28 minut

25. května 2014

Obsah dílu

Mexiko: Paricutin — Indie: Kalkata — Panama: Panamský průplav

Části dílu

00:58
Paricutin
  Víte, kde byste našli jednu z vůbec nejzajímavějších sopek na světě? V Mexiku. Ostatně v této zemi je více než 1400 sopek, takže se dá řici, že sopky tu jsou běžnou součástí krajiny. Ta, ke které nás teď zavede reportáž Martina Myšisky, se jmenuje Paricutin. Jméno dostala podle vesnice, kterou doslova pohřbila svými erupcemi. A říkáte si, co že je na ní to nejzajímavější? Je to způsob, jakým vznikla. Původně to totiž byla jen trhlina v kukuřičném poli.
  08:13
  Kalkata
   Kalkata je třetí největší město v Indii. Podle oficiálních informací tu žije čtyři a půl milionu lidí. Ale reálná čísla jsou mnohem vyšší. Kalkata patří mezi nejhustěji obydlená místa na světě. Některé zdroje dokonce uvádějí, že ve městě a na jeho předměstích žije neuvěřitelných 20 milionu lidí. Většina z nich přežívá pod hranicí bídy. A ti nejchudší doslova živoří ve slumech. Objektiv vám teď tamní život přiblíží.
   15:13
   Panamský průplav
    A teď už ten slibovaný architektonický skvost – Panamský průplav. Jeho stavbu od samotného začátku provázely skandály a těžkosti. Lucie Radová pro vás ve své reportáži shrnula to nejdůležitější a zjistila i spoustu zajímavostí. Kolik kanálem za rok projede lodí? Kolik lidí takový průplav zaměstnává? Jak je to s kapitány na lodi, když jim proplouvají. A zjistila i to, kdo za jeho přeplutí zaplatil nejméně peněz.
    26:54
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž29 minut
     Další díl
     1. června 2014

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám