iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 8. 2013
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
9891
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Headlines

  0:02 do playlistu

  Headlines
  Přehled zpráv.

 • Krize ODS

  0:40 do playlistu

  Krize ODS
  Vedení ODS celé odpoledne řešilo, jak ven z krize. Pražská organizace navrhla vyloučit poslance Jana Floriána. Totéž navrhuje taky pro Tomáše Hrdličku. Odejít z ODS by měla i Jana Nagyová.

 • LIDEM bez lidí

  6:18 do playlistu

  LIDEM bez lidí
  Strana LIDEM přišla o předsedkyni a rozpadat se jí začíná i členská základna. Nespokojené jsou hlavně regiony, kde někteří členové hrozí rezignací.

 • Datum rozpuštění sněmovny

  8:00 do playlistu

  Datum rozpuštění sněmovny
  Poslanecká sněmovna by měla rozhodnout o svém rozpuštění až 20. srpna. Dohodli se na tom sociální demokrati s TOP 09. Na dřívějším termínu by totiž nemuselo být dost poslanců.

 • Demise vlády a posty velvyslanců

  10:43 do playlistu

  Demise vlády a posty velvyslanců
  Vláda podá demisi v úterý v poledne. Po dnešním jednání kabinetu to oznámil premiér Jiří Rusnok. Ale i potom chce jeho tým rozhodnout o neobsazených postech velvyslanců.

 • Dohoda Buriana s Balvínem

  13:23 do playlistu

  Dohoda Buriana s Balvínem
  Jan Burian definitivně zůstává ředitelem Národního divadla. Dohodl se s odstupujícím ministrem kultury Jiřím Balvínem, který splnil jeho požadavky.

 • Hrozba rozpočtového provizoria

  16:38 do playlistu

  Hrozba rozpočtového provizoria
  Politická nestabilita začíná dopadat už i na obce a firmy. Nejvíc se bojí toho, že sněmovna kvůli předčasným volbám nestihne schválit rozpočet na příští rok, a obce tak budou žít z rozpočtového provizoria.

 • Zemřel Jiří Krejčík

  18:18 do playlistu

  Zemřel Jiří Krejčík
  Zemřel režisér a scenárista Jiří Krejčík. Bylo mu 95 let. Do povědomí tuzemské kinematografie se nejvýrazněji zapsal snímky: Vyšší princip, Penzion pro svobodné pány nebo Svatba jako řemen.

 • Salačová proti Rathov

  21:04 do playlistu

  Salačová proti Rathov
  Třetí den projednávání kauzy kolem poslance a bývalého hejtmana Davida Ratha bylo ve znamení takzvaného grilování Ivany Salačová ze strany advokátů. Jako jediná se přiznala ke korupci a je v pozici spolupracující obviněné.

 • Rathovy zakázky

  23:07 do playlistu

  Rathovy zakázky
  Během prvních tří dnů se u soudu řešily dvě zakázky: Šlo o ty, na jejichž manipulaci se měla podílet právě Ivana Salačová. Jednu stihl podrobně rozebrat i David Rath: rekonstrukci buštěhradského zámku a hostivického gymnázia.

 • Kyberšikana

  25:25 do playlistu

  Kyberšikana
  Kanadská policie zadržela dva muže v souvislosti s případem dívky, která spáchala sebevraždu kvůli šikaně na internetu. Na život si sáhla, když se po sociálních sítích začaly šířit fotky z večírku, na kterém byla údajně znásilněna.

 • Dvacet let stavebního spoření

  27:31 do playlistu

  Dvacet let stavebního spoření
  Před dvaceti lety dostali Češi poprvé možnost založit si stavební spoření. A to u první AR stavební spořitelny. Stát jim tehdy ročně připisoval dnes těžko uvěřitelný příspěvek - až 25 procent.

 • Reklamace zájezdů

  29:23 do playlistu

  Reklamace zájezdů
  Cestovní kanceláře vyřizují první stížnosti nespokojených klientů. Týkají se hlavně kvality ubytování. Nejčastěji ji reklamují ti, kdo pobyt pořídili na slevovém serveru.

 • Strany zaskočené kampaní

  31:26 do playlistu

  Strany zaskočené kampaní
  Začátek předvolební kampaně se blíží. Některé strany ještě neměly čas na ni pomyslet, jiné hledají volební hesla.

 • Záměry stran

  34:07 do playlistu

  Záměry stran
  A čím chtějí politické strany v rekordně krátké kampani voliče přesvědčit? Sněmovní stálice ODS, ČSSD nebo třeba komunisté zatím konkrétní záměry tají. Součástí předvolební taktiky SPOZ a TOP 09 bude jedno jméno: Miloš Zeman.

 • Dluhy po Iggy Popovi

  38:22 do playlistu

  Dluhy po Iggy Popovi
  Unikátní koncert Iggy Popa ve Frýdku-Místku znamenal tří a půl milionovou ztrátu pro městskou pokladnu. Událost proto ostře kritizuje opozice. Vadí jí taky to, že radnice akci zaplatila, aniž by to vědělo zastupitelstvo.

 • Slavnostní zakoneční Ramadánu

  40:17 do playlistu

  Slavnostní zakoneční Ramadánu
  V muslimském světě vrcholí třídenní svátek Íd al Fitr. Pro jednu a půl miliardy vyznavačů islámu to znamená ukončení postního měsíce ramadánu a návrat k běžnému životnímu rytmu.

 • D3 v ohrožení

  43:45 do playlistu

  D3 v ohrožení
  A v ohrožení je taky dostavba středočeského úseku dálnice D3. Krajský soud v Praze totiž zrušil návrh takzvané západní varianty, která měla přes Dolní Posázaví spojit Prahu s Táborem.

 • Tajemství Mony Lisy

  45:23 do playlistu

  Tajemství Mony Lisy
  Italští archeologové se snaží zjistit, jak vypadala skutečná Mona Lisa. Ve Florencii proto otevřeli rodinnou hrobku Giocondů. V ní jsou pochovaní příbuzní dámy, kterou podle některých odborníků před pěti staletími namaloval Leonardo da Vinci.

Přehrát vše

Související