iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 5. 2014
11:25 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
7305
zhlédnutí

Objektiv

Mexiko: San Cristobal II — Ukrajina: Oděsa — Chorvatsko: Telaščica

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • San Cristobal II

  0:59 do playlistu

  San Cristobal II
  Mexický San Cristobal de las Casas ve státě Chiapas se honosí přívlastky jako kouzelný, magický, překrásný, kolosální, anebo i překvapivý. Minule jsme se v Objektivu tomuto městu věnovali spíše jako městu indiánské revolty. Dnes se naopak zaměříme na jeho nejvýznamnější památky a dominanty. A alespoň trochu nahlédneme do života místních indiánů.

 • Oděsa

  9:52 do playlistu

  Oděsa
  O ukrajinské Oděse slýcháme v poslední době hlavně ve zpravodajských relacích. I v současné situaci ale město nabízí otevřenou náruč cestovatelům a návštěvníkům. A rozhodně má co nabídnout. Třeba proslulé podzemní chodby. Lidé je tu kdysi vyhloubili, když dobývali kámen na stavbu domů. Chodby podzemního labyrintu jsou dlouhé kolem tří tisíc kilometrů. V oděském podzemí natáčela Šárka Kuchtová a Tomáš Vlach.

 • Telaščica

  17:50 do playlistu

  Telaščica
  Za jeden z nejkrásnějších přírodních útvarů chorvatského Jadranu je považována zátoka Telaščica. A právě tam se teď podíváme. Pokud patříte mezi vyznavače jachtingu, tak tohle místo možná dobře znáte. Těšit se ale můžete třeba i na setkání se strážcem majáku. Má velmi zodpovědnou práci. Maják na poloostrově je vůbec jediným na celém chorvatském pobřeží. A velkou raritou přírodního parku Telaščica je také slané jezero Mir, které má blahodárné účinky na zdraví.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související