iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 12. 2010
18:25 na ČT2

1 2 3 4 5

72 hlasů
2690
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Nový kostel Církve bratrské v Litomyšli — Betlémské světlo 2010 — Stezka písmáků — Betlémy

12 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nový kostel Církve bratrské v Litomyšli

  0:42 do playlistu

  Nový kostel Církve bratrské v Litomyšli
  V rozmezí pouhých 14 dnů byly u nás slavnostně otevřeny dva nové moderní kostely. Ten první, který je v Černošicích u Prahy jste už v Křesťanském magazínu viděli. Ten druhý slouží také jako modlitebna Církve bratrské – je v Litomyšli a navrhl ho opět stejný architekt – Zdeněk Fránek. Dosud se věřící v Litomyšli scházeli v nenápadné modlitebně u vlakového nádraží. V novém kostele je sál pro zhruba 150 lidí, dvě víceúčelové klubovny a společenský vestibul se zázemím. Kostel by měl být také využíván pro přednášky, výstavy, vzdělávací akce či divadla.

 • Betlémské světlo 2010

  3:05 do playlistu

  Betlémské světlo 2010
  Také letos přivezli skauti před Vánocemi všem lidem dobré vůle plamínek pokoje a míru – Betlémské světlo. Do Brna, jako prvního místa České republiky, ho již po jednadvacáté přivezli brněnští skauti z Vídně v sobotu 11. prosince 2010. Do rukou brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho bylo Betlémské světlo předáno v obětním průvodu při mši v neděli 12. prosince v 9.00 v katedrále sv. Petra a Pavla. Poslední adventní víkend se z Brna rozjelo do všech měst naší republiky.

 • Stezka písmáků

  4:51 do playlistu

  Stezka písmáků
  Každoročně se 17. listopadu koná soutěž pro děti v biblických znalostech, která se jmenuje Stezka písmáků a pořádají ji společně Junák a Klub Patfinder. I letošní ročník tradičně probíhal v modlitebně Církve adventistů sedmého dne v Praze na Smíchově.

 • Betlémy

  7:16 do playlistu

  Betlémy
  Zatímco Betlémské světlo je zcela novodobým symbolem vánoc, tradice betlémů sahá hluboko do minulosti. Bez znázornění Marie, Josefa a právě narozeného Ježíše uprostřed chléva si snad nikdo z nás dnes nedovedeme vánoční čas ani představit. Alice Dostálová vyrábí postavičky do betléma ze skla a Tomáš Pavlík umí vyřezávat tzv. třešťské betlémy.

 • Žijeme s vírou – upoutávka na nový pořad ČT

  10:30 do playlistu

  Žijeme s vírou – upoutávka na nový pořad ČT
  Kdo vlastně jsme, my Evropané z České kotliny? Čeho si ceníme a co slavíme? Po tom všem pátrá nový cyklus České televize.

 • Křesťanský magazín 2011

  11:40 do playlistu

  Křesťanský magazín 2011
  Od Nového roku v novém čase, s novou znělkou, novými rubrikami a dvojnásobnou stopáží. Ale se stejnými moderátory i stejným brněnským, pražským či ostravským týmem. Sobota, 9.10, ČT2.

Přehrát vše

Související