iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 2. 2017
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
15412
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Změny v řízení nemocnic

  0:34 do playlistu

  Změny v řízení nemocnic
  Ministerstvo zdravotnictví zčásti ustoupilo od jedné ze svých priorit - změny v řízení státních nemocnic. Původně chtělo desítky zařízení převést na neziskovou formu. Po neshodách v koalici ale nový šéf resortu Miloslav Ludvík nechal zákon přepsat.

 • Volba německého prezidenta

  5:17 do playlistu

  Volba německého prezidenta
  Novým prezidentem Německa bude Frank-Walter Steinmeier. Bývalý ministr zahraničí získal už v prvním kole volby pohodlnou většinu skoro tří čtvrtin hlasů Spolkového shromáždění. Do souboje o prezidentský post ho společně vyslaly strany vládní koalice.

 • Švýcarské referendum o občanství

  7:55 do playlistu

  Švýcarské referendum o občanství
  Třetí generace přistěhovalců do Švýcarska bude moci jednodušeji získat občanství alpského státu. Návrh schválili Švýcaři v referendu. Cizinci tvoří asi čtvrtinu obyvatel země. Pro obdržení švýcarského pasu ale musí pořád splnit řadu podmínek.

 • Dezinfekce míst výskytu ptačí chřipky

  8:25 do playlistu

  Dezinfekce míst výskytu ptačí chřipky
  Živý vstup redaktorky Martiny Tlachové.

 • Zahájené stavby v r. 2016
 • Danění výnosů korunových dluhopisů

  13:01 do playlistu

  Danění výnosů korunových dluhopisů
  Finanční správa by měla prověřit firmy, které vydaly nedaněné korunové dluhopisy. Mezi nimi například i skupinu Agrofert, která patřila ministru financí Andreji Babišovi. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl europoslanec Luďek Niedermayer.

 • Komiksy o životě v dětském domově

  14:05 do playlistu

  Komiksy o životě v dětském domově
  Jak vypadá život v dětském domově, vyprávějí komiksy z edice Nejisté domovy. Spoluvytvořily je děti, které si ústavní výchovou prošly. Komiksy využijí vysoké školy i knihovny.

 • Evakuace v Soluni kvůli nevybuchlé pumě

  16:38 do playlistu

  Evakuace v Soluni kvůli nevybuchlé pumě
  Sedmdesát dva tisíc lidí evakuovaly úřady v řecké Soluni kvůli nevybuchlé bombě z druhé světové války. Čtvrttunová nálož ležela u benzinové stanice. Pyrotechnici ji po vyzvednutí ze země zlikvidovali na vojenské střelnici za městem.

 • Karneval v Nice pod mimořádným dohledem

  16:57 do playlistu

  Karneval v Nice pod mimořádným dohledem
  V jihofrancouzské Nice začal jeden z nejslavnějších světových karnevalů – tentokrát ovšem ve stínu loňského atentátu, při kterém zemřelo šestaosmdesát lidí. Oslavy proto provázejí mimořádná bezpečnostní opatření.

 • Smrt novorozence v Liberci

  19:16 do playlistu

  Smrt novorozence v Liberci
  Kriminalisté v Liberci vyšetřují smrt novorozence a žádají veřejnost o pomoc. Tělo dítěte objevil včera náhodný svědek v kontejneru na domovní odpad. Policisty zajímá, kdo se v ulici Na Bídě od pátku do sobotního poledne pohyboval.

 • Reklamace rozhledny na Velkém Kosíři

  19:38 do playlistu

  Reklamace rozhledny na Velkém Kosíři
  Šest milionů korun a jen čtyři roky v provozu. Rozhledna na Velkém Kosíři - nejvyšším kopci Hané - má špatnou statiku. Experti z ČVUT ji navrhli z bezpečnostních důvodů uzavřít. Za tu dobu ji navštívilo více než sto tisíc lidí.

 • Raketový test KLDR během jednání Trumpa s Abem

  22:34 do playlistu

  Raketový test KLDR během jednání Trumpa s Abem
  Severní Korea provedla další raketovou zkoušku. Ve stejné době jednal japonský premiér Šinzo Abe ve Spojených státech s Donaldem Trumpem. Střela dopadla do Japonského moře. Podle Washingtonu nepředstavovala pro severní Ameriku žádnou hrozbu.

