iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 3. 2017
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
12362
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Britský odchod

  0:40 do playlistu

  Britský odchod
  V Londýně se dnes psala historie. Ta britská, ale také historie jednotné Evropy. Trvalo to devět měsíců a šest dnů. 23. června Britové v referendu rozhodli, že chtějí odejít z Evropské unie.

 • Dopis premiérky Mayové

  1:51 do playlistu

  Dopis premiérky Mayové
  Slova, která Donald Tusk pronesl hned po setkání s britským velvyslancem při Evropské unii. Právě ten mu předal dopis od premiérky Mayové. Tady je ten okamžik, který oficiálně spouští odchod Velké Británie z Evropské unie.

 • Podpis článku 50

  5:37 do playlistu

  Podpis článku 50
  Ten podpis, který udělal tečku za 44 lety vztahů jednotné Evropy a Londýna je tady, na poslední straně – s úctou Theresa Mayová. Ta klíčová věta, která spouští článek 50 Lisabonské smlouvy je hned na první straně, ve třetím odstavci.

 • Britský odchod z EU

  7:25 do playlistu

  Britský odchod z EU
  Živý vstup zpravodajky Kataríny Sedláčkové.

 • Projev premiérky v parlamentu

  10:52 do playlistu

  Projev premiérky v parlamentu
  Vypjaté emoce provázející brexit poznamenaly i klíčový projev britské premiérky v budově britského parlamentu. Hned dvakrát musela svou zásadní řeč přerušit, kvůli nesouhlasu levicové opozice, ale i zastánců skotské nezávislosti.

 • Ohlasy na britský krok

  12:04 do playlistu

  Ohlasy na britský krok
  Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.

 • Jednání po brexitu

  13:36 do playlistu

  Jednání po brexitu
  Dnešek je tedy oficiálním startem brexitu. Ale i odpočet, který se dnes objevil na některých zdejších stanicích a ukazoval přes 370 dnů zbývajících do odchodu z Unie, naznačil, že cesta to bude dlouhá.

 • Světové reakce na brexit

  15:33 do playlistu

  Světové reakce na brexit
  Francouzský prezident prohlásil, že odchod z Unie bude pro Británii bolestivý. Německá kancléřka napsala, že ji brexit mrzí. Český prezident mluví o neštěstí.

 • Český pohled na brexit

  16:39 do playlistu

  Český pohled na brexit
  Rozhovor s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem.

 • Novela zákona o sociálních službách

  20:18 do playlistu

  Novela zákona o sociálních službách
  Novela o sociálních službách – jeden z posledních opravdu důležitých zákonů, které projednala současná vláda. Ministři schválili výraznější podporu rodin se třemi a více dětmi a vyšší příspěvky na péči.

 • Zálohované výživné

  22:52 do playlistu

  Zálohované výživné
  Vláda schválila i zákon o zálohovaném výživném. Na jeho přijetí se shodla v koaliční smlouvě a několikrát se k němu vracela.

 • Německá komise k vyšetřování vánočního útoku

  24:05 do playlistu

  Německá komise k vyšetřování vánočního útoku
  Chaos na německých úřadech a byrokratická šikana ze strany Tuniska zabránily vyhoštění muže, který posléze zaútočil na vánoční trh v Berlíně.

 • Plánovaná stávka řidičů autobusů

  26:12 do playlistu

  Plánovaná stávka řidičů autobusů
  Řidiči linkových autobusů budou stávkovat šestého dubna. Oznámily to jejich odbory. Protest proti nízkým mzdám plánují jako celodenní – od půlnoci do půlnoci – i celorepublikový.

 • Kontroly topenišť domácností

  27:51 do playlistu

  Kontroly topenišť domácností
  Jen minimálně zatím úředníci využívají možnost vstoupit do domácností a kontrolovat, čím topí. Pravomoc mají od ledna. S blížícím se koncem topné sezony teď bilancují.

