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázek V sousedství areálu Elektrotechnické fakulty v Brně-Králově Poli stojí nenápadná stavba svázaná s dějinami Brna. Kostel Nejsvětější trojice byl postaven roku 1376, a to výhradně pro mnichy kartuziánského řádu.

Farnost Brno-Královo Pole

Milan Vavro, farář ve Slavkově

Připravil: Petr Kotrla

Klikněte pro větší obrázek Farář Milan Vavro je kromě své práce duchovního i nadšeným videoamatérem a už od mládí se věnuje natáčení hraných filmů, dokumentů nebo reportáží.

Římskokatolická farnost Slavkov u Brna

Varhanní hudba v liturgii II.

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázek Uctívání Boha v modlitbě – pro věřící křesťany velmi osobní okamžiky. V druhém dílu našeho cyklu Varhany v liturgii se proto zaměříme na to, jakou roli v těchto chvílích hraje právě varhanní hudba.

Křížová cesta Dušana Jurkoviče na Hostýn

Připravila: Michaela Fišer Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázek Rukopis královedvorský mluví o místu, kam se teď společně vydáme, jako o zázračném. Vedla tudy prastará kupecká cesta zvaná Jantarová stezka, a dodnes je to jedno z nejvýznamnějších poutních cílů u nás. My se ale tentokrát vydali na Hostýn z úplně jiného důvodu. Protože je před Velikonocemi, chtěli jsme si projít místní křížovou cestu, kterou před více než sto lety vytvořil slovenský secesní architekt Dušan Jurkovič.

Svatý Hostýn
Jurkovičova křížová cesta

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST