Zajímavosti a aktuality ze světa náboženství. Připravili M. Otřísal a A. Lazarov

Obsah dílu

Přehrát vše

Zpívající teenageři se slétli v Hradci Králové

Klikněte pro větší obrázekZástupci tensingových souborů z celé České republiky si dali sraz v zasněžené východočeské metropoli. V duchu organizace YMCA a v navázání na kořeny tensingové aktivity, zrozené před lety v Norsku, se pustili do kreativní práce se zpěvem, divadlem a výtvarným projevem. „I ty můžeš“ je heslo vtahující do hry každého, kdo si chce nechat pomoci při objevení svých skrytých talentů.

Vystupující: Ondřej Strádal, Vladislava Hudeczková, Michael „Miki“ Erdinger

Festival Tensing
YMCA

Archaion kallos neboli Starobylá krása zvučela pravoslavným chrámem

Klikněte pro větší obrázekDalší ročník Mezinárodního festivalu pravoslavné hudby nabídl hudební lahůdky v podání špičkových souborů, které se věnují tomuto rozmanitému hudebnímu odvětví.

Vystupující: Marios Christou

Archaion kallos

Poetická intervence korejského umění

Klikněte pro větší obrázekČeské baroko hostilo v průběhu října čtyři ukázky současného korejského umění. Pozoruhodný rozhovor dvou kultur probíhal na čtyřech vybraných místech v Praze a ve Slaném. Projekt Centra teologie a umění nesl název Woo:Ri, tj. „Takoví jsme my“.

Osobnosti: Prokop Siostrzonek, Pavel Pola, Tomáš Halík, Norbert Schmidt, Benedikt Tomáš Mohelník, J. W. Stella

Poetická intervence

Klášter bosých karmelitánů ve Slaném
Akademicá farnost Praha
Břevnovský klášter

Islámský sufismus v rukách a srdci křesťanského hudebníka

Klikněte pro větší obrázekDo Prahy zavítal dnes už světoznámý indický hudebník Raza Khan, který se celý život věnuje interpretaci hudby mystického islámu. Ta je v našem prostředí spojována s folklórně chápaným tancem dervišů, ve světě islámu je však mnohými považována za liberální úchylku a zradu pravého islámu. Jak se v tomto třaskavém prostředí pohybuje indický křesťan Raza Khan?

Osobnosti: Raza Khan

Pragueout.cz: Raza Khan
Respectmusic.cz: Raza Khan
Rozhlas.cz: Raza Khan

Take 6 se valí do Prahy

Klikněte pro větší obrázekNositelé deseti cen Grammy, excelentní americký vokální sextet Take 6 bude koncertovat 7. listopadu v Národním domě na Vinohradech. Šestice černých muzikantů spolu zpívá od konce osmdesátých let a je to znát na vybroušenosti jejich interpretace gospelové hudby v jazzovém duchu.

Vystupující: TAKE 6

Metro.cz: Vokální sextet Take 6 zamíří na festival swingu do Národního domu
TAKE 6
Reverbnation

Media jako nové náboženství

Klikněte pro větší obrázekNad tímto problémem se zamýšleli účastníci panelové diskuse v rámci konference Forum 2000, která se poprvé konala bez Václava Havla na pražském Žofíně. Jednou z doprovodných akcí byla i výstava fotografií americké výtvarnice a fotografky, Talithy Brauer v kostele U Martina ve zdi.

Vystupující: Tomáš Halík, Tomáš Sedláček

Forum 2000
Romea.cz: Americká fotografka strávila rok dokumentováním soukromého života Romů

Vztah k seniorům má svou chartu

Klikněte pro větší obrázekParlament České republiky už byl svědkem ledasjaké události na pomezí politiky a církve. Charta v něm ale byla podepisována pravděpodobně poprvé. Týká se vztahu naší společnosti k seniorům, kterých je v naší západní civilizaci percentuálně stále více.

Vystupující: Ivana Stráská, David Šourek

Otevrenoseniorum.cz
Charta občanské společnosti

Dobré zprávy existují a mají své dny

Klikněte pro větší obrázekDny dobrých zpráv je dnes už tradiční akce, která se popáté konala v Salesiánském divadle v Kobylisích. Jejím smyslem je nově interpretovat evangelijní zprávu o možnosti nového začátku.

Vystupující: Jaroslav Sloboda, Vladimír Vácha

Dny dobrých zpráv
Kairos II

Na ČVUT se narodila akademická farnost

Klikněte pro větší obrázekVeni snacte spiritus se jmenovala slavnostní bohoslužba, kterou byl v kostele sv. Bartoloměje zahájen nový rok na Českém vysokém učení technickém. Studenti a profesoři zároveň oslavili vznik akademické farnosti s novým duchovním správcem.

Vystupující: Vladimír Slámečka

Christnet.cz
P. ThMgr. Vladimír Slámečka

V+V na návštěvě

Klikněte pro větší obrázekPánové Vacek a Vávra si vzali tentokráte velké sousto. Pozvali si k rozhovoru starostu Říčan, Vladimíra Kořena, aby se od něj dozvěděli, jestli je možno si udržet čisté ruce a zdravý rozum na exponovaném místě samosprávy městečka nedaleko Prahy.

Vystupující: Vladimír Kořen, David Vávra, Václav Vacek

Říčany
Vladimír Kořen

Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST