26 minut

Obsah dílu

Stavba nových varhan — Výtvarná soutěž To je hlína — Cesta domů — Bohdan Mikolášek — Charitativní koncerty pro Japonsko — Netanjahu v Česku — Tak to vidím já: Doc. Pavel Jungwirth — Dědictví reformace — Výstava Václava Lamra

Části dílu

00:47
Stavba nových varhan
  Evangelický sbor U Salvátora se pustil do stavby zbrusu nových varhan, při jejichž konstrukci a výsledném ladění využila varhanářská firma Eule nejnovější výzkum na poli původního bachovského ladění královského nástroje. Praha tak získala unikátní nástroj, který by měl sloužit nejen potřebám evangelického sboru, ale také všem interpretům barokní hudby.
  05:41
  Byli jsme při tom: výtvarná soutěž To je hlína
   Salesiánský klub mládeže pod patronací Karla Schwarzenberga a Heleny Třeštíkové uspořádal dětskou výtvarnou soutěž pod názvem To je hlína. Zúčastnilo se 28 škol a celkem se shromáždilo 88 děl, která byla slavnostně vydražena. Výtěžek putuje do města Hwangwe v africkém Zimbabwe.
   06:53
   Cesta domů
    V pražské La Fabrice slavila své desáté narozeniny organizace Cesta domů, která pomáhá lidem umírat s důstojností a nadějí. Večer s poděkováním dobrovolníkům, dobrodincům a sponzorům v sobě nesl základního ducha dnes už etablované společnosti - ducha tiché, neokázalé, neuplakané a věcné služby.
    08:25
    Bohdan Mikolášek
     Do Prahy přijel na krátkou návštěvu český hudebník, žijící ve Švýcarsku, Bohdan Mikolášek. V komponovaném večeru v pražském Atriu zazněly jeho písně a skladby v interpretaci pěveckého sboru Pražští pěvci.
     09:19
     Charitativní koncerty pro Japonsko
      Zemětřesení a následná ničivá vlna tsunami v Japonsku vzedmula i u nás hladinu zájmu o tuto zkoušenou zemi. Mezi jinými zareagovaly i křesťanské organizace, které přispěly svou troškou do mlýna v rámci celé řady charitativních koncertů. My jsme navštívili koncert uspořádaný organizací Adra v kostele U Klimenta a koncert Boni pueri v královéhradeckém kostele Nanebevzetí Panny Marie.
      10:52
      Netanjahu v Česku
       Návštěva izraelského ministerského předsedy Netanjahua vyprovokovala na české společenské scéně dvě protichůdné reakce: protest skupiny propalestinských aktivistů a následnou proizraelskou reakci členů a příznivců ICEJ, Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém v České republice.
       12:07
       Tak to vidím já: Doc. Pavel Jungwirth
        Dlouholetý konflikt mezi Izraelem a Palestinci stále nemá před sebou nějaké řešení. Jaká je nálada v Izraeli a jaká se rodí uprostřed této společnosti východiska z krize, o tom jsme si přijeli popovídat s Doc. Pavlem Jungwithem do Ústavu organické chemie a makrobiologie Akademie věd české republiky. Jako špičkový vědec v Izraeli dlouhou dobu pracoval a má tam stále celou řadu přátel.
        15:53
        Ze světa
         Násilí v Pobřeží slonoviny se dotýká i náboženství. Snaha politiků zneužít ho pro vlastní účely je všudypřítomná. Odolají věřící a jejich představitelé tomuto tlaku?
         Na Kubě propustili z vězení na přímluvu katolické církve dalšího disidenta. Jak vidí svou budoucnost?
         18:00
         Z domova
          Z iniciativy některých obyvatel Lysolají, okrajové části Prahy, byla v nedalekých polích vztyčena a arcibiskupem Dukou posvěcena moderní boží muka.
          19:05
          Dědictví reformace
           Na Staroměstské radnici byla představena publikace Dědictví reformace, mapující osudy vybraných památek působení reformačních církví v českých zemích.
           20:25
           Výstava Václava Lamra
            Pražská galerie Perla se specializuje na výstavy výtvarníků, kteří za zdroj své inspirace považují i duchovní impulsy, přicházející z náboženství. V současnosti nabízí výstavu Václava Lamra.
            21:09
            V+V na návštěvě
             Nestává se tak často, že by návštěva u jedné osobnosti našeho duchovního života měla dvě pokračování. Tentokráte ovšem je vše jinak a Václav Vacek a David Vávra zůstávají v utěšeném rozhovoru se starozákonníkem Evangelické teologické fakulty University Karlovy, Petrem Slámou. Tématem je zákon a jeho vymahatelnost v prostředí Bohem darované svobody.
             Přehrát celé video
             Stopáž26 minut
             Další díl
             24. dubna 2011

             Přehled dílů

             745 dostupných
             Stopáž27 minut

             30. června

             Ekonomická odluka církve od státu — Noc kostelů — Módní přehlídka liturgických oděvů — Visuální podoba sv. Vojtěcha — Pražské památky

             30. 6. 2024 na ČT2
             Stopáž27 minut

             23. června

             Noc kostelů — Festival Full of life — Představení knihy "Víra a nevíra ve stínu továrních komínů" — Janúšova usedlost

             23. 6. 2024 na ČT2
             Stopáž27 minut

             16. června

             Poutní magazín Jana Vávry tentokrát zavede diváky do Krkonoš. Tradice spiritistického hnutí, výstup na Žalý nebo ke kapli v Modrém sedle. Naše nejvyšší hory tak, jak je neznáte.

             16. 6. 2024 na ČT2
             Stopáž27 minut

             9. června

             Intronizace biskupa Izaiáše — 330 let Panny Marie Fryštátské — Nové varhany v ostravském Zábřehu — Projekt Otevřené chrámy — Caritas – vyšší odborná škola sociální Olomouc

             9. 6. 2024 na ČT2
             Stopáž27 minut

             2. června

             Svatojánské slavnosti NAVALIS se každoročně konají 15. května. Do okolí Karlova mostu v Praze lákají stále více návštěvníků. My vás ale zveme do zákulisí. Nahlédneme do míst, kam se běžný divák nikdy nedostane.

             2. 6. 2024 na ČT2
             Stopáž27 minut

             26. května

             Vysvěcení nové kaple v Nesvačilce — Ministrantská pouť brněnské diecéze — Kněz a politik Jan Šrámek — Představení „Muzikál v kostele“

             26. 5. 2024 na ČT2
             Stopáž27 minut

             19. května

             Projekt Zvony míru v Oldřišově — Žehnání motorkářům v Orlové — Varhany velehradské baziliky — Skladatel Jan Juráň — Mobilní hospic Pokojný přístav

             19. 5. 2024 na ČT2
             Stopáž26 minut

             12. května

             Rekonstrukce Nového probošství na Pražském hradě — Mateřské centra Církve bratrské v Praze 13 — Květiny — Vyšebrodský haptický model Závišova kříže

             12. 5. 2024 na ČT2
             Stopáž26 minut

             5. května

             Zemědělská usedlost v Drastech — Arcibiskupském kněžském semináři — Malířku Claudi Ondok — Arnoldova vila v Brně

             5. 5. 2024 na ČT2
             Stopáž27 minut

             28. dubna

             Poslední rozloučení s vladykou Simeonem — Projekt Bible24 — Varhany v katedrále Božského Spasitele — Projekt Cesta světla — Divadelní představení Pan Halpern a pan Johnson

             28. 4. 2024 na ČT2

             Křesťanský magazín na sociálních sítích

             Napište nám