iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 11. 2019
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
24142
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Revize systému dávek

  0:34 do playlistu

  Revize systému dávek
  Ministerstvo práce a sociálních věcí dokončuje slibovanou revizi sociálních dávek. A už teď je podle šéfky resortu Jany Maláčové jisté, že změn bude víc, než se dosud předpokládalo.

 • Změna ve výplatě dávek v nezaměstnanosti

  1:09 do playlistu

  Změna ve výplatě dávek v nezaměstnanosti
  Konkrétní plány na zpřísnění pravidel pro výplatu dávek jsou už známé třeba u podpory v nezaměstnanosti. Pokud uchazeč opakovaně odmítne nabídku práce nebo jinak poruší podmínky, přišel by o státní pomoc na celý rok. Teď je trest jen půlroční.

 • Sociální dávky

  4:17 do playlistu

  Sociální dávky
  Stát na sociálních dávkách utrácí stále víc peněz. Letos od ledna do konce října výdaje přesáhly půl bilionu korun. Před rokem to bylo zhruba o 38 miliard míň.

 • Příspěvek na auto pro handicapované

  5:12 do playlistu

  Příspěvek na auto pro handicapované
  A právě poslední zmíněnou položku čeká změna. Příspěvek na auto pro handicapované má být od března spravedlivější. Prezident už podepsal novelu, která mimo jiné omezuje krácení této dávky pracujícím lidem.

 • Přeplněné tábory pro migranty

  7:44 do playlistu

  Přeplněné tábory pro migranty
  Řecko začíná s přicházející zimou stěhovat migranty z přeplněných táborů na ostrovech v Egejském moři na pevninu. Vláda prosadila zákon o zrychlení azylového řízení, který má neúnosnou situaci řešit. Lidi bez nároku na azyl hodlá co nejdřív deportovat.

 • Střety v Hongkongu

  10:25 do playlistu

  Střety v Hongkongu
  Policie a prodemokratičtí aktivisté se znovu střetli v Hongkongu. K incidentu došlo u nákupního centra. Během něj tam přitom útočník, údajně přívrženec Pekingu, pobodal nejmíň čtyři lidi a jednomu ukousl část ucha.

 • Platy ve školství

  10:48 do playlistu

  Platy ve školství
  Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek nevěří, že by se do středeční stávky učitelů zapojilo hodně škol. Nepředpokládá ani, že by se kvůli požadavku odborářů na desetiprocentní růst tarifních platů měnil státní rozpočet.

 • Zánik firem v Česku

  11:42 do playlistu

  Zánik firem v Česku
  V Česku letos zanikne 17 tisíc firem. To je nejvíc od roku 1989. Vyplývá to z jejich databáze. Celkem skončí víc než tři procenta ze všech registrovaných obchodních společností.

 • Výbuch v továrně Explosie má první oběť

  12:09 do playlistu

  Výbuch v továrně Explosie má první oběť
  Jeden ze zaměstnanců pardubické Explosie včera zemřel na následky zranění po pátečním výbuchu v areálu firmy. Jedná se o muže, který byl popálený na víc než devadesáti procentech těla.

 • Zimní noci s lidmi bez domova

  12:24 do playlistu

  Zimní noci s lidmi bez domova
  Živý vstup redaktora Luboše Dostála.

 • Zprovozněný úsek D1 po modernizaci

  13:42 do playlistu

  Zprovozněný úsek D1 po modernizaci
  Silničáři dnes večer zprovozňují další kus dálnice D1 u Humpolce – konkrétně mezi 94. a 98. kilometrem. Je to nejproblémovější úsek celé modernizace; vloni stavební firmy opustily nedokončené staveniště a v něm pak při prvním sněhu zkolabovala doprava.

 • Úklid a sčítání škod po požárech v Kalifornii

  14:26 do playlistu

  Úklid a sčítání škod po požárech v Kalifornii
  Požáry v Kalifornii zničily za posledních devět dní už 400 domů. Stále víc lidí má přitom problém sehnat pojištění. Společnosti totiž kvůli vyššímu riziku v oblasti výrazně zvyšují sazby.

 • Aramco míří na burzu

  16:40 do playlistu

  Aramco míří na burzu
  Saúdská energetická společnost Aramco získala povolení vstoupit na domácí burzu. Mohla by se tak stát největší obchodovanou firmou na světě.

 • Zfilmovaný osud Václava Havla

  17:04 do playlistu

  Zfilmovaný osud Václava Havla
  Padla poslední klapka filmu o prvním porevolučním prezidentovi. Režisér Slávek Horák jej natočil podle vlastního scénáře. Snímek zachycuje události v životě Václava Havla od roku 1968 až k přelomovým událostem v roce 1989.

 • Schvalování daňového balíčku

  19:44 do playlistu

  Schvalování daňového balíčku
  Sněmovna ve středu bude hlasovat o schválení daňového balíčku i bez ukončení rozpravy.

