Křesťanský magazín

30. březen 2014

Část: Přijeli bratři z Taizé

Obsah dílu

Rozhodnutí pro cestu domů — Kuba ještě není svobodná — Křesťanský hokej žije a vzkvétá — Popelec umělců je o ztišení a zjednodušení — Vyhnání z pekla — Cesta domů ví, jak se žije se smrtí — Přijeli bratři z Taizé — Je dobré pamatovat i na stinné stránky naší historie — Pravda v médiích — První rok papeže Františka — V+V na návštěvě u Jiřího Stránského

Části dílu

00:42
Rozhodnutí pro cestu domů
  Volyňští Češi kdysi přijali pozvání osídlit část úrodné Ukrajiny. První polovina minulého století ovšem proměnila původně příznivou atmosféru jejich nového domova v život v neustálé nejistotě. Když se naskytla šance vrátit se do původní vlasti, neváhali.
  04:10
  Kuba ještě není svobodná
   Právě to chtěl připomenout Den pro Kubu, který se letos v ekumenickém duchu opět konal v Praze. A nechyběl při tom ani čerstvý laureát Templetonovy ceny.
   06:27
   Křesťanský hokej žije a vzkvétá
    Dosvědčila to atmosféra finále Křesťanské amatérské hokejové ligy na zimním stadionu v Poličce. Mantinely duněly, tribuny bouřily.
    08:54
    Popelec umělců je o ztišení a zjednodušení
     Právě za tento konec letos tradiční myšlenku uchopili u Nejsvětějšího Salvátora v Praze. Řekla to i umělecká intervence černobílých praporců výtvarníka Jaromíra Novotného do liturgického prostoru kostela.
     10:37
     Vyhnání z pekla
      Nejznámější kniha rakouského spisovatele Roberta Menasse vychází v češtině a představit ji přijel sám autor.
      12:20
      Cesta domů ví, jak se žije se smrtí
       Hospicová organizace Cesta domů představila svým příznivcům nový projekt České televize Život se smrtí, který mapuje osudy lidí, kteří se dozvěděli tíživou diagnózu – rakovina.
       13:47
       Přijeli bratři z Taizé
        Ne na výlet, ani na misie, nýbrž kvůli tiskové konferenci, která měla novináře seznámit s podrobnostmi současného stádia příprav velkého setkání evropské mládeže, které se uskuteční na konci roku v Praze.
        14:55
        Je dobré pamatovat i na stinné stránky naší historie
         Jednu z nich, vyvraždění obyvatel terezínského rodinného tábora v Osvětimi během tří dnů roku 1944, připomíná happening s názvem Pamatuj.
         16:17
         Pravda v médiích
          Je v nich k nalezení? Má smysl hledat dokonce i pravdu s velkým „P“? Na to se ptali ve sboru Církve bratrské na Smíchově.
          17:48
          První rok papeže Františka
           Komponovaný večer hudby, úvah a citátů z díla nového papeže, si dal za cíl zmapovat první rok jeho působení. Pod názvem U mne je vždy otevřeno ho v prostorách Městské knihovny připravily sestry Paulínky.
           Přehrát celé video
           Stopáž26 minut
           Další díl
           6. duben 2014

           Přehled dílů

           692 dostupných
           Stopáž26 minut

           26. březen

           Sto let Matice svatokopecké, řeckokatolická romská misie a folklorní soubor Čiriklore, varhany v Dubu nad Moravou, výstava Kříž, symbol spásy, pravoslavný kněz Josef Libor Kratochvíla.

           26. 3. 2023 na ČT2
           Stopáž27 minut

           19. březen

           Na úvod se ještě ohlédneme za celorepublikovou akcí Národní týden manželství, dále zavítáme do Olomouce na setkání varhaníků, představíme restaurátora Romana Slaného, který vyrábí moravské kláty a navštívíme zrekonstruovanou zámeckou kapli v Oslavanech na Brněnsku.

           19. 3. 2023 na ČT2
           Stopáž26 minut

           12. březen

           Mnoho významných osobností katolické církve bylo v únoru k zastižení v Praze. Odehrávalo se zde kontinentální shromáždění Synody a plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE).

           12. 3. 2023 na ČT2
           Stopáž27 minut

           5. březen

           Na úvod se vydáme do Šternberku, kde se začátkem února konala tradiční hromniční pouť matek. Dále přineseme reportáž ze setkání podporovatelů charitativní organizace Mary’s Meals, vydáme se do Koclířova k replice Fatimské kaple a představíme brněnského rodáka Kurta Gödela, který mimo jiné vytvořil i rovnici pro logický důkaz boží existence.

           5. 3. 2023 na ČT2
           Stopáž26 minut

           26. únor

           Svatý Valentin, tanzanské děti, varhany ve Špičkách, jarní prázdniny v Hubertu, společenství Ábel

           26. 2. 2023 na ČT2
           Stopáž27 minut

           19. únor

           Mariánská úcta v Čáslavi a téměř neznámé duchovní pamětihodnosti Kolína – další z cyklu cestovatelských magazínů zavede diváky do Středočeského kraje.

           19. 2. 2023 na ČT2

           Křesťanský magazín na sociálních sítích

           Napište nám