iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 11. 2018
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
17232
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Výroba energií obnovitelnými zdroji

  0:39 do playlistu

  Výroba energií obnovitelnými zdroji
  Obnovitelné zdroje se teď podílejí na tuzemské spotřebě energie asi 15 procenty. Česko tak o dvě procenta překonalo cíl stanovený pro rok 2020. Číslo ale několik posledních let stagnuje.

 • Rozvoj využívání obnovitelných zdrojů

  5:11 do playlistu

  Rozvoj využívání obnovitelných zdrojů
  Rozvoj má tedy znovu rozběhnout v úvodu zmíněná novela ministerstva průmyslu. Společně s obnovením podpory také přináší změnu přístupu – ve prospěch menších, domácích a lokálních projektů.

 • Vyšetřování střelby v Kalifornii

  7:17 do playlistu

  Vyšetřování střelby v Kalifornii
  Vyšetřovatelé dál hledají motiv bývalého vojáka, který v kalifornském baru zabil 12 lidí a pak obrátil zbraň proti sobě. S oběťmi se na večerní mši rozloučily na dva tisíce lidí.

 • Schůzka nejužšího vedení ČSSD

  9:45 do playlistu

  Schůzka nejužšího vedení ČSSD
  Živý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.

 • Růst cen zboží a služeb

  11:25 do playlistu

  Růst cen zboží a služeb
  Zdražování v říjnu mírně zpomalilo. Inflace je teď, podle statistiků, dvě celá a dvě desetiny procenta. Některé potraviny v úhrnu dokonce drobně zlevnily: třeba mléko, ovoce nebo vejce. Dál ovšem zdražuje třeba bydlení, pohonné hmoty nebo alkohol.

 • Roztržka mezi Rakouskem a Ruskem

  12:06 do playlistu

  Roztržka mezi Rakouskem a Ruskem
  Diplomatická roztržka a zásah do vztahů s Moskvou. Rakouské úřady zadržely penzionovaného plukovníka, který měl 20 let působit v jeho armádě jako ruský špion. Vídeň si okamžitě předvolala ruského velvyslance a ministryně zahraničí zrušila cestu do Moskvy.

 • Vodní koridor Dunaj–Odra–Labe

  13:43 do playlistu

  Vodní koridor Dunaj–Odra–Labe
  Studie proveditelnosti hovoří o ekonomické výhodnosti kanálu. Vláda projekt dál připravuje.

 • Výročí Křišťálové noci

  15:49 do playlistu

  Výročí Křišťálové noci
  Německo si připomíná historické milníky. Na devátého listopadu připadají výročí založení Výmarské republiky, pádu Berlínské zdi, a také jednoho z nejtemnějších momentů dějin. Křišťálové noci roku 1938.

 • Kameny zmizelých v Liberci

  18:15 do playlistu

  Kameny zmizelých v Liberci
  Tragédii Křišťálové noci si připomínali například v liberecké synagoze. Konal se tam pietní akt spojený se společnou modlitbou. V ulicích krajského města dnes přibyly i další Kameny zmizelých. Připomínají tragické osudy Židů za druhé světové války.

 • Příběhy Křišťálové noci z Trutnovska

  18:49 do playlistu

  Příběhy Křišťálové noci z Trutnovska
  Výročí Křišťálové noci si připomínají také lidé v Trutnově. Už po patnácté tu probíhá vzpomínkový festival Devět Bran – až do neděle. Program každoročně připravuje evangelický farář Tomáš Molnár.

 • Plány na novou Národní galerii

  21:24 do playlistu

  Plány na novou Národní galerii
  Nová galerie na dohled od Pražského hradu – takové jsou plány premiéra Andreje Babiše, který chce pro Česko získat licenci Centre Pompidou. Poprvé by tak vznikl výstavní prostor stavěný přímo pro Národní galerii.

 • Kalifornie v plamenech

  23:41 do playlistu

  Kalifornie v plamenech
  Hned tři lesní požáry zaměstnávají kalifornské hasiče. Před plameny své domovy vyklidilo přes 75 tisíc lidí, nejnověji se musí evakuovat celé Malibu, známé milionářské letovisko. Stovky obyvatel ohrožovaly plameny i cestou do bezpečí.

 • Bývalý pražský imám ve vazbě

  24:30 do playlistu

  Bývalý pražský imám ve vazbě
  Soud poslal do vazby někdejšího pražského imáma Samera Shehadeha. Jak uvedl server Novinky.cz, sám se vzdal práva podat stížnost. Policejní eskorta ho do Česka včera vrátila letadlem – čelí obvinění z podpory terorismu.

 • Týden vědy a techniky

  24:45 do playlistu

  Týden vědy a techniky
  Chemie, fyzika nebo třeba archeologie – i tyto disciplíny můžou poznat návštěvníci Týdne vědy a techniky. Vrcholí o víkendu. Teď pohled na některá zajímavá místa.

