Nahrávám video

9. listopad 2018

Obsah dílu

Výroba energií obnovitelnými zdroji — Rozvoj využívání obnovitelných zdrojů — Vyšetřování střelby v Kalifornii — Schůzka nejužšího vedení ČSSD — Růst cen zboží a služeb — Roztržka mezi Rakouskem a Ruskem — Vodní koridor Dunaj–Odra–Labe — Výročí Křišťálové noci — Kameny zmizelých v Liberci — Příběhy Křišťálové noci z Trutnovska — Plány na novou Národní galerii — Kalifornie v plamenech — Bývalý pražský imám ve vazbě — Týden vědy a techniky — Anketa o nejkrásnější nádraží v Česku — Nové vozy pro výsadkáře — Unikátní oprava mostu — Den válečných veteránů — Oslavy v dalších českých městech — Veteráni ČSR a ČR — Velkolepé oslavy konce první světové války — Útok v Melbourne — Kraje s vládou o financování silnic — Obchod s věcmi zajištěnými v trestních kauzách — Dražba věcí Stephena Hawkinga — Škody na domech po výbuchu v Mostkovicích — Byrokracie kolem pěstounství a adopce — Nanodiamanty jako senzory v buňkách

Části dílu

00:39
Výroba energií obnovitelnými zdroji
  Obnovitelné zdroje se teď podílejí na tuzemské spotřebě energie asi 15 procenty. Česko tak o dvě procenta překonalo cíl stanovený pro rok 2020. Číslo ale několik posledních let stagnuje.
  05:11
  Rozvoj využívání obnovitelných zdrojů
   Rozvoj má tedy znovu rozběhnout v úvodu zmíněná novela ministerstva průmyslu. Společně s obnovením podpory také přináší změnu přístupu – ve prospěch menších, domácích a lokálních projektů.
   07:17
   Vyšetřování střelby v Kalifornii
    Vyšetřovatelé dál hledají motiv bývalého vojáka, který v kalifornském baru zabil 12 lidí a pak obrátil zbraň proti sobě. S oběťmi se na večerní mši rozloučily na dva tisíce lidí.
    09:45
    Schůzka nejužšího vedení ČSSD
     Živý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.
     11:25
     Růst cen zboží a služeb
      Zdražování v říjnu mírně zpomalilo. Inflace je teď, podle statistiků, dvě celá a dvě desetiny procenta. Některé potraviny v úhrnu dokonce drobně zlevnily: třeba mléko, ovoce nebo vejce. Dál ovšem zdražuje třeba bydlení, pohonné hmoty nebo alkohol.
      12:06
      Roztržka mezi Rakouskem a Ruskem
       Diplomatická roztržka a zásah do vztahů s Moskvou. Rakouské úřady zadržely penzionovaného plukovníka, který měl 20 let působit v jeho armádě jako ruský špion. Vídeň si okamžitě předvolala ruského velvyslance a ministryně zahraničí zrušila cestu do Moskvy.
       13:43
       Vodní koridor Dunaj–Odra–Labe
        Studie proveditelnosti hovoří o ekonomické výhodnosti kanálu. Vláda projekt dál připravuje.
        15:49
        Výročí Křišťálové noci
         Německo si připomíná historické milníky. Na devátého listopadu připadají výročí založení Výmarské republiky, pádu Berlínské zdi, a také jednoho z nejtemnějších momentů dějin. Křišťálové noci roku 1938.
         18:15
         Kameny zmizelých v Liberci
          Tragédii Křišťálové noci si připomínali například v liberecké synagoze. Konal se tam pietní akt spojený se společnou modlitbou. V ulicích krajského města dnes přibyly i další Kameny zmizelých. Připomínají tragické osudy Židů za druhé světové války.
          18:49
          Příběhy Křišťálové noci z Trutnovska
           Výročí Křišťálové noci si připomínají také lidé v Trutnově. Už po patnácté tu probíhá vzpomínkový festival Devět Bran – až do neděle. Program každoročně připravuje evangelický farář Tomáš Molnár.
           21:24
           Plány na novou Národní galerii
            Nová galerie na dohled od Pražského hradu – takové jsou plány premiéra Andreje Babiše, který chce pro Česko získat licenci Centre Pompidou. Poprvé by tak vznikl výstavní prostor stavěný přímo pro Národní galerii.
            23:41
            Kalifornie v plamenech
             Hned tři lesní požáry zaměstnávají kalifornské hasiče. Před plameny své domovy vyklidilo přes 75 tisíc lidí, nejnověji se musí evakuovat celé Malibu, známé milionářské letovisko. Stovky obyvatel ohrožovaly plameny i cestou do bezpečí.
             24:30
             Bývalý pražský imám ve vazbě
              Soud poslal do vazby někdejšího pražského imáma Samera Shehadeha. Jak uvedl server Novinky.cz, sám se vzdal práva podat stížnost. Policejní eskorta ho do Česka včera vrátila letadlem – čelí obvinění z podpory terorismu.
              24:45
              Týden vědy a techniky
               Chemie, fyzika nebo třeba archeologie – i tyto disciplíny můžou poznat návštěvníci Týdne vědy a techniky. Vrcholí o víkendu. Teď pohled na některá zajímavá místa.
               26:33
               Anketa o nejkrásnější nádraží v Česku
                Titul nejkrásnější nádraží letos získalo to v obci Blíževedly na Českolipsku. V anketě hlasovalo 17 tisíc lidí. Jak uvedli organizátoři, vítězná zrekonstruovaná budova dokládá, že není pokaždé potřeba radikální přestavba.
                26:53
                Nové vozy pro výsadkáře
                 Armáda připravuje nákup lehkých útočných vozů pro výsadkáře. Přezbrojení má začít v roce 2020 a potrvá 5 let. Naváže na proměnu výsadkového praporu v celý pluk, ten v Chrudimi vznikne už v polovině příštího roku.
                 28:30
                 Unikátní oprava mostu
                  Nad Hracholuskou přehradou na Plzeňsku pokračuje výměna ocelových částí železničního mostu – unikátním způsobem, který v Česku dosud nikdo nevyzkoušel. Náročná operace začala včera dopoledne. Sto sedmnáct let starý most bude znovu v provozu v únoru.
                  30:04
                  Den válečných veteránů
                   Na 11. listopad, tedy výročí konce 1. světové války, připadá zároveň i oslava válečných veteránů. Už dnes si lidé s předstihem mohli významný den připomenout na řadě míst. Už počtvrté v řadě i v Praze.
                   32:40
                   Oslavy v dalších českých městech
                    Den válečných veteránů si dnes připomněli také v Brně – na Univerzitě obrany tam v rámci oslav předali prapor Moravskoslezského svazu Vojenských táborů nucených prací. Někteří studenti a i vojáci z povolání dostali ocenění.
                    32:58
                    Veteráni ČSR a ČR
                     Během druhé světové války bojovalo v zahraničí zhruba 20 tisíc československých vojáků. Teď už jich žije jen 436. V novodobé historii má česká armáda 14 tisíc veteránů a celkem 29 vojáků v zahraničních misích zahynulo.
                     35:46
                     Velkolepé oslavy konce první světové války
                      Sté výročí konce první světové války připadá na neděli. Největší oslavy proběhnou v Paříži, kde si desítky státníků z celého světa připomenou podpis příměří na západní frontě a také památku 17 milionů zabitých vojáků a civilistů.
                      37:22
                      Útok v Melbourne
                       Jednoho člověka zabil a dva zranil útočník v centru australského Melbourne. Muž nejprve najel autem do obchodního domu. Když vůz začal hořet, vyběhl a snažil se pobodat co nejvíc lidí.
                       37:44
                       Kraje s vládou o financování silnic
                        Hejtmani se nedohodli s vládou na financování oprav silnic druhé a třetí třídy. Zároveň ale věří tomu, že požadované čtyři miliardy korun najde stát do jara. Na jednání se ale kraje přihlásily k memorandu ohledně rozšíření mýtného systému.
                        39:02
                        Obchod s věcmi zajištěnými v trestních kauzách
                         Prodej věcí zajištěných v trestních kauzách letos přinesl státu přes třináct milionů korun. Loni to bylo dokonce téměř třicet milionů. V případě odsouzení pachatelů putují prostředky na zvláštní fond určený na odškodnění pro oběti.
                         40:43
                         Dražba věcí Stephena Hawkinga
                          Aukční síň Christie's vydražila předměty spojené s životem Stephena Hawkinga. Jeho kolečkové křeslo se v přepočtu prodalo za téměř devět milionů korun. Hawkingův strojopis disertační práce se vyšplhal na částku přes sedmnáct milionů.
                          41:09
                          Škody na domech po výbuchu v Mostkovicích
                           Škody po výbuchu v Mostkovicích na Prostějovsku přesáhnou 30 milionů korun. Mohutná exploze v rodinném domě tam v září poškodila šedesát okolních staveb. Dva domy už museli zbourat, další dva to čeká.
                           42:44
                           Byrokracie kolem pěstounství a adopce
                            Adopci nebo pěstounskou péči zvažuje po vychování vlastního dítěte skoro třetina Čechů, ukázal průzkum agentury Median. Podle něj ale také většinu lidí odrazuje nepřehledný proces, který předchází svěření dítěte do péče.
                            44:55
                            Nanodiamanty jako senzory v buňkách
                             Nanodiamanty – krystaly milionkrát menší než ty, které používají šperkaři. Když se upraví, dají se použít pro odhalování chorob – včetně nádorových onemocnění. Čeští vědci teď přišli s převratnou metodou, jak jich vyrábět víc a za míň.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             10. listopad 2018

