iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 10. 2012
06:20 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
1673
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Dny židovské kultury Olomouc — Čtyřtisící kněz brněnské diecéze — Misijní neděle ve Slavkově u Brna — Setkání Společenství čistých srdcí — Marie Maňáková — Opatovický misál — Pozvánka – Proměny křesťanství — Tak to vidím já

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dny židovské kultury Olomouc

  0:52 do playlistu

  Dny židovské kultury Olomouc
  Co vlastně obnášel český antisemitismus a jak se lišil od toho evropského? Nejen to bylo tématem letošních Dnů židovské kultury, které se konaly v Olomouci. S kamerou jsme navštívili výstavu karikatur, přednášku o antisemitismu na konci minulého století a představení brněnského Divadla U stolu „Šamhorodský proces“.

 • Čtyřtisící kněz brněnské diecéze

  6:25 do playlistu

  Čtyřtisící kněz brněnské diecéze
  V životě katolických studentů bohosloví je významným milníkem okamžik vysvěcení na kněze. Slibují věrnost svému biskupovi i církvi. Jejich kněžská služba je na samotném počátku, nijak to ale neumenšuje důležitost tohoto aktu. Kněžské svěcení, z něhož vám přinášíme následující reportáž, však s sebou navíc neslo punc i jisté výjimečnosti pro celou brněnskou diecézi.

 • Misijní neděle ve Slavkově u Brna

  9:40 do playlistu

  Misijní neděle ve Slavkově u Brna
  Neděle 21. října byla v katolické církvi věnována misiím. My jsme tento sváteční den strávili ve Slavkově u Brna s mladým farníkem Ondrou.

 • Setkání Společenství čistých srdcí

  12:52 do playlistu

  Setkání Společenství čistých srdcí
  Společenství čistých srdcí sdružuje mladé lidi, kteří se rozhodli dodržovat přikázání týkající se předmanželské čistoty a navíc se k tomu rozhodli i veřejně přihlásit.

 • Marie Maňáková

  16:05 do playlistu

  Marie Maňáková
  S nemocničními kaplany se můžete setkat v řadě českých nemocnic a zdravotních zařízeních už delší dobu. My vám dnes představíme ženu, která v této práci našla své poslání.

 • Opatovický misál

  18:51 do playlistu

  Opatovický misál
  V Olomouci probíhá výstava velmi vzácného rukopisu ze 14. století. Opatovický misál byl vyhotoven v písařské dílně působící na dvoře Karla IV., kde vznikaly knihy pouze pro významné osobnosti.

 • Pozvánka – Proměny křesťanství

  21:40 do playlistu

  Pozvánka – Proměny křesťanství
  Diecézní muzeum v Brně pořádá každoročně přednáškový cyklus určený veřejnosti. Pro letošní podzim je vybráno několik příspěvků vztahujících se k aktuálním tématům a situacím, ve kterých se ocitá křesťanství v současném světě, případně se kterými se katolická církev potýkala v nedávné minulosti. Šest takto koncipovaných přednášek doplní dva večery věnované umění. Všechny přednášky se uskuteční v sále na Petrově 2 v Brně, vždy od 18 hodin.

 • Tak to vidím já

  22:54 do playlistu

  Tak to vidím já
  Fejeton Vlastimila Fürsta – Svátkování

Přehrát vše

Související