 • Anketa o nejkrásnější nádraží v Česku

  26:33 do playlistu

  Anketa o nejkrásnější nádraží v Česku
  Titul nejkrásnější nádraží letos získalo to v obci Blíževedly na Českolipsku. V anketě hlasovalo 17 tisíc lidí. Jak uvedli organizátoři, vítězná zrekonstruovaná budova dokládá, že není pokaždé potřeba radikální přestavba.

 • Nové vozy pro výsadkáře

  26:53 do playlistu

  Nové vozy pro výsadkáře
  Armáda připravuje nákup lehkých útočných vozů pro výsadkáře. Přezbrojení má začít v roce 2020 a potrvá 5 let. Naváže na proměnu výsadkového praporu v celý pluk, ten v Chrudimi vznikne už v polovině příštího roku.

 • Unikátní oprava mostu

  28:30 do playlistu

  Unikátní oprava mostu
  Nad Hracholuskou přehradou na Plzeňsku pokračuje výměna ocelových částí železničního mostu – unikátním způsobem, který v Česku dosud nikdo nevyzkoušel. Náročná operace začala včera dopoledne. Sto sedmnáct let starý most bude znovu v provozu v únoru.

 • Den válečných veteránů

  30:04 do playlistu

  Den válečných veteránů
  Na 11. listopad, tedy výročí konce 1. světové války, připadá zároveň i oslava válečných veteránů. Už dnes si lidé s předstihem mohli významný den připomenout na řadě míst. Už počtvrté v řadě i v Praze.

 • Oslavy v dalších českých městech

  32:40 do playlistu

  Oslavy v dalších českých městech
  Den válečných veteránů si dnes připomněli také v Brně – na Univerzitě obrany tam v rámci oslav předali prapor Moravskoslezského svazu Vojenských táborů nucených prací. Někteří studenti a i vojáci z povolání dostali ocenění.

 • Veteráni ČSR a ČR

  32:58 do playlistu

  Veteráni ČSR a ČR
  Během druhé světové války bojovalo v zahraničí zhruba 20 tisíc československých vojáků. Teď už jich žije jen 436. V novodobé historii má česká armáda 14 tisíc veteránů a celkem 29 vojáků v zahraničních misích zahynulo.

 • Velkolepé oslavy konce první světové války

  35:46 do playlistu

  Velkolepé oslavy konce první světové války
  Sté výročí konce první světové války připadá na neděli. Největší oslavy proběhnou v Paříži, kde si desítky státníků z celého světa připomenou podpis příměří na západní frontě a také památku 17 milionů zabitých vojáků a civilistů.

 • Útok v Melbourne

  37:22 do playlistu

  Útok v Melbourne
  Jednoho člověka zabil a dva zranil útočník v centru australského Melbourne. Muž nejprve najel autem do obchodního domu. Když vůz začal hořet, vyběhl a snažil se pobodat co nejvíc lidí.

 • Kraje s vládou o financování silnic

  37:44 do playlistu

  Kraje s vládou o financování silnic
  Hejtmani se nedohodli s vládou na financování oprav silnic druhé a třetí třídy. Zároveň ale věří tomu, že požadované čtyři miliardy korun najde stát do jara. Na jednání se ale kraje přihlásily k memorandu ohledně rozšíření mýtného systému.

 • Obchod s věcmi zajištěnými v trestních kauzách

  39:02 do playlistu

  Obchod s věcmi zajištěnými v trestních kauzách
  Prodej věcí zajištěných v trestních kauzách letos přinesl státu přes třináct milionů korun. Loni to bylo dokonce téměř třicet milionů. V případě odsouzení pachatelů putují prostředky na zvláštní fond určený na odškodnění pro oběti.

 • Dražba věcí Stephena Hawkinga

  40:43 do playlistu

  Dražba věcí Stephena Hawkinga
  Aukční síň Christie's vydražila předměty spojené s životem Stephena Hawkinga. Jeho kolečkové křeslo se v přepočtu prodalo za téměř devět milionů korun. Hawkingův strojopis disertační práce se vyšplhal na částku přes sedmnáct milionů.

 • Škody na domech po výbuchu v Mostkovicích

  41:09 do playlistu

  Škody na domech po výbuchu v Mostkovicích
  Škody po výbuchu v Mostkovicích na Prostějovsku přesáhnou 30 milionů korun. Mohutná exploze v rodinném domě tam v září poškodila šedesát okolních staveb. Dva domy už museli zbourat, další dva to čeká.

 • Byrokracie kolem pěstounství a adopce

  42:44 do playlistu

  Byrokracie kolem pěstounství a adopce
  Adopci nebo pěstounskou péči zvažuje po vychování vlastního dítěte skoro třetina Čechů, ukázal průzkum agentury Median. Podle něj ale také většinu lidí odrazuje nepřehledný proces, který předchází svěření dítěte do péče.

 • Nanodiamanty jako senzory v buňkách

  44:55 do playlistu

  Nanodiamanty jako senzory v buňkách
  Nanodiamanty – krystaly milionkrát menší než ty, které používají šperkaři. Když se upraví, dají se použít pro odhalování chorob – včetně nádorových onemocnění. Čeští vědci teď přišli s převratnou metodou, jak jich vyrábět víc a za míň.

Přehrát vše

Související