iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 3. 2014
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

22 hlasů
8125
zhlédnutí

Události, komentáře

Ruský Krym? — Evropské volby — Odmítnutý Amazon

56 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ruský Krym?

  0:08 do playlistu

  Ruský Krym?
  Vladimir Putin podepsal smlouvu, která umožní přičlenění Krymu k Rusku. Neodradily ho ani včera vyhlášené sankce. Ruský prezident zároveň v projevu ostře zkritizoval Evropskou unii i Spojené státy. Prohlásil, že v ukrajinské krizi postupovaly neprofesionálně a nezodpovědně. Na Krymu se dnes navíc střílelo. Při útoku na ukrajinskou základnu byl podle Kyjeva jeden ukrajinský voják zabit a druhý zraněn. Moskva incident nijak nekomentovala. Vypukl dneškem na Krymu rusko-ukrajinský válečný konflikt? A dokážou Rusové a Západ udržet své nervy na uzdě? Do Sevastopolu se spojíme se zpravodajem Josefem Pazderkou. Situaci na Krymu pak probereme s analytikem mezinárodních vztahů Vladimírem Votápkem, právníkem katedry Ústavního práva a mezinárodního práva veřejného Martinem Faixem a poslancem Milanem Šarapatkou /Úsvit/.

 • Telegraficky
 • Evropské volby

  29:08 do playlistu

  Evropské volby
  Devětatřicet stran a hnutí usiluje o křesla v europarlamentu. Volby budou za dva měsíce. Česko po nich bude mít v Bruselu 21 poslanců, tedy o jednoho méně než dosud. Jaká témata sehrají v evropských volbách stěžejní roli? Probereme s Markem Loužkem z Centra pro ekonomiku a politiku a Kateřinu Šafaříkovou z České pozice.

 • Babiš investoval státní miliardy na finančním trhu
 • Telegraficky
 • Odmítnutý Amazon

  44:02 do playlistu

  Odmítnutý Amazon
  Brněnští zastupitelé znovu neschválili smlouvy s americkým Amazonem. Pro hlasovalo pouze 25 z 55 přítomných. Logistické centrum internetové společnosti tak s největší pravděpodobností ve městě nebude. Co zastupitelům na záměru vadí? A není neschválení projektu promarněnou šancí, jak prohlásil premiér Sobotka? Téma pro zastupitele Olivera Pospíšila (ČSSD) a Martina Andera (SZ).

Přehrát vše