Nahrávám video

Obsah dílu

Setkání mládeže na Petrově — Sarkofág pro kardinála Špidlíka — Živé pašije — Vzpomínka na Ladislava Lakomého — Lékař roku 2010 – MUDr. Marek Miškej

Části dílu

01:05
Setkání mládeže na Petrově
  Stovky mladých lidí zaplnily v sobotu před Květnou nedělí katedrálu svatých Petra a Pavla v Brně. Mottem letošního ročníku diecézního setkání mládeže s biskupem Vojtěchem Cirklem se stala slova: „V Kristu zapusťte kořeny, na něm postavte základy, pevně se držte víry.“
  04:45
  Kříž v Denisových sadech
   12metrový kříž vítal předloni v Tuřanech papeže Benedikta XVI. a teď zdobí Denisovy sady pod Petrovem. Brnu tak bude připomínat jednu z nejvýznamnějších návštěv v historii města.
   06:19
   Sarkofág pro kardinála Špidlíka
    Velehrad si v dubnu připomněl rok od úmrtí oblíbeného kardinála Tomáše Špidlíka. A vzpomínka na nejvýznamnějšího českého exilového teologa byla maximálně důstojná. Umělci z celého světa právě u této příležitosti dokončili v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje ozdobnou mozaiku na kardinálově sarkofágu.
    09:09
    Živé pašije
     Velikonoční doba jakoby umocňovala význam pašijí – textů o utrpení a smrti Ježíše Krista. Možná znáte pašijní dramatické hry, hudební skladby nebo zpěvy. Co ale asi neznáte je provedení muzikálu, který si na evangelijní texty napsali sami zpěváci ze souboru v Litomyšli.
     14:10
     Vzpomínka na Ladislava Lakomého
      Před nedávnem nás opustil herec Ladislav Lakomý. S brněnským centrem náboženské tvorby spolupracoval téměř od jeho počátků. Pojďme teď na něho prostřednictvím ukázek z úspěšného cyklu Poutní místa zavzpomínat.
      17:10
      Seznamte se – Lékař roku 2010 – MUDr. Marek Miškej
       Unie pacientů vyhlásila soutěž Lékař roku, ve které mohli pacienti hlasovat pro své oblíbené lékaře. Vítězem v kategorii „Lékař u lůžka“ se stal Marek Miškej, chirurg páteře z Karvinské hornické nemocnice, který se otevřeně hlásí ke svému křesťanství.
       22:27
       Tak to vidím já
        Fejeton Vlastimila Fürsta – Úvaha nad postýlkou
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        1. květen 2011

        Křesťanský magazín na sociálních sítích

        Napište nám