iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 8. 2013
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
10700
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

44 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Nebezpečný Egypt

  0:38 do playlistu

  Nebezpečný Egypt
  Napětí v Egyptě pokračuje. Vláda likviduje poslední buňky odporu. Prozatímní premiér navrhl zrušení Muslimského bratrstva. Jeho členy označil za teroristy. V ulicích Káhiry i dalších měst se dál střílí.

 • Turisti v Egyptě

  3:16 do playlistu

  Turisti v Egyptě
  Turisté, kteří jsou momentálně v Egyptě, by neměli až do svého odletu opouštět areál hotelu. Jedním z letadel, které pro turisty odletělo do Hurghady, odcestovala i kolegyně Zuzana Luňáková.

 • Martin Kuba u soudu

  5:51 do playlistu

  Martin Kuba u soudu
  Úřadujícího předsedu ODS Martina Kubu čeká příští týden výslech na policii - vypovídat by měl v kauze Nagyová a údajné korupci tří exposlanců.

 • Pochod Prague Pride

  6:29 do playlistu

  Pochod Prague Pride
  Pochodem hrdosti vyvrcholil třetí ročník festivalu sexuálních menšin - Prague Pride. Centrem Prahy se podle odhadů policie prošlo až deset tisíc lidí - na akci kvůli možným konfliktům dohlížela policie.

 • 7 let registrovaného partnerství u nás

  9:43 do playlistu

  7 let registrovaného partnerství u nás
  Už sedm let smějí v Česku gayové a lesby uzavírat registrované partnerství - po právní stránce je tento svazek podobný manželství.

 • Kampaně v předčasných volbách

  12:06 do playlistu

  Kampaně v předčasných volbách
  Už za tři dny budou poslanci hlasovat o rozpuštění sněmovny. Zvednutím ruky otevřou cestu k předčasným volbám - konat by se měly na konci října.

 • Hazardující vodáci

  14:36 do playlistu

  Hazardující vodáci
  Dva lidé se dnes odpoledne utopili při koupání ve Vltavě v Loučovicích na Českokrumlovsku. Třetí skončil v českobudějovické nemocnici. Jeho stav je podle lékařů kritický.

 • Výsvětlení španělského premiéra

  16:12 do playlistu

  Výsvětlení španělského premiéra
  Madridský soud rozhoduje o budoucnosti španělského premiéra Mariana Rajoye. Špičkám lidovců měl vyplácet peníze z černých fondů od velkých stavebních firem.

 • Vzkaz T. G. M.

  18:57 do playlistu

  Vzkaz T. G. M.
  Desítky a někdy i stovky let musí historici čekat na chvíli, než můžou nahlédnout do některých dokumentů. To se stalo v případě posledního vzkazu prezidenta Masaryka.

 • Audit Národního divadla

  21:49 do playlistu

  Audit Národního divadla
  Podvody s platy zaměstnanců v Národním divadle - první scéna dlouhá léta řádně neodváděla daně ani pojištění. Zjistil to nový audit. Odhady ztrát jdou do desítek milionů korun.

 • Jak roste lanovka na Sněžku

  25:29 do playlistu

  Jak roste lanovka na Sněžku
  Lanovka na Sněžku by se mohla rozjet už za dva měsíce. Dělníci využili dobrého počasí posledních týdnů a stavba teď doslova roste před očima. Dnes začali s usazování sloupů na horním úseku.

 • Limonáda jako tradice

  27:40 do playlistu

  Limonáda jako tradice
  Česko zažívá bublinkovou renesanci - ovocné limonády se pijí po litrech. Podle restauratérů za to může kromě horkého počasí i dlouholetá česká tradice.

 • Spotřeba vody v českých domácnostech

  29:34 do playlistu

  Spotřeba vody v českých domácnostech
  Účty za vodu jsou každým rokem vyšší - čtyřčlenná domácnost letos zaplatí v průměru o pět procent víc. Záleží ale i na tom, v kterém kraji žije. Rozdíly v cenách se počítají na tisíce.

 • Jak neplýtvat?

  32:30 do playlistu

  Jak neplýtvat?
  Kapající kohoutek – symbol plýtvání vodou. Deset kapek za minutu - 40 litrů za týden v kanále zbytečně. .

 • Zájezdy fiktivní cestovky

  34:40 do playlistu

  Zájezdy fiktivní cestovky
  Koupit si zájezd u neexistující cestovní kanceláře - i to je na tuzemských slevových portálech možné. Pod hlavičkou CK Euro Touch nabízí jedna taková společnost cesty do Bruselu a Amsterodamu.

 • Lodní neštěstí na Filipínách

  36:52 do playlistu

  Lodní neštěstí na Filipínách
  Po srážce trajektu s nákladní lodí na Filipínách hlásí úřady 32 mrtvých. Počet obětí ale nejspíš ještě poroste: 170 lidí se stále pohřešuje. Záchranné práce přerušilo špatné počasí a příčina nehody se vyšetřuje.

 • Unikátní muzeum atomu

  39:03 do playlistu

  Unikátní muzeum atomu
  Dnes poprvé si lidé mohli prohlédnout bývalý atomový bunkr ve Vojenském újezdu Brdy. Od konce šedesátých let tam sovětská armáda skladovala jadernou munici.

 • S učiteli v CERNU

  40:47 do playlistu

  S učiteli v CERNU
  Nejvýznamnější fyzikální centrum v Evropě - švýcarský CERN - slaví rok od svého největšího objevu. I díky českým detektorům odhalil chybějící střípek k pochopení vesmíru - tzv. Higsův boson.

Přehrát vše

Související