Křesťanský magazín

19. prosinec 2010

13 minut
Křesťanský magazín

19. prosinec 2010

Obsah dílu

Nový kostel Církve bratrské v Litomyšli — Betlémské světlo 2010 — Stezka písmáků — Betlémy

Části dílu

00:42
Nový kostel Církve bratrské v Litomyšli
  V rozmezí pouhých 14 dnů byly u nás slavnostně otevřeny dva nové moderní kostely. Ten první, který je v Černošicích u Prahy jste už v Křesťanském magazínu viděli. Ten druhý slouží také jako modlitebna Církve bratrské – je v Litomyšli a navrhl ho opět stejný architekt – Zdeněk Fránek. Dosud se věřící v Litomyšli scházeli v nenápadné modlitebně u vlakového nádraží. V novém kostele je sál pro zhruba 150 lidí, dvě víceúčelové klubovny a společenský vestibul se zázemím. Kostel by měl být také využíván pro přednášky, výstavy, vzdělávací akce či divadla.
  03:05
  Betlémské světlo 2010
   Také letos přivezli skauti před Vánocemi všem lidem dobré vůle plamínek pokoje a míru – Betlémské světlo. Do Brna, jako prvního místa České republiky, ho již po jednadvacáté přivezli brněnští skauti z Vídně v sobotu 11. prosince 2010. Do rukou brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho bylo Betlémské světlo předáno v obětním průvodu při mši v neděli 12. prosince v 9.00 v katedrále sv. Petra a Pavla. Poslední adventní víkend se z Brna rozjelo do všech měst naší republiky.
   04:51
   Stezka písmáků
    Každoročně se 17. listopadu koná soutěž pro děti v biblických znalostech, která se jmenuje Stezka písmáků a pořádají ji společně Junák a Klub Patfinder. I letošní ročník tradičně probíhal v modlitebně Církve adventistů sedmého dne v Praze na Smíchově.
    07:16
    Betlémy
     Zatímco Betlémské světlo je zcela novodobým symbolem vánoc, tradice betlémů sahá hluboko do minulosti. Bez znázornění Marie, Josefa a právě narozeného Ježíše uprostřed chléva si snad nikdo z nás dnes nedovedeme vánoční čas ani představit. Alice Dostálová vyrábí postavičky do betléma ze skla a Tomáš Pavlík umí vyřezávat tzv. třešťské betlémy.
     10:30
     Žijeme s vírou – upoutávka na nový pořad ČT
      Kdo vlastně jsme, my Evropané z České kotliny? Čeho si ceníme a co slavíme? Po tom všem pátrá nový cyklus České televize.
      11:40
      Křesťanský magazín 2011
       Od Nového roku v novém čase, s novou znělkou, novými rubrikami a dvojnásobnou stopáží. Ale se stejnými moderátory i stejným brněnským, pražským či ostravským týmem. Sobota, 9.10, ČT2.
       Přehrát celé video
       Stopáž13 minut
       Další díl
       26. prosinec 2010

       Přehled dílů

       829 dostupných
       Stopáž27 minut

       22. květen

       Ekumenická bohoslužba v bývalé věznici v Uherském Hradišti — Výročí narození Jana Amose Komenského — Unikátní kaple v brněnském paláci šlechtičen v Brně — Komorní opera Dialogy karmelitek

       Premiéra neděle 22. 5. 2022 na ČT2
       Stopáž27 minut

       15. květen

       Adventistický seminář na Sázavě — Jom ha šoa — Vladimír Dzuro

       Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT2
       Stopáž26 minut

       8. květen

       Ostatky císaře Karla Habsburského v Olomouci — Mezinárodní projekt Bible24 v Opavě — Páter Jan Valerián — Soutěž — Bohoslužba neslyšících katolíků v ostravském Svinově — Nová kniha biskupa Josefa Hrdličky.

       Premiéra neděle 8. 5. 2022 na ČT2
       Stopáž26 minut

       1. květen

       Charitativní pomoc ukrajinským uprchlíkům — Starobylé umění podmaleb na sklo — Výtvarná výstava Hany Novákové — Nový dokument „Až zařve lev“

       Premiéra neděle 1. 5. 2022 na ČT2
       Stopáž27 minut

       24. duben

       Pomoc různých církví ukrajinským uprchlíkům na Brněnsku — Kameny zmizelých v Telnici — Velikonoční festival duchovní hudby — Cisterciácký klášter ve Žďáru nad Sázavou

       Premiéra neděle 24. 4. 2022 na ČT2
       Stopáž26 minut

       Velikonoční speciál Křesťanského magazínu

       Pastoral Brothers a Tomáš Petráček o výzvách, kterým čelí církve v současném Česku. V diskuzi moderované Janem Vávrou odpovídají na otázky, které se v církevním prostředí často vyslovují jen šeptem.

       Premiéra neděle 17. 4. 2022 na ČT2

       Křesťanský magazín na sociálních sítích

       Napište nám

       Související pořady