 • Povinná registrace dronů

  20:53 do playlistu

  Povinná registrace dronů
  Od příštího července budou muset mít všechny drony v Česku povinnou registraci. Systém zaeviduje údaje o jeho parametrech a majiteli.

 • BIS a Čína

  22:54 do playlistu

  BIS a Čína
  Čína se podle BIS snaží v poslední době získávat pro spolupráci i příslušníky českých bezpečnostních složek. Mluvčí tuzemské kontrarozvědky Ladislav Šticha to řekl v Otázkách Václava Moravce.

 • Vykolejený vlak

  23:15 do playlistu

  Vykolejený vlak
  Na východním okraji Prahy dnes odpoledne vykolejil nákladní vlak. Podle záchranářů jde zhruba o deset vagonů. Nikomu se nic nestalo.

 • Celoroční třídění bioodpadu

  23:43 do playlistu

  Celoroční třídění bioodpadu
  Novinka v třídění odpadu – ten biologický jako tráva, listí nebo větve se má dávat zvlášť celoročně, ne jen od jara do podzimu jako dosud. Patří do hnědých popelnic.

 • Výměna pneumatik

  25:47 do playlistu

  Výměna pneumatik
  Pneumatiky letos zatím vyměnilo míň motoristů než před rokem. Hlavně kvůli letošnímu teplému podzimu. Zimní výbavu má teď na začátku listopadu zhruba 64 procent řidičů.

 • Kontroly dodržování pravidel výlovu

  26:10 do playlistu

  Kontroly dodržování pravidel výlovu
  V Česku vrcholí výlovy rybníků a veterináři se proto vydali na kontroly. Zajímají se o dodržování zákonů na ochranu zvířat nebo hygienických pravidel, třeba při stánkovém prodeji.

 • Obchody nachystané na Vánoce

  28:03 do playlistu

  Obchody nachystané na Vánoce
  Je 3. listopadu a přesně za čtyři týdny bude první adventní neděle. Podle odhadu ekonomů letos každý Čech utratí za vánoční dárky v průměru víc než 6 tisíc korun.

 • Rok obchodníka

  30:37 do playlistu

  Rok obchodníka
  Může se zdát, že vánoční výzdoba a nabídky přicházejí brzy. Ale kalendář obchodníků kvůli sezonním akcím vypadá trochu jinak než ten klasický. Začíná to lednovými výprodeji, druhý měsíc se rozjíždějí kampaně k Valentýnu.

 • Nákup vánočních dárků v e-shopech

  31:46 do playlistu

  Nákup vánočních dárků v e-shopech
  A na závěr roku se teď připravují taky e-shopy – první vánoční objednávky začaly odbavovat už na přelomu září a října. Zákazníci letos podle nich začali s přípravou dřív než loni.

 • Bouře ve Francii

  34:42 do playlistu

  Bouře ve Francii
  Jihovýchodní pobřeží Francie zasáhla bouře Amelie. Nárazy větru dosáhly přes 160 kilometrů v hodině, víc než 140 tisíc domácností se ocitlo bez proudu.

 • Stěhování ruských Židů do Izraele

  35:05 do playlistu

  Stěhování ruských Židů do Izraele
  Rusko zažívá v posledních dvou letech strmý nárůst vystěhovalectví do Izraele. Jen loni tam odešlo přes 10 tisíc lidí, letos je zatím tempo migrace ještě vyšší.

 • Hubertská mše

  37:19 do playlistu

  Hubertská mše
  Desítky lidí dnes přišly na mši netradičně do lesů Lednicko-valtického areálu. Konala se u kaple svatého Huberta – patrona myslivců, lovu a ochránce zvěře.

 • Kotel na spalování agropelet

  37:57 do playlistu

  Kotel na spalování agropelet
  Pravidla pro kotle se průběžně zpřísňují. Topení uhlím je na ústupu. Třeba na něj nelze vůbec čerpat kotlíkové dotace. Vhodnou alternativou mohou být taky pelety, které nejsou z dřeva, ale z ostatních rostlin.

 • Výbuch sopky na Kamčatce

  39:45 do playlistu

  Výbuch sopky na Kamčatce
  Erupce sopky na Kamčatce může omezit leteckou dopravu. Vulkán Šiveluč vychrlil popel do výšky až deseti kilometrů. Mračno míří nad Ochotské moře a pro lidi nepředstavuje žádné nebezpečí.

 • Ilustrace Elišky Podzimkové v knize a na výstavě

  40:03 do playlistu

  Ilustrace Elišky Podzimkové v knize a na výstavě
  Malý princ bez kreseb Antoina de Saint-Exupéryho. Pro poslední vydání známé knihy oslovil Albatros ilustrátorku Eliškou Podzimkovou. Ta hrdinu umístila na Island a připravila i interaktivní výstavu, která se teď představuje v holešovickém Vnitroblocku.

 • Ozvěny brněnského JazzFestu

  42:27 do playlistu

  Ozvěny brněnského JazzFestu
  Japonská klavíristka a hudební skladatelka Hiromi Uehara dnes večer vystupuje v Janáčkově divadle v Brně.

Přehrát vše

Související