Daňové změny; Boje na Krymu; Ukrajina na Febiofestu; Spravedlnost po 60 letech?

Obsah dílu

Přehrát vše

Daňové změny

Třetí sazba DPH na léky, knihy a nenahraditelnou výživu, omezení výdajových paušálů nebo slevy na dani pro druhé a další dítě. Ministr financí Andrej Babiš představil novinky v daních, které by rád zavedl od příštího roku. Chystá taky řadu opatření k omezení daňových úniků. Koncept superhrubé mzdy by rád zrušil od roku 2016. Jsou živnostníci tou správnou skupinou, která by měla přinést víc peněz do státního rozpočtu? Komu pomůže zavedení třetí sazby DPH? A jaké budou náklady a výnosy vládních daňových změn? Hostem bude místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Volný /ANO/, předseda sněmovního rozpočtového výboru Václav Votava /ČSSD/, ekonomický expert ODS a člen výkonné rady strany Jan Skopeček, předseda Sdružení podnikatelů a živnostníků Bedřich Danda