iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 9. 2013
10:30 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
5442
zhlédnutí

Objektiv

Itálie: Turín — Slovensko: Bunkry — Chorvatsko: Rovinj

27 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Turín

  1:00 do playlistu

  Turín
  Má pověst průmyslového města. Proslavila ho auta Fuat, design a fotbalový klub Juventus, ve kterém nedají dopustit na českou hvězdu Pavla Nedvěda. Turín přitom není ale žádná industriální popelka. Bývalé sídlo savojských králů se podobně jako Praha chlubí barokními a secesními klenoty. A taky se mu přezdívá magické město, kde se novodobí alchymisté pokoušejí o zázraky. Víc nabídne reportér České televize Jakub Nettl.

 • Bunkry

  9:45 do playlistu

  Bunkry
  Koncem září to bude přesně 75 let od chvíle, kdy evropské západní mocnosti přijaly Mnichovskou dohodu. U nás se pro ni vžilo vcelku trefné pojmenování diktát. Velká Británie, Francie, Německo a Itálie rozhodly, že Československo musí postoupit pohraničí Třetí říši. Republika se podvolila. Do desátého října musela armáda opustit pohraniční opevnění. Bunkry pak desetiletí chátraly, ale přežily. Teď tito malí svědkové velkých dějin zažívají renesanci taky na Slovensku v okolí hlavního města Bratislava, kde natáčel náš zpravodaj David Miřejovský.

 • Rovinj

  18:10 do playlistu

  Rovinj
  Když se řekne Istrie, tak se většině z nás vybaví především slunce a kilometry pláží, kde je tak příjemné spočinout. To je pohled turisty. Někoho, kdo sem přijede na pár dní. Jak se ale v tomhle prázdninovém ráji žije ve skutečnosti? Třeba když skončí sezona a turisté odjedou. O tom všem se dozvíte z úst našeho krajana Jirky Dohnala, který tu s manželkou žije od poslední občanské války, kdy sem oba přijeli pracovat jako dobrovolníci do sirotčince pro válečné sirotky.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související