Nahrávám video

18. květen 2014

Obsah dílu

Mexiko: San Cristobal II — Ukrajina: Oděsa — Chorvatsko: Telaščica

Části dílu

00:59
San Cristobal II
  Mexický San Cristobal de las Casas ve státě Chiapas se honosí přívlastky jako kouzelný, magický, překrásný, kolosální, anebo i překvapivý. Minule jsme se v Objektivu tomuto městu věnovali spíše jako městu indiánské revolty. Dnes se naopak zaměříme na jeho nejvýznamnější památky a dominanty. A alespoň trochu nahlédneme do života místních indiánů.
  09:52
  Oděsa
   O ukrajinské Oděse slýcháme v poslední době hlavně ve zpravodajských relacích. I v současné situaci ale město nabízí otevřenou náruč cestovatelům a návštěvníkům. A rozhodně má co nabídnout. Třeba proslulé podzemní chodby. Lidé je tu kdysi vyhloubili, když dobývali kámen na stavbu domů. Chodby podzemního labyrintu jsou dlouhé kolem tří tisíc kilometrů. V oděském podzemí natáčela Šárka Kuchtová a Tomáš Vlach.
   17:50
   Telaščica
    Za jeden z nejkrásnějších přírodních útvarů chorvatského Jadranu je považována zátoka Telaščica. A právě tam se teď podíváme. Pokud patříte mezi vyznavače jachtingu, tak tohle místo možná dobře znáte. Těšit se ale můžete třeba i na setkání se strážcem majáku. Má velmi zodpovědnou práci. Maják na poloostrově je vůbec jediným na celém chorvatském pobřeží. A velkou raritou přírodního parku Telaščica je také slané jezero Mir, které má blahodárné účinky na zdraví.
    24:59
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     25. květen 2014

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám