27 minut
Křesťanský magazín

4. listopadu 2012

Obsah dílu

Zpívající teenageři v Hradci Králové — Archaion kallos — Poetická intervence — Islámský sufismus — Take 6 — Media jako nové náboženství — Vztah k seniorům — Dobré zprávy existují — Akademická farnost na ČVUT — V+V na návštěvě

Části dílu

00:14
Zpívající teenageři se slétli v Hradci Králové
  Zástupci tensingových souborů z celé České republiky si dali sraz v zasněžené východočeské metropoli. V duchu organizace YMCA a v navázání na kořeny tensingové aktivity, zrozené před lety v Norsku, se pustili do kreativní práce se zpěvem, divadlem a výtvarným projevem. „I ty můžeš“ je heslo vtahující do hry každého, kdo si chce nechat pomoci při objevení svých skrytých talentů.
  03:19
  Archaion kallos neboli Starobylá krása zvučela pravoslavným chrámem
   Další ročník Mezinárodního festivalu pravoslavné hudby nabídl hudební lahůdky v podání špičkových souborů, které se věnují tomuto rozmanitému hudebnímu odvětví.
   05:14
   Poetická intervence korejského umění
    České baroko hostilo v průběhu října čtyři ukázky současného korejského umění. Pozoruhodný rozhovor dvou kultur probíhal na čtyřech vybraných místech v Praze a ve Slaném. Projekt Centra teologie a umění nesl název Woo:Ri, tj. „Takoví jsme my“.
    10:06
    Islámský sufismus v rukách a srdci křesťanského hudebníka
     Do Prahy zavítal dnes už světoznámý indický hudebník Raza Khan, který se celý život věnuje interpretaci hudby mystického islámu. Ta je v našem prostředí spojována s folklórně chápaným tancem dervišů, ve světě islámu je však mnohými považována za liberální úchylku a zradu pravého islámu. Jak se v tomto třaskavém prostředí pohybuje indický křesťan Raza Khan?
     12:18
     Take 6 se valí do Prahy
      Nositelé deseti cen Grammy, excelentní americký vokální sextet Take 6 bude koncertovat 7. listopadu v Národním domě na Vinohradech. Šestice černých muzikantů spolu zpívá od konce osmdesátých let a je to znát na vybroušenosti jejich interpretace gospelové hudby v jazzovém duchu.
      12:57
      Media jako nové náboženství
       Nad tímto problémem se zamýšleli účastníci panelové diskuse v rámci konference Forum 2000, která se poprvé konala bez Václava Havla na pražském Žofíně. Jednou z doprovodných akcí byla i výstava fotografií americké výtvarnice a fotografky, Talithy Brauer v kostele U Martina ve zdi.
       15:15
       Vztah k seniorům má svou chartu
        Parlament České republiky už byl svědkem ledasjaké události na pomezí politiky a církve. Charta v něm ale byla podepisována pravděpodobně poprvé. Týká se vztahu naší společnosti k seniorům, kterých je v naší západní civilizaci percentuálně stále více.
        16:40
        Dobré zprávy existují a mají své dny
         Dny dobrých zpráv je dnes už tradiční akce, která se popáté konala v Salesiánském divadle v Kobylisích. Jejím smyslem je nově interpretovat evangelijní zprávu o možnosti nového začátku.
         18:01
         Na ČVUT se narodila akademická farnost
          Veni snacte spiritus se jmenovala slavnostní bohoslužba, kterou byl v kostele sv. Bartoloměje zahájen nový rok na Českém vysokém učení technickém. Studenti a profesoři zároveň oslavili vznik akademické farnosti s novým duchovním správcem.
          19:20
          V+V na návštěvě
           Pánové Vacek a Vávra si vzali tentokráte velké sousto. Pozvali si k rozhovoru starostu Říčan, Vladimíra Kořena, aby se od něj dozvěděli, jestli je možno si udržet čisté ruce a zdravý rozum na exponovaném místě samosprávy městečka nedaleko Prahy.
           Přehrát celé video
           Stopáž27 minut
           Další díl
           11. listopadu 2012

           Přehled dílů

           733 dostupných
           Stopáž27 minut

           7. dubna

           Nový olomoucký arcibiskup Josefa Nuzík — Talk show brněnského biskupství AŽNAVĚKY — Nová kniha teologa Pavla Hoška „Evangelium podle Bohumila Hrabala“ — Eduard Tomáš Šilinger

           7. 4. 2024 na ČT2
           Stopáž26 minut

           24. března

           850. výročí narození sv. Hedviky — Křížové cesty pod širým nebem — Varhany v klášterním kostele sv. Valentina v Příboře — Den vzácných onemocnění — Templfest

           24. 3. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           17. března

           Brněnské divadlo Mikro-teatro — Krasličářka Marcela Hrabovská — Nová křížová cesta ve Vranově nad Dyjí — Nová opera „Komenský“ — Předvelikonoční zamyšlení husitského biskupa Juraje Dovaly

           17. 3. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           10. března

           Stanislav Přibyl jako nový litoměřický biskup. Jak prožívá své nové poslání? A co ho kromě hry na varhany a fotografování baví ve volném čase?

           10. 3. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           3. března

           Divadelní inscenace Bílá Voda — Výzkum o lidské spiritualitě — Nová kniha historika Václava Nečady Řečický děkanát — Světelský oltář v adamovském kostele svaté Barbory

           3. 3. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           25. února

           Svatý Valentýn — Diecézní synoda — Žehnání lidí v „neregulérním“ svazku

           25. 2. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           18. února

           Výstava Květy trpělivosti — Páter Albín Jaroslav Kvita — Ceciliánské varhany v Hodolanech — Zpěvačka Monika Kanioková — Charitní středisko Gabriel

           18. 2. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           11. února

           Hagioterapie — Spolek „Respekt a tolerance“ — Centrum Kopretina — Výstava v muzeu v Chrasti

           11. 2. 2024 na ČT2
           Stopáž27 minut

           4. února

           Tříkrálová sbírka — Duchovní Adolf Kajpr — Stanislav Přibyl — Projekt Nadace sester Boromejek - „Maňásek“

           4. 2. 2024 na ČT2
           Stopáž26 minut

           28. ledna

           Tříkrálová sbírka — Aliančního týdne modliteb — Sociálně terapeutickou dílna Buřinka v Rýmařově — Zrekonstruovaný kostel svaté Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou

           28. 1. 2024 na ČT2

           Křesťanský magazín na sociálních sítích

           Napište nám