iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 5. 2013
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

20 hlasů
8672
zhlédnutí

Události

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Konec anonymních akcií?

  0:37 do playlistu

  Konec anonymních akcií?
  Finále snahy o zrušení anonymních akcií v Česku – rozhodnout o něm má zítra sněmovna. Snahy odstřihnout firmy s nejasnými vlastníky od veřejných peněz trvají už léta. Teď se předloha o regulaci akcií poslancům vrací ze Senátu.

 • Proces s neonacistkou

  6:14 do playlistu

  Proces s neonacistkou
  Začal jeden z největších procesů v německých dějinách. Před mnichovským soudem stanulo 5 neonacistů – a v první řadě s Beatou Zschäpeovou.

 • Spor o autorství amnestie

  8:50 do playlistu

  Spor o autorství amnestie
  Prezident Miloš Zeman vstoupil do sporu o to, kdo připravil lednovou amnestii. Prohlásil, že jedním z otců kritizovaného bodu je Pavel Hasenkopf - právník a poradce Václava Klause.

 • Konec projektu sKaret?

  15:24 do playlistu

  Konec projektu sKaret?
  O pokračování nebo ukončení projektu sKaret rozhodne pracovní skupina. Jak dlouho budou zástupci ministerstva, úřadu práce a České spořitelny řešení hledat, ministryně Ludmila Müllerová neřekla.

 • Chemický útok v Sýrii

  16:02 do playlistu

  Chemický útok v Sýrii
  Vyšetřovací tým OSN přišel s překvapivým obviněním: za nedávným útokem chemickými zbraněmi údajně nestojí vláda, ale povstalci. Experti se odvolávají na svědectví, přímý důkaz zatím chybí.

 • Protest proti Hitlerovým sochám

  18:26 do playlistu

  Protest proti Hitlerovým sochám
  Sochy ze soukromé sbírky Adolfa Hitlera jsou opět v úkrytu. Na česko-rakouské Zemské výstavě ve Vyšším Brodě vydržely jen několik hodin, pak je pořadatele museli uklidit. Návštěvníci proti jejich vystavení ostře protestovali.

 • Razie v sídle protikorupční policie

  20:49 do playlistu

  Razie v sídle protikorupční policie
  Generální inspekce bezpečnostních sborů zabavila v sídle protikorupční policie dokumenty a spisy ke kauze Ředitelství silnic a dálnic.

 • Boj o zámek Štiřín

  22:57 do playlistu

  Boj o zámek Štiřín
  Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg odvolal ředitele zámku Štiřín, Václava Hrubého. Jako důvod uvedl nespokojenost s hospodařením. Není tajemstvím, že Ministerstvo usiluje o prodej zámku – a Hrubý mu bránil.

 • 10měsíční kojenec s transplantovanými játry

  24:04 do playlistu

  10měsíční kojenec s transplantovanými játry
  V pořádku. Takový verdikt slyšeli poprvé po pěti měsících od operace rodiče nejmladšího dítěte s transplantovanými játry.

 • Týden po výbuchu plynu v pražské Divadelní ulici

  26:18 do playlistu

  Týden po výbuchu plynu v pražské Divadelní ulici
  Do škol, které sídlí v těsné blízkosti výbuchu, se vrátili studenti. I když některé učebny zůstávají dál zavřené - fakulty ještě v následujících dnech čeká úklid, ten by ale výuku neměl výrazně omezit.

 • Válka o potraviny

  28:21 do playlistu

  Válka o potraviny
  Ministr zemědělství Petr Bendl pozval do Prahy svůj protějšek z Polska, aby společně hledali nápravu v otázce potravinových kauz.

 • Změny v preferencích zákazníků?

  31:54 do playlistu

  Změny v preferencích zákazníků?
  Že tuzemští zákazníci v příhraničí své nákupní zvyklosti nemění, potvrzuje i reportérka Pavla Daňková. Natáčela v Českém a Polském Těšíně.

 • Další vlna státních dluhopisů

  34:24 do playlistu

  Další vlna státních dluhopisů
  Ministerstvo financí vydá další dluhopisy pro domácnosti. Plánuje, že by si jich Češi mohli tentokrát koupit až za 20 miliard korun. S jejich prodejem se začne 13. května.

 • Textilní boom v Bangladéši

  36:53 do playlistu

  Textilní boom v Bangladéši
  Už skoro 660 těl vytáhli záchranáři z trosek budovy u bangladéšské Dháky. Neštěstí vyvolává řadu otázek nad vývozem levného textilu do Evropy a Ameriky.

 • Návrat lososů do českých řek

  39:30 do playlistu

  Návrat lososů do českých řek
  Do několika vybraných přítoků Labe začali vysazovat dobrovolníci plůdek lososa obecného. Ekologové spolu s rybáři se tak pokoušejí vrátit lososa do řek.

 • Cyrilo - metodějská mánie

  41:33 do playlistu

  Cyrilo - metodějská mánie
  Na největší církevní oslavy letošního roku - 1150 výročí od příchodu Cyrila a Metoděje se připravují obce i obchodníci. Některé radnice v centru dění si například objednali sochy věrozvěstů.

 • Zneužívání cizinců bohatými ze Saúdské Arábie

  43:45 do playlistu

  Zneužívání cizinců bohatými ze Saúdské Arábie
  Vysoce citlivý případ řeší americké úřady. Diplomata ze Saúdské Arábie podezírají z obchodování s lidmi. V jedné z rezidencí údajně týral filipínské služebné.

 • Kafka v komiksu

  45:57 do playlistu

  Kafka v komiksu
  Pražský rodák Franz Kafka a jeho dílo stále přitahují nejrůznější tvůrce. Jaromír 99 teď dokončil Kafkův Zámek pro londýnské komiksové nakladatelství SelfMadeHero.

Přehrát vše

Související