29 minut

1. června 2014

Obsah dílu

Rusko: Kolomenskoje — Belgie: Atomium — Argentina: Vodopády Iguacu

Části dílu

00:57
Kolomenskoje
  Je to jenom 20 minut jízdy metrem z centra Moskvy směrem na jih. Ve skutečnosti ale jako byste cestovali časem. Kolomenskoje je dnes oblíbeným místem odpočinku unavených Moskvanů. Kdysi ale bývalo letním sídlem ruských carů. Nechali si tu postavit okázalé sídlo, právě tady relaxovali a přijímali zahraniční delegace. Unikátní chrám, který dal postavit na počest narození Ivana Hrozného jeho otec, nás vrátí do dob jednoho z nejznámějších ruských carů. A ukáže slávu starého Ruska.
  06:45
  Atomium
   Bruselské Atomium určitě nemusím dlouho popisovat. Mnohonásobně zvětšená molekula železa je jednou z nejnavštěvovanějších místních atrakcí. My vám teď ukážeme nejenom to, co uvidíte uvnitř. Například i místa, odkud se slavná stavba čistí a proč tu občas najímají horolezce.
   15:19
   Vodopády Iguacu
    Musíme vás varovat, že při následující reportáži budete mít pocit, že na vás stříká studená voda. Ale slibuji, že to bude stát za to. Uvidíte působivé divadlo jedněch z nejúžasnějších vodopádů světa. Leží na hranici tří států jižní Ameriky, patří mezi sedm přírodních divů světa, jedině tam se můžete podívat do Ďáblových úst. A vy už možná tušíte, kam vyrážíme.
    26:59
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     8. června 2014

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám