Křesťanský magazín

30. březen 2014

Obsah dílu

Rozhodnutí pro cestu domů — Kuba ještě není svobodná — Křesťanský hokej žije a vzkvétá — Popelec umělců je o ztišení a zjednodušení — Vyhnání z pekla — Cesta domů ví, jak se žije se smrtí — Přijeli bratři z Taizé — Je dobré pamatovat i na stinné stránky naší historie — Pravda v médiích — První rok papeže Františka — V+V na návštěvě u Jiřího Stránského

Části dílu

00:42
Rozhodnutí pro cestu domů
  Volyňští Češi kdysi přijali pozvání osídlit část úrodné Ukrajiny. První polovina minulého století ovšem proměnila původně příznivou atmosféru jejich nového domova v život v neustálé nejistotě. Když se naskytla šance vrátit se do původní vlasti, neváhali.
  04:10
  Kuba ještě není svobodná
   Právě to chtěl připomenout Den pro Kubu, který se letos v ekumenickém duchu opět konal v Praze. A nechyběl při tom ani čerstvý laureát Templetonovy ceny.
   06:27
   Křesťanský hokej žije a vzkvétá
    Dosvědčila to atmosféra finále Křesťanské amatérské hokejové ligy na zimním stadionu v Poličce. Mantinely duněly, tribuny bouřily.
    08:54
    Popelec umělců je o ztišení a zjednodušení
     Právě za tento konec letos tradiční myšlenku uchopili u Nejsvětějšího Salvátora v Praze. Řekla to i umělecká intervence černobílých praporců výtvarníka Jaromíra Novotného do liturgického prostoru kostela.
     10:37
     Vyhnání z pekla
      Nejznámější kniha rakouského spisovatele Roberta Menasse vychází v češtině a představit ji přijel sám autor.
      12:20
      Cesta domů ví, jak se žije se smrtí
       Hospicová organizace Cesta domů představila svým příznivcům nový projekt České televize Život se smrtí, který mapuje osudy lidí, kteří se dozvěděli tíživou diagnózu – rakovina.
       13:47
       Přijeli bratři z Taizé
        Ne na výlet, ani na misie, nýbrž kvůli tiskové konferenci, která měla novináře seznámit s podrobnostmi současného stádia příprav velkého setkání evropské mládeže, které se uskuteční na konci roku v Praze.
        14:55
        Je dobré pamatovat i na stinné stránky naší historie
         Jednu z nich, vyvraždění obyvatel terezínského rodinného tábora v Osvětimi během tří dnů roku 1944, připomíná happening s názvem Pamatuj.
         16:17
         Pravda v médiích
          Je v nich k nalezení? Má smysl hledat dokonce i pravdu s velkým „P“? Na to se ptali ve sboru Církve bratrské na Smíchově.
          17:48
          První rok papeže Františka
           Komponovaný večer hudby, úvah a citátů z díla nového papeže, si dal za cíl zmapovat první rok jeho působení. Pod názvem U mne je vždy otevřeno ho v prostorách Městské knihovny připravily sestry Paulínky.
           Přehrát celé video
           Stopáž26 minut
           Další díl
           6. duben 2014

           Přehled dílů

           853 dostupných
           Stopáž26 minut

           29. leden

           Rozhovor s předsedou Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE) kardinálem Hollerichem nebo Tříkrálová sbírka v Senátu Parlamentu České republiky.

           29. 1. 2023 na ČT2
           Stopáž26 minut

           22. leden

           Ekumenická bohoslužba k 30. výročí vzniku ČR, Tříkrálová sbírka, Velkotýnecké varhany, Pravoslavné Vánoce, Roman Musil

           22. 1. 2023 na ČT2
           Stopáž26 minut

           15. leden

           Kniha Kadas Mana — Sestry v obci Drasty — Společenství vdov a vdovců — Chrám svatého Mořice v Olomouci

           15. 1. 2023 na ČT2
           Stopáž26 minut

           18. prosinec 2022

           Návštěvníci Národního divadla Brno mají poprvé možnost Glagolskou mši skladatele Leoše Janáčka nejen slyšet, ale i vidět. Její scénické provedení otevřelo letošní festival Janáček Brno. Kantátu se staroslověnským textem tvůrci spojili do jednoho celku s Janáčkovou poslední operou – Z mrtvého domu. Loštický řezbář Jaroslav Beneš, do jehož dřevěného království vás nyní zavedeme, je známý recesista, a osobitý smysl pro humor vkládá i do svého betlému.

           18. 12. 2022 na ČT2
           Stopáž26 minut

           11. prosinec 2022

           Advent za zdmi klášterů a zahájení stavebních prací na Živém domě v Teplicích.

           11. 12. 2022 na ČT2
           Stopáž27 minut

           4. prosinec 2022

           Bůh s námi – tak je v biblické hebrejštině překládáno jméno Emmanuel. Za své si ho zvolilo jedno z takzvaných nových hnutí v církvi – společenství lidí, kteří chtějí žít intenzivní duchovní život a svou víru společně sdílet a prohlubovat. To je Komunita Emmanuel. Vznikla ve Francii – v České republice má dnes asi 150 členů, kteří se pravidelně setkávají v malých skupinách.

           4. 12. 2022 na ČT2

           Křesťanský magazín na sociálních sítích

           Napište nám