27 minut
Křesťanský magazín

30. března 2014

Obsah dílu

Rozhodnutí pro cestu domů — Kuba ještě není svobodná — Křesťanský hokej žije a vzkvétá — Popelec umělců je o ztišení a zjednodušení — Vyhnání z pekla — Cesta domů ví, jak se žije se smrtí — Přijeli bratři z Taizé — Je dobré pamatovat i na stinné stránky naší historie — Pravda v médiích — První rok papeže Františka — V+V na návštěvě u Jiřího Stránského

Části dílu

00:42
Rozhodnutí pro cestu domů
  Volyňští Češi kdysi přijali pozvání osídlit část úrodné Ukrajiny. První polovina minulého století ovšem proměnila původně příznivou atmosféru jejich nového domova v život v neustálé nejistotě. Když se naskytla šance vrátit se do původní vlasti, neváhali.
  04:10
  Kuba ještě není svobodná
   Právě to chtěl připomenout Den pro Kubu, který se letos v ekumenickém duchu opět konal v Praze. A nechyběl při tom ani čerstvý laureát Templetonovy ceny.
   06:27
   Křesťanský hokej žije a vzkvétá
    Dosvědčila to atmosféra finále Křesťanské amatérské hokejové ligy na zimním stadionu v Poličce. Mantinely duněly, tribuny bouřily.
    08:54
    Popelec umělců je o ztišení a zjednodušení
     Právě za tento konec letos tradiční myšlenku uchopili u Nejsvětějšího Salvátora v Praze. Řekla to i umělecká intervence černobílých praporců výtvarníka Jaromíra Novotného do liturgického prostoru kostela.
     10:37
     Vyhnání z pekla
      Nejznámější kniha rakouského spisovatele Roberta Menasse vychází v češtině a představit ji přijel sám autor.
      12:20
      Cesta domů ví, jak se žije se smrtí
       Hospicová organizace Cesta domů představila svým příznivcům nový projekt České televize Život se smrtí, který mapuje osudy lidí, kteří se dozvěděli tíživou diagnózu – rakovina.
       13:47
       Přijeli bratři z Taizé
        Ne na výlet, ani na misie, nýbrž kvůli tiskové konferenci, která měla novináře seznámit s podrobnostmi současného stádia příprav velkého setkání evropské mládeže, které se uskuteční na konci roku v Praze.
        14:55
        Je dobré pamatovat i na stinné stránky naší historie
         Jednu z nich, vyvraždění obyvatel terezínského rodinného tábora v Osvětimi během tří dnů roku 1944, připomíná happening s názvem Pamatuj.
         16:17
         Pravda v médiích
          Je v nich k nalezení? Má smysl hledat dokonce i pravdu s velkým „P“? Na to se ptali ve sboru Církve bratrské na Smíchově.
          17:48
          První rok papeže Františka
           Komponovaný večer hudby, úvah a citátů z díla nového papeže, si dal za cíl zmapovat první rok jeho působení. Pod názvem U mne je vždy otevřeno ho v prostorách Městské knihovny připravily sestry Paulínky.
           Přehrát celé video
           Stopáž26 minut
           Další díl
           6. dubna 2014

           Přehled dílů

           745 dostupných
           Stopáž27 minut

           30. června

           Ekonomická odluka církve od státu — Noc kostelů — Módní přehlídka liturgických oděvů — Visuální podoba sv. Vojtěcha — Pražské památky

           30. 6. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           23. června

           Noc kostelů — Festival Full of life — Představení knihy "Víra a nevíra ve stínu továrních komínů" — Janúšova usedlost

           23. 6. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           16. června

           Poutní magazín Jana Vávry tentokrát zavede diváky do Krkonoš. Tradice spiritistického hnutí, výstup na Žalý nebo ke kapli v Modrém sedle. Naše nejvyšší hory tak, jak je neznáte.

           16. 6. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           9. června

           Intronizace biskupa Izaiáše — 330 let Panny Marie Fryštátské — Nové varhany v ostravském Zábřehu — Projekt Otevřené chrámy — Caritas – vyšší odborná škola sociální Olomouc

           9. 6. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           2. června

           Svatojánské slavnosti NAVALIS se každoročně konají 15. května. Do okolí Karlova mostu v Praze lákají stále více návštěvníků. My vás ale zveme do zákulisí. Nahlédneme do míst, kam se běžný divák nikdy nedostane.

           2. 6. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           26. května

           Vysvěcení nové kaple v Nesvačilce — Ministrantská pouť brněnské diecéze — Kněz a politik Jan Šrámek — Představení „Muzikál v kostele“

           26. 5. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           19. května

           Projekt Zvony míru v Oldřišově — Žehnání motorkářům v Orlové — Varhany velehradské baziliky — Skladatel Jan Juráň — Mobilní hospic Pokojný přístav

           19. 5. 2024 na ČT2
           Stopáž26 minut

           12. května

           Rekonstrukce Nového probošství na Pražském hradě — Mateřské centra Církve bratrské v Praze 13 — Květiny — Vyšebrodský haptický model Závišova kříže

           12. 5. 2024 na ČT2
           Stopáž26 minut

           5. května

           Zemědělská usedlost v Drastech — Arcibiskupském kněžském semináři — Malířku Claudi Ondok — Arnoldova vila v Brně

           5. 5. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           28. dubna

           Poslední rozloučení s vladykou Simeonem — Projekt Bible24 — Varhany v katedrále Božského Spasitele — Projekt Cesta světla — Divadelní představení Pan Halpern a pan Johnson

           28. 4. 2024 na ČT2

           Křesťanský magazín na sociálních sítích

           Napište nám