13 minut
Křesťanský magazín

26. prosinec 2010

Obsah dílu

Pečovatelka roku — Třešťské betlémy — Teologické fakulty Karlovy univerzity — Shromáždění vojenských kaplanů — Chanuka Na prádle — František Lízna

Části dílu

00:58
Pečovatelka roku
  Diakonie Českobratrské církve evangelické vyhlašovala vítěze ankety Pečovatelka roku na pražské Novoměstské radnici. Oceněným zahrála Musica Bohemica Jaroslava Krčka a ceny předala manželka prezidenta České republiky, Livia Klausová.
  02:50
  Třešťské betlémy
   Jindřišská věž se do druhého února příštího roku zaplnila ukázkami pozoruhodné betlémářské tradice z vysočinské Třešti, malého městečka, kde je k vidění hned několik řezbářských dílen, které je možno i osobně navštívit. Výstavu za účasti předsedkyně poslanecké sněmovny, Miroslavy Němcové, otevřel pražský arcibiskup, Dominik Duka.
   03:47
   Teologické fakulty Karlovy univerzity
    V Karolinu se poprvé za dvacet let od začlenění teologických fakult do Karlovy university sešli jejich představitelé k malému bilancování, které chtělo zvážit význam opětovného návratu teologických fakult do svazku univerzity, v níž v době vzniku měla teologie hlavní slovo.
    04:50
    Shromáždění vojenských kaplanů
     Za účasti generality armády a ministra obrany, hostil arcibiskup Duka ve slavnostních sálech arcibiskupství skupinu vojenských kaplanů.
     06:13
     Chanuka Na prádle
      Světoznámý hudebník Yair Dalal spolu s Lenkou Lichtenbergovou, Jiřím Stivínem a dalšími hudebními přáteli navštívil v divadle Na prádle oslavu svátku chanuka, kterou zde slavila židovská komunita Bejt Simcha.
      08:15
      František Lízna
       David Vávra a Václav Vacek se potkali se známým katolickým knězem, Františkem Líznou, který za komunismu nikdy nedostal státní souhlas k výkonu duchovenské činnosti. Jako „náboženský fanatik“ byl komunisty vězněn. Po roce 1989 pracuje jako kněz, zaměřuje se zvláště na práci s Romy, bezdomovci a vězni.
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       8. leden 2011

       Přehled dílů

       701 dostupných
       Stopáž26 minut

       4. červen

       Umožnit alespoň některým rozvedeným, kteří žijí v novém partnerském svazku, přístup ke svatému přijímání a zároveň je pozvat ke svátosti smíření. To je cíl nové iniciativy plzeňského biskupa Tomáše Holuba. Pastorace rozvedených v širších souvislostech.

       4. 6. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       28. květen

       Setkání katolické mládeže — Charitativní projekt „Mary's meals“ — Restaurátorské práce ve vyškovské synagoze — Arcidiecézní muzeum Olomouc — Pozvánky

       28. 5. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       21. květen

       Celorepublikové Dny dobrovolnictví, náměstí kardinála Tomáška v Ostravě-Svinově, varhany na hradě Bouzově, Ministrantský den v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci a Komunitní centrum P. Josefa Peče ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

       21. 5. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       14. květen

       Jan Vávra v dalším cestovatelském magazínu zavede diváky na sever Čech. České Švýcarsko, Děčínsko a Českolipsko skrývá řadu pozoruhodných míst propojených s duchovními tradicemi tohoto regionu.

       14. 5. 2023 na ČT2
       Stopáž26 minut

       7. květen

       Velikonoční festival duchovní hudby — Jihomoravská Klentnice — Obnova fary v Zaječí — Expozice „Na jevišti světa"

       7. 5. 2023 na ČT2
       Stopáž26 minut

       23. duben

       Velkopáteční umývání, pomoc ukrajinským uprchlíkům, varhany v olomouckém Husově sboru, nová sezona v Arcibiskupském paláci v Olomouci, zdravotní sestra Marcela Dedková.

       23. 4. 2023 na ČT2

       Křesťanský magazín na sociálních sítích

       Napište nám