iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 2. 2010
09:30 na ČT1

1 2 3 4 5

14 hlasů
17799
zhlédnutí

Objektiv

Island: přírodní síly — Haiti: expedice Praga — Švýcarsko: Zermatt

24 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Island: přírodní síly

  0:59 do playlistu

  Island: přírodní síly
  Co dělá Island Islandem? Zcela jistě jsou to síly ukryté hluboko v podzemí, které tohle geologické mládě nad hladinou nesmírného Atlantiku formují skoro před očima. Pozoruhodné je, že se to celé neděje až na výjimky za velkého humbuku, ale jaksi skoro něžně. Kde jinde můžete postát na tektonickém zlomu mezi zemskými deskami, otřít se o nějaký ten sopouch nebo se v klidu projít po vychladlém lávovém poli? To všechno určitě v člověku provokuje zvláštní pocit, který islandská tradice a kultura zpracovala do zvláštních pohádek a bájí. A my z toho všeho trochu spolu s výpravou na palubě české karosy ochutnáme.

 • Haiti: expedice Praga

  8:38 do playlistu

  Haiti: expedice Praga
  Na čtyřech kolech jsme dnes začali a na čtyřech kolech ještě zůstaneme. K Haiti míří po obrovském zemětřesení a zatím ne zcela zvládnuté humanitární katastrofě pozornost celého světa. Bezprecedentní tragédie naštěstí vyprovokovala velkou mezinárodní pomoc. Ale byli i tací, kteří si na Haiti vzpomněli ještě v době, kdy země patřila k jednomu z nejzanedbávanějších koutů celé planety. Mezi ty, kdo se o Haiti starali, patřili i Češi. Vloni se na ostrov vydala expedice Praga Haiti, která na palubě legendární české V3Sky vezla humanitární pomoc do těžko přístupných oblastí. My se teď vydáme jejich stopách v novém expedičním seriálu Objektivu a postupně objevíme Haiti tak, jak ji možná neznáte.

 • Soutěž

  15:32 do playlistu

  Soutěž
  Jak se jmenoval první suverénní vládce a diktátor Haiti? A) Francis Drake B) Jean-Jacques Dessalines C) Napoleon Bonaparte

 • Švýcarsko: Zermatt

  16:03 do playlistu

  Švýcarsko: Zermatt
  A teď tedy na chvíli zpátky do zimy a do zimy ne ledajaké, do švýcarské. Míříme do Zermatt – horské vesnice, kterou proslavil především výhled na proslulý Matterhorn, ale také fakt, že vjezd autem do ní je přísně zakázán. V létě ji zaplní japonští turisté, kteří si jedou pro svůj snímek impozantní hory, v zimě ale patří lyžařům, kteří chtějí vyzkoušet nejvýše položenou sjezdovku v Evropě. A Zermatt ochutnáme taky s naší reportérkou Míšou Hergettovou osobně.

Přehrát vše

Související