26 minut
Křesťanský magazín

28. říjen 2012

Obsah dílu

Dny židovské kultury Olomouc — Čtyřtisící kněz brněnské diecéze — Misijní neděle ve Slavkově u Brna — Setkání Společenství čistých srdcí — Marie Maňáková — Opatovický misál — Pozvánka – Proměny křesťanství — Tak to vidím já

Části dílu

00:52
Dny židovské kultury Olomouc
  Co vlastně obnášel český antisemitismus a jak se lišil od toho evropského? Nejen to bylo tématem letošních Dnů židovské kultury, které se konaly v Olomouci. S kamerou jsme navštívili výstavu karikatur, přednášku o antisemitismu na konci minulého století a představení brněnského Divadla U stolu „Šamhorodský proces“.
  06:25
  Čtyřtisící kněz brněnské diecéze
   V životě katolických studentů bohosloví je významným milníkem okamžik vysvěcení na kněze. Slibují věrnost svému biskupovi i církvi. Jejich kněžská služba je na samotném počátku, nijak to ale neumenšuje důležitost tohoto aktu. Kněžské svěcení, z něhož vám přinášíme následující reportáž, však s sebou navíc neslo punc i jisté výjimečnosti pro celou brněnskou diecézi.
   09:40
   Misijní neděle ve Slavkově u Brna
    Neděle 21. října byla v katolické církvi věnována misiím. My jsme tento sváteční den strávili ve Slavkově u Brna s mladým farníkem Ondrou.
    12:52
    Setkání Společenství čistých srdcí
     Společenství čistých srdcí sdružuje mladé lidi, kteří se rozhodli dodržovat přikázání týkající se předmanželské čistoty a navíc se k tomu rozhodli i veřejně přihlásit.
     16:05
     Marie Maňáková
      S nemocničními kaplany se můžete setkat v řadě českých nemocnic a zdravotních zařízeních už delší dobu. My vám dnes představíme ženu, která v této práci našla své poslání.
      18:51
      Opatovický misál
       V Olomouci probíhá výstava velmi vzácného rukopisu ze 14. století. Opatovický misál byl vyhotoven v písařské dílně působící na dvoře Karla IV., kde vznikaly knihy pouze pro významné osobnosti.
       21:40
       Pozvánka – Proměny křesťanství
        Diecézní muzeum v Brně pořádá každoročně přednáškový cyklus určený veřejnosti. Pro letošní podzim je vybráno několik příspěvků vztahujících se k aktuálním tématům a situacím, ve kterých se ocitá křesťanství v současném světě, případně se kterými se katolická církev potýkala v nedávné minulosti. Šest takto koncipovaných přednášek doplní dva večery věnované umění. Všechny přednášky se uskuteční v sále na Petrově 2 v Brně, vždy od 18 hodin.
        22:54
        Tak to vidím já
         Fejeton Vlastimila Fürsta – Svátkování
         Přehrát celé video
         Stopáž27 minut
         Další díl
         4. listopad 2012

         Přehled dílů

         708 dostupných
         Stopáž27 minut

         24. září

         Jak jsou přijímány ženy jako představitelky církevních společenství? Signalizují změny ve vedení kněžských seminářů novou cestu ve výchově kněžského dorostu? A jaké dozvuky mají Světové dny mládeže v Lisabonu?

         24. 9. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         17. září

         Mariánská úcta v polské Ketři, nový biskup ostravsko-opavské diecéze, varhany ve Valašském Meziříčí, Zarážení hory v Polešovicích a pravoslavná církevní obec ve Vilémově.

         17. 9. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         10. září

         Na úvod přineseme reportáž z Absolventského Velehradu, ohlédneme se za festivalem Meeting Brno, který se letos zaměřil na postavení žen v církvi, navštívíme Martu Jirousovou, dceru básníka Ivana Martina Jirouse a představíme specifické duchovní písně v podání folkloristky Magdaleny Múčkové a cimbálová muziky Danaj.

         10. 9. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         3. září

         Poutě jako novodobý fenomén. Čím jsou poutní místa tak přitažlivá pro současného člověka?

         3. 9. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         25. červen

         Noc kostelů — Pouť na Sázavě — Hořické pašijové dny — Socha Marie Restituty Kafkové

         25. 6. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         18. červen

         Pravoslavná církev v Teplicích — Nadace sester Boromejek — Kniha „Mučedníci a oběti pro Krista“ — Jabok - 30 let — Noc kostelů

         18. 6. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         11. červen

         Pravoslavná cyrilometodějská pouť do Mikulčic, Začátek lázeňské sezony v Karlově Studánce, Varhany na Svatém Kopečku, Motorkářská pouť v Ostravě a Dům sv. Cyrila a Metoděje v opavských Vlaštovičkách.

         11. 6. 2023 na ČT2
         Stopáž26 minut

         4. červen

         Umožnit alespoň některým rozvedeným, kteří žijí v novém partnerském svazku, přístup ke svatému přijímání a zároveň je pozvat ke svátosti smíření. To je cíl nové iniciativy plzeňského biskupa Tomáše Holuba. Pastorace rozvedených v širších souvislostech.

         4. 6. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         28. květen

         Setkání katolické mládeže — Charitativní projekt „Mary's meals“ — Restaurátorské práce ve vyškovské synagoze — Arcidiecézní muzeum Olomouc — Pozvánky

         28. 5. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         21. květen

         Celorepublikové Dny dobrovolnictví, náměstí kardinála Tomáška v Ostravě-Svinově, varhany na hradě Bouzově, Ministrantský den v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci a Komunitní centrum P. Josefa Peče ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

         21. 5. 2023 na ČT2

         Křesťanský magazín na sociálních sítích

         Napište nám