26 minut
Křesťanský magazín

1. květen 2011

Obsah dílu

Blahořečení Jana Pavla II. — Celonárodní čtení Bible — Paulínky — Pochod lidí dobré vůle — Odsun Arménců — Shromáždění v Krupce

Části dílu

00:47
Blahořečení Jana Pavla II.
  Blahořeční Jana Pavla II. je událostí světového významu. Jak se na ni dívají zástupci katolictví, protestantismu a judaismu?
  04:56
  Byli jsme při tom: Celonárodní čtení Bible
   V republice před Velikonocemi vypukla akce celonárodního čtení Bible, doprovázená na mnoha místech zajímavými programy. Začalo to v pražské Městské knihovně a pak se četlo a hrály pašijové hry v kostelech i na ulicích.
   07:02
   Setkání mládeže hradecké diecéze
    Mládež hradecké diecéze se sjela ke svému setkání, při kterém se probíral dopis papeže Benedikta XVI., zvoucí na Světový den mládeže v Madridu, hodně se soutěžilo a vše vyvrcholilo Moravskými pašijemi v kostele.
    09:36
    Deník přátelství
     Do Prahy přijela uvést svou knihu Deník přátelství polská lékařka a básnířka, Wanda Poltawská. Večer, organizovaný českými Paulínkami ve spolupráci s Polským institutem v Praze mířil k nedělní beatifikaci Jana Pavla II.
     11:14
     Seznamte se: Paulínky
      V nové rubrice magazínu představujeme ženský řád, který před několika lety začal působit i v České republice. Říkají si Paulínky, což se zdá jasně naznačovat, odkud vítr vane.
      14:04
      Z domova: Pochod lidí dobré vůle
       Na květnou neděli už tradičně prošel Starým Městem průvod příznivců Izraele pod názvem Pochod lidí dobré vůle. Následný kulturní program hostila Valdštejnská zahrada.
       15:12
       Odsun Arménců
        Arménská komunita si během Velikonoční bohoslužby připomněla násilný odsun z nově vznikajícího Turecka, při kterém v čase 1. světové války zemřel více jak milion Arménů.
        15:52
        Shromáždění v Krupce
         V Krupce se na Bílou sobotu konalo shromáždění na stejném místě, kde dva týdny před tím bylo policií násilně rozehnáno náboženské setkání, které se postavilo do cesty pochodu neonacistů. Autentické záběry ukazují, jak vypadá adekvátnost zásahu v pojetí policie České republiky.
         18:55
         Kudy, kam
          14. května se uskuteční v Rokytnici nad Jizerou festival křesťanské hudby, ve stejný den v brněnském Rondu zazní monumentální skladba polského skladatele Piotra Rubika, Santo subito.
          20:08
          V+V na návštěvě
           A ještě jednou o Janu Pavlu II., tentokráte v prostorách emauzského kláštera s historikem Janem Stříbrným, kterého vyzpovídají David Vávra a Václav Vacek.
           Přehrát celé video
           Stopáž26 minut
           Další díl
           8. květen 2011

           Přehled dílů

           708 dostupných
           Stopáž27 minut

           24. září

           Jak jsou přijímány ženy jako představitelky církevních společenství? Signalizují změny ve vedení kněžských seminářů novou cestu ve výchově kněžského dorostu? A jaké dozvuky mají Světové dny mládeže v Lisabonu?

           24. 9. 2023 na ČT2
           Stopáž27 minut

           17. září

           Mariánská úcta v polské Ketři, nový biskup ostravsko-opavské diecéze, varhany ve Valašském Meziříčí, Zarážení hory v Polešovicích a pravoslavná církevní obec ve Vilémově.

           17. 9. 2023 na ČT2
           Stopáž27 minut

           10. září

           Na úvod přineseme reportáž z Absolventského Velehradu, ohlédneme se za festivalem Meeting Brno, který se letos zaměřil na postavení žen v církvi, navštívíme Martu Jirousovou, dceru básníka Ivana Martina Jirouse a představíme specifické duchovní písně v podání folkloristky Magdaleny Múčkové a cimbálová muziky Danaj.

           10. 9. 2023 na ČT2
           Stopáž27 minut

           3. září

           Poutě jako novodobý fenomén. Čím jsou poutní místa tak přitažlivá pro současného člověka?

           3. 9. 2023 na ČT2
           Stopáž27 minut

           25. červen

           Noc kostelů — Pouť na Sázavě — Hořické pašijové dny — Socha Marie Restituty Kafkové

           25. 6. 2023 na ČT2
           Stopáž27 minut

           18. červen

           Pravoslavná církev v Teplicích — Nadace sester Boromejek — Kniha „Mučedníci a oběti pro Krista“ — Jabok - 30 let — Noc kostelů

           18. 6. 2023 na ČT2
           Stopáž27 minut

           11. červen

           Pravoslavná cyrilometodějská pouť do Mikulčic, Začátek lázeňské sezony v Karlově Studánce, Varhany na Svatém Kopečku, Motorkářská pouť v Ostravě a Dům sv. Cyrila a Metoděje v opavských Vlaštovičkách.

           11. 6. 2023 na ČT2
           Stopáž26 minut

           4. červen

           Umožnit alespoň některým rozvedeným, kteří žijí v novém partnerském svazku, přístup ke svatému přijímání a zároveň je pozvat ke svátosti smíření. To je cíl nové iniciativy plzeňského biskupa Tomáše Holuba. Pastorace rozvedených v širších souvislostech.

           4. 6. 2023 na ČT2
           Stopáž27 minut

           28. květen

           Setkání katolické mládeže — Charitativní projekt „Mary's meals“ — Restaurátorské práce ve vyškovské synagoze — Arcidiecézní muzeum Olomouc — Pozvánky

           28. 5. 2023 na ČT2
           Stopáž27 minut

           21. květen

           Celorepublikové Dny dobrovolnictví, náměstí kardinála Tomáška v Ostravě-Svinově, varhany na hradě Bouzově, Ministrantský den v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci a Komunitní centrum P. Josefa Peče ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

           21. 5. 2023 na ČT2

           Křesťanský magazín na sociálních sítích

           Napište nám