iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 4. 2011
17:05 na ČT2

1 2 3 4 5

12 hlasů
2019
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Stavba nových varhan — Výtvarná soutěž To je hlína — Cesta domů — Bohdan Mikolášek — Charitativní koncerty pro Japonsko — Netanjahu v Česku — Tak to vidím já: Doc. Pavel Jungwirth — Dědictví reformace — Výstava Václava Lamra

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Stavba nových varhan

  0:47 do playlistu

  Stavba nových varhan
  Evangelický sbor U Salvátora se pustil do stavby zbrusu nových varhan, při jejichž konstrukci a výsledném ladění využila varhanářská firma Eule nejnovější výzkum na poli původního bachovského ladění královského nástroje. Praha tak získala unikátní nástroj, který by měl sloužit nejen potřebám evangelického sboru, ale také všem interpretům barokní hudby.

 • Byli jsme při tom: výtvarná soutěž To je hlína

  5:41 do playlistu

  Byli jsme při tom: výtvarná soutěž To je hlína
  Salesiánský klub mládeže pod patronací Karla Schwarzenberga a Heleny Třeštíkové uspořádal dětskou výtvarnou soutěž pod názvem To je hlína. Zúčastnilo se 28 škol a celkem se shromáždilo 88 děl, která byla slavnostně vydražena. Výtěžek putuje do města Hwangwe v africkém Zimbabwe.

 • Cesta domů

  6:53 do playlistu

  Cesta domů
  V pražské La Fabrice slavila své desáté narozeniny organizace Cesta domů, která pomáhá lidem umírat s důstojností a nadějí. Večer s poděkováním dobrovolníkům, dobrodincům a sponzorům v sobě nesl základního ducha dnes už etablované společnosti - ducha tiché, neokázalé, neuplakané a věcné služby.

 • Bohdan Mikolášek

  8:25 do playlistu

  Bohdan Mikolášek
  Do Prahy přijel na krátkou návštěvu český hudebník, žijící ve Švýcarsku, Bohdan Mikolášek. V komponovaném večeru v pražském Atriu zazněly jeho písně a skladby v interpretaci pěveckého sboru Pražští pěvci.

 • Charitativní koncerty pro Japonsko

  9:19 do playlistu

  Charitativní koncerty pro Japonsko
  Zemětřesení a následná ničivá vlna tsunami v Japonsku vzedmula i u nás hladinu zájmu o tuto zkoušenou zemi. Mezi jinými zareagovaly i křesťanské organizace, které přispěly svou troškou do mlýna v rámci celé řady charitativních koncertů. My jsme navštívili koncert uspořádaný organizací Adra v kostele U Klimenta a koncert Boni pueri v královéhradeckém kostele Nanebevzetí Panny Marie.

 • Netanjahu v Česku

  10:52 do playlistu

  Netanjahu v Česku
  Návštěva izraelského ministerského předsedy Netanjahua vyprovokovala na české společenské scéně dvě protichůdné reakce: protest skupiny propalestinských aktivistů a následnou proizraelskou reakci členů a příznivců ICEJ, Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém v České republice.

 • Tak to vidím já: Doc. Pavel Jungwirth

  12:07 do playlistu

  Tak to vidím já: Doc. Pavel Jungwirth
  Dlouholetý konflikt mezi Izraelem a Palestinci stále nemá před sebou nějaké řešení. Jaká je nálada v Izraeli a jaká se rodí uprostřed této společnosti východiska z krize, o tom jsme si přijeli popovídat s Doc. Pavlem Jungwithem do Ústavu organické chemie a makrobiologie Akademie věd české republiky. Jako špičkový vědec v Izraeli dlouhou dobu pracoval a má tam stále celou řadu přátel.

 • Ze světa

  15:53 do playlistu

  Ze světa
  Násilí v Pobřeží slonoviny se dotýká i náboženství. Snaha politiků zneužít ho pro vlastní účely je všudypřítomná. Odolají věřící a jejich představitelé tomuto tlaku? Na Kubě propustili z vězení na přímluvu katolické církve dalšího disidenta. Jak vidí svou budoucnost?

 • Z domova

  18:00 do playlistu

  Z domova
  Z iniciativy některých obyvatel Lysolají, okrajové části Prahy, byla v nedalekých polích vztyčena a arcibiskupem Dukou posvěcena moderní boží muka.

 • Dědictví reformace

  19:05 do playlistu

  Dědictví reformace
  Na Staroměstské radnici byla představena publikace Dědictví reformace, mapující osudy vybraných památek působení reformačních církví v českých zemích.

 • Výstava Václava Lamra

  20:25 do playlistu

  Výstava Václava Lamra
  Pražská galerie Perla se specializuje na výstavy výtvarníků, kteří za zdroj své inspirace považují i duchovní impulsy, přicházející z náboženství. V současnosti nabízí výstavu Václava Lamra.

 • V+V na návštěvě

  21:09 do playlistu

  V+V na návštěvě
  Nestává se tak často, že by návštěva u jedné osobnosti našeho duchovního života měla dvě pokračování. Tentokráte ovšem je vše jinak a Václav Vacek a David Vávra zůstávají v utěšeném rozhovoru se starozákonníkem Evangelické teologické fakulty University Karlovy, Petrem Slámou. Tématem je zákon a jeho vymahatelnost v prostředí Bohem darované svobody.

Přehrát vše

Související