 • Aplikace Záchranka

  29:33 do playlistu

  Aplikace Záchranka
  Přesně rok pomáhá v Česku aplikace Záchranka. Zdravotníci se díky ní dostali k 750 lidem v nesnázích. Ti dispečerům ani nemusejí popisovat, kde přesně jsou. Jejich telefon to zvládne sám.

 • Exekuce v roce 2016

  31:15 do playlistu

  Exekuce v roce 2016
  325 miliard korun – celková částka, kterou se momentálně snaží vymoct exekutoři. Napříč republikou vedou přes 4,5 milionu řízení. Informace zveřejnila jejich profesní komora.

 • Vězni v exekuci

  35:26 do playlistu

  Vězni v exekuci
  Skupinou, kterou exekuce tíží téměř stoprocentně, jsou odsouzení. Podle neziskových organizací, jež s nimi spolupracují, má každý z nich průměrně devět řízení.

 • Prezident na návštěvě v Chorvatsku

  37:31 do playlistu

  Prezident na návštěvě v Chorvatsku
  Miloš Zeman ukončil třídenní návštěvu Chorvatska. Společně s tamní prezidentkou se zúčastnil vzájemného podnikatelského fóra. Podle české hlavy státu jsou tuzemští investoři na Jadranu úspěšní v bankovnictví.

 • Podání daňového přiznání

  38:04 do playlistu

  Podání daňového přiznání
  Poslední tři pracovní dny zbývají na přiznání daní v řádném termínu. Finančním úřadům ho zatím osobně, poštou nebo elektronicky doručilo 62 procent poplatníků.

 • Vražda Martina Říhy u soudu

  39:46 do playlistu

  Vražda Martina Říhy u soudu
  Liberecký krajský soud rozplétá neobvyklý případ – vraždu zakladatele První pražské záložní Martina Říhy, jehož tělo se nikdy nenašlo. Od roku 2004 si měl odpykávat trest za vytunelování kampeličky – šlo o 300 milionů.

 • Střelba před Kapitolem ve Washingtonu

  40:44 do playlistu

  Střelba před Kapitolem ve Washingtonu
  Přímo před Kapitolem ve Washingtonu zadržela hlídka agresivní řidičku, která narazila do policejního auta a pokusila se najet i do členů posádky. Okolní ulice byly uzavřeny a kongresmani vyzváni, aby se místu vyhnuli.

 • David Rath podal stížnost na prezidenta

  41:43 do playlistu

  David Rath podal stížnost na prezidenta
  Bývalý středočeský hejtman David Rath podal k Ústavnímu soudu stížnost na prezidenta. Podle serveru Lidovky.cz žádá, aby se hlava státu zdržela jakýchkoli zásahů do jeho trestní kauzy.

 • Požár v CHKO Brdy

  42:04 do playlistu

  Požár v CHKO Brdy
  Požár v nejcennější části Brd podle správců chráněné krajinné oblasti nezpůsobil vážné škody. Vypalování vřesovišť považují za žádoucí – pokud je tedy pod kontrolou. Proč hořelo včera, se stále neví.

 • Soud v případu zneužívání nezletilých

  43:55 do playlistu

  Soud v případu zneužívání nezletilých
  Dva případy ředitelů školských zařízení, kteří jsou obviněni ze zneužívání nezletilých. Vedoucí střediska volného času v Novém Jičíně dnes skončil ve vazbě.

 • Opatření v exportu kvůli ptačí chřipce

  45:44 do playlistu

  Opatření v exportu kvůli ptačí chřipce
  Rusko kvůli ptačí chřipce dočasně omezuje dovoz drůbeže z Česka – preventivní opatření zavedla tamní zemědělská inspekce a týká se čtyř regionů.

 • Našel se neznámý obraz od Josefa Mánesa

  45:56 do playlistu

  Našel se neznámý obraz od Josefa Mánesa
  Na zámku v Čechách pod Kosířem našli dosud neznámý obraz Josefa Mánesa. Tajemství, která tento portrét obestírají, je ale stále dost – například, kdo jsou ony dvě dámy.

Přehrát vše

Související