iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 12. 2011
12:40 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
1762
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Rolnička v Soběslavi — Mene Tekel — Slavnost světla — Bohdan Mikolášek — Festival Vox — Pozvánka na koncert — Tradice, která je výzvou — Džez na Občanské plovárně — Setkání poskytovatelů sociálních služeb — Celestýn Opitz — Výstava v Betlémské kapli

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rolnička v Soběslavi

  0:45 do playlistu

  Rolnička v Soběslavi
  Jihočeské středisko Diakonie Českobratrské církev evangelické v Soběslavi se s výrobky i svými klienty vypravilo do Prahy na opravdu veselou aukci vedenou dobrým duchem přátel Rolničky, hercem Jaroslavem Duškem.

 • Mene Tekel

  2:44 do playlistu

  Mene Tekel
  Již tradičně se v rámci festivalu Mene Tekel, který je vzpomínkou na všechny oběti totalitních režimů, konala ekumenická bohoslužba za účasti pražského arcibiskupa a představitelů jiných křesťanských církví.

 • Slavnost světla

  4:06 do playlistu

  Slavnost světla
  Pravidelně se na začátku adventu scházejí také ti, kteří byli osloveni spiritualitou ekumenické komunity v Taizé. Slavnost světla, konaná tentokráte v kostele sv. Vojtěcha, je zároveň přípravou na Evropské setkání mladých, které proběhne na konci roku v Berlíně.

 • Bohdan Mikolášek

  5:26 do playlistu

  Bohdan Mikolášek
  V žižkovském Atriu bilancoval svou hudební a osobní pouť životem hudebník Bohdan Mikolášek, který je české veřejnosti znám především jako autor palachovské písně Ticho.

 • Festival Vox

  7:15 do playlistu

  Festival Vox
  Festival moderní křesťanské hudby Vox je už pojmem mezi těmi, kteří mají tuto hudbu rádi. Zaplněný sál Pastoračního střediska při kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích o tom koncem listopadu vydal jednoznačné svědectví.

 • Pozvánka na koncert

  9:34 do playlistu

  Pozvánka na koncert
  V pražské Retro Music Hall se v úterý 13. prosince bude konat společný koncert Top Dream Company a Maranatha Gospel Choir.

 • Tradice, která je výzvou

  10:41 do playlistu

  Tradice, která je výzvou
  Vydání knihy rozhovorů s pražským arcibiskupem, Dominikem Dukou, doprovodila veřejná diskuse v dominikánském klubu na Starém Městě.

 • Džez na Občanské plovárně

  12:01 do playlistu

  Džez na Občanské plovárně
  Na Občanské plovárně tentokrát nezněla diskotéková hudba, nýbrž příjemný džez. Diakonie Českobratrské církve evangelické děkovala sponzorům a také tak trochu bilancovala.

 • Setkání poskytovatelů sociálních služeb

  13:14 do playlistu

  Setkání poskytovatelů sociálních služeb
  V rámci Asociace poskytovatelů sociálních služeb jsou sdruženy i křesťanské diakonické a charitativní organizace. Poprvé po dlouhých letech od svého vzniku sešly na jednom místě - v paláci Charitas v Praze.

 • Celestýn Opitz

  14:22 do playlistu

  Celestýn Opitz
  Jeden z významných členů nepříliš známého Řádu milosrdných bratří, Celestýn Opitz, představuje důležitý mezník v dějinách medicíny. Jeho jméno nese i cena, kterou přebírají ti, kteří se zasloužili o kultivaci kultury pomoci.

 • Výstava v Betlémské kapli

  15:13 do playlistu

  Výstava v Betlémské kapli
  V Betlémské kapli neznělo kázání, nýbrž český vánoční folklór. Právě o něm je výstava, která probíhá v kryptě této významné budovy.

 • Ze světa

  16:35 do playlistu

  Ze světa
  Řecká pravoslavná církev v Rakousku má nového patriarchu. Papež podpořil snahu o zrušení trestu smrti. President Obama propustil na svobodu krocana v rámci svátku Díkuvzdání. Američané se vrhli o Černém pátku na nakupování. V Berlíně zdobí vánoční trhy neobvyklý strom. Na rusko-finských hranicích se potkali Santa Clausové.

 • V+V na návštěvě

  19:58 do playlistu

  V+V na návštěvě
  Pánové Vacek a Vávra se tentokráte potkali s katolickým knězem Pavlem Kunešem, aby se ho zeptali na jeho pohled na vánoční svátky a poselství, které se v nich skrývá.

Přehrát vše

Související