Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Švýcarsko

Leukerbad

Leukerbad – to je s největší pravděpodobností jedno z nejoblíbenějších míst švýcarských olympioniků. Ptáte se proč? Není to kvůli kvalitě sněhu nebo běžeckých tratí. Ale kvůli něčemu úplně jinému – míří sem totiž za rehabilitací a relaxací. Není divu. Místní léčivé vodě se totiž připisují až zázračné účinky. K tomu, aby mohli vrcholoví sportovci podávat špičkové výkony, musí být hlavně a zejména fit. Z Leukerbadu se za posledních 60 let staly největší termální lázně v celých Alpách. A před cestou do Vancouveru se tu dávali do kupy nejlepší švýcarští lyžaři.

videoŠvýcarsko: Leukerbad
...
video video

Švýcarsko: Leukerbad

Mapa

Francie

Grenoble olympijský

Město, které se díky Olympijským hrám změnilo k nepoznání. To je Grenoble. A dodnes, i když olympiáda se tam konala už před více než 40 lety, na ní lidé vzpomínají s nadšením. Olympiáda v Grenoblu byla významná i pro Čechoslováky. Vůbec první zlatou medaili ze zimních her tehdy přivezl Jiří Raška. Bronz pak krasobruslařka Hana Mašková. A pozadu nezůstali ani hokejisté. S Objektivem se teď můžete podívat na stadion, kde tehdejší Československo porazilo Sovětský svaz. Pamětníci ale jistě dobře vědí, že na olympijské zlato to nestačilo.

videoFrancie: Grenoble olympijský
...
video video

Francie: Grenoble olympijský

Mapa

Kanada

Vancouver olympijský

Objektiv osobně bude také patřit olympiádě. Ve Vancouveru se dneškem sportoviště uzavřou a sportovci se rozjedou do svých domovů. Michal Kubal si olympiádu vychutnal přímo na místě a teď se s vámi podělí o své pocity. Natáčel mezi sportovišti a ukáže nám jinou tvář olympiády, zkrátka to, co jsme ve sportovních přenosech neměli šanci vidět. A ptal se i místních, jak olympiádu vnímají oni, jak se cítí ve svém městě, když doslova praská ve švech, a jak je zasáhl olympijský duch.

videoKanada: Vancouver olympijský
...
video video

Kanada: Vancouver olympijský

Mapa

Stopáž24 minut
Rok výroby 2010
 P ST