 • Nejčastější příčiny úmrtí

  24:29 do playlistu

  Nejčastější příčiny úmrtí
  Nejčastější příčinou smrti v Česku podle statistiků zůstávají nemoci oběhové soustavy. Tato diagnóza se týká zhruba poloviny ze všech 111 tisíc lidí, kteří v předloni zemřeli.

 • Internetové pokrytí české železnice

  24:57 do playlistu

  Internetové pokrytí české železnice
  Připojení k internetu začíná být samozřejmostí i při cestování vlakem. Státní dopravce - tedy České dráhy - letos plánují zavést WiFi na další zhruba stovce spojů. Soukromí přepravci ho už nabízejí skoro všude.

 • Hazardní chování lyžařů

  26:53 do playlistu

  Hazardní chování lyžařů
  Nebezpečí se lyžaři vystavují nejen mimo sjezdovku, ale i přímo na ní. Zvlášt když ji sjíždějí dlouho po zavírací době, kdy rolby upravují její povrch. Podle záchranářů jde o životu nebezpečný hazard.

 • Jak uspořit na vytápění

  29:12 do playlistu

  Jak uspořit na vytápění
  Majitelé nemovitostí si letos připlatí za topení. Letošní leden byl totiž sedmý nejchladnější od roku 1961. Průměrná teplota dosáhla necelých -6 stupňů Celsia.

 • Změna dodavatele energií

  33:08 do playlistu

  Změna dodavatele energií
  Dodavatele elektřiny nebo plynu loni změnilo téměř 560 tisíc domácností. Šly hlavně za nižší cenou a lepšími podmínkami. Větší mobilitě zákazníků ale stále brání byrokracie a nepřehlednost nabídek na trhu. Vyplývá to z průzkumu společnosti dTest.

 • Evakuace lidí z letiště v Hamburku

  35:09 do playlistu

  Evakuace lidí z letiště v Hamburku
  Letiště v Hamburku přerušilo na hodinu provoz kvůli úniku dráždivého plynu. Úřady evakuovaly oba terminály. Zdravotníci ošetřili skoro sedmdesát lidí, kterým se špatně dýchalo a pálily je oči.

 • Léčba mozkových nádorů u dětí

  35:33 do playlistu

  Léčba mozkových nádorů u dětí
  Nádory mozku jsou dnes druhým nejčastějším onkologickým onemocněním u dětí. Zároveň ale tím nejagresivnějším s častými následky. Podle lékařů je proto důležité včasné odhalení a rozpoznání příznaků.

 • Dominikánská záměna Trumpa za Baldwina

  37:20 do playlistu

  Dominikánská záměna Trumpa za Baldwina
  Dominikánský deník El Nacional se v pátečním vydání spletl: místo fotografie prezidenta Donalda Trumpa u článku o jeho postojích vůči Izraeli otiskl snímek herce Aleca Baldwina. Ten Trumpa opakovaně paroduje v americkém satirickém pořadu.

 • Zakázky pro české firmy ve střední Asii

  37:38 do playlistu

  Zakázky pro české firmy ve střední Asii
  Nové zakázky hledali tento týden v zemích střední Asie zástupci třiceti českých firem. Doprovázeli je někteří poslanci. Česko by regionu mělo dodávat třeba tramvaje nebo techniku na zpracování zemědělských produktů.

 • Zemřela Jarmila Šuláková

  40:09 do playlistu

  Zemřela Jarmila Šuláková
  Zemřela Jarmila Šuláková, zpěvačka lidových písní a přední představitelka moravského hudebního folklóru. Bylo jí 87 let. Od padesátých let vystupovala v řadě tradičních lidových souborů, v poslední době bylá známá především díky spolupráci s folkovou skup

 • Oprava zanedbané církevní památky

  41:18 do playlistu

  Oprava zanedbané církevní památky
  Doslova na poslední chvíli zachraňuje obec Bartošovice v Orlických horách tamní barokní kostel. Jde o cenný církevní majetek. Kvůli minimu věřících v regionu ale rekonstrukce památky není pro vlastníka tak důležitá.

Přehrát vše