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             3. říjen

                             Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                             3. 10. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             3. říjen

                             Ve znakovém jazyce

                             3. 10. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             2. říjen

                             Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                             2. 10. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             2. říjen

                             Ve znakovém jazyce

                             2. 10. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             1. říjen

                             Headlines — Nová podobě Senátu — Vítězství vládních stran — Výhra předsedy Senátu v Jihlavě — Volební úspěch vládních stran — Výsledky jednotlivých duelů — Volební zisky hnutí ANO — Senátní souboje — Počet hlasů ve 2. kole senátních voleb — Válka na Ukrajině — Nezávislá internetová televize Dožď — Vstup obránců do Lymanu — Omezení drahých energií — Dodávky plynu — Potvrzených nákaz koronavirem přibývá — Vážná nehoda dodávky s migranty — Mezinárodní den seniorů — Senioři jako ohrožená skupina — Počet seniorů v ČR — Místa v domovech pro seniory — Hurikán Ian — Bombový útok v Kábulu — Otevření Českého Švýcarska turistům — Zájem dlužníků o zbavení exekucí — Hlavní sezona houbařů — Oslavy založení komunistické strany v Číně — Noc vědců — Tisíc tváří Adiny Mandlové

                             1. 10. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             1. říjen

                             Ve znakovém jazyce

                             1. 10. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám