27 minut
Křesťanský magazín

4. listopad 2012

Obsah dílu

Zpívající teenageři v Hradci Králové — Archaion kallos — Poetická intervence — Islámský sufismus — Take 6 — Media jako nové náboženství — Vztah k seniorům — Dobré zprávy existují — Akademická farnost na ČVUT — V+V na návštěvě

Části dílu

00:14
Zpívající teenageři se slétli v Hradci Králové
  Zástupci tensingových souborů z celé České republiky si dali sraz v zasněžené východočeské metropoli. V duchu organizace YMCA a v navázání na kořeny tensingové aktivity, zrozené před lety v Norsku, se pustili do kreativní práce se zpěvem, divadlem a výtvarným projevem. „I ty můžeš“ je heslo vtahující do hry každého, kdo si chce nechat pomoci při objevení svých skrytých talentů.
  03:19
  Archaion kallos neboli Starobylá krása zvučela pravoslavným chrámem
   Další ročník Mezinárodního festivalu pravoslavné hudby nabídl hudební lahůdky v podání špičkových souborů, které se věnují tomuto rozmanitému hudebnímu odvětví.
   05:14
   Poetická intervence korejského umění
    České baroko hostilo v průběhu října čtyři ukázky současného korejského umění. Pozoruhodný rozhovor dvou kultur probíhal na čtyřech vybraných místech v Praze a ve Slaném. Projekt Centra teologie a umění nesl název Woo:Ri, tj. „Takoví jsme my“.
    10:06
    Islámský sufismus v rukách a srdci křesťanského hudebníka
     Do Prahy zavítal dnes už světoznámý indický hudebník Raza Khan, který se celý život věnuje interpretaci hudby mystického islámu. Ta je v našem prostředí spojována s folklórně chápaným tancem dervišů, ve světě islámu je však mnohými považována za liberální úchylku a zradu pravého islámu. Jak se v tomto třaskavém prostředí pohybuje indický křesťan Raza Khan?
     12:18
     Take 6 se valí do Prahy
      Nositelé deseti cen Grammy, excelentní americký vokální sextet Take 6 bude koncertovat 7. listopadu v Národním domě na Vinohradech. Šestice černých muzikantů spolu zpívá od konce osmdesátých let a je to znát na vybroušenosti jejich interpretace gospelové hudby v jazzovém duchu.
      12:57
      Media jako nové náboženství
       Nad tímto problémem se zamýšleli účastníci panelové diskuse v rámci konference Forum 2000, která se poprvé konala bez Václava Havla na pražském Žofíně. Jednou z doprovodných akcí byla i výstava fotografií americké výtvarnice a fotografky, Talithy Brauer v kostele U Martina ve zdi.
       15:15
       Vztah k seniorům má svou chartu
        Parlament České republiky už byl svědkem ledasjaké události na pomezí politiky a církve. Charta v něm ale byla podepisována pravděpodobně poprvé. Týká se vztahu naší společnosti k seniorům, kterých je v naší západní civilizaci percentuálně stále více.
        16:40
        Dobré zprávy existují a mají své dny
         Dny dobrých zpráv je dnes už tradiční akce, která se popáté konala v Salesiánském divadle v Kobylisích. Jejím smyslem je nově interpretovat evangelijní zprávu o možnosti nového začátku.
         18:01
         Na ČVUT se narodila akademická farnost
          Veni snacte spiritus se jmenovala slavnostní bohoslužba, kterou byl v kostele sv. Bartoloměje zahájen nový rok na Českém vysokém učení technickém. Studenti a profesoři zároveň oslavili vznik akademické farnosti s novým duchovním správcem.
          19:20
          V+V na návštěvě
           Pánové Vacek a Vávra si vzali tentokráte velké sousto. Pozvali si k rozhovoru starostu Říčan, Vladimíra Kořena, aby se od něj dozvěděli, jestli je možno si udržet čisté ruce a zdravý rozum na exponovaném místě samosprávy městečka nedaleko Prahy.
           Přehrát celé video
           Stopáž27 minut
           Další díl
           11. listopad 2012

           Křesťanský magazín na sociálních sítích

           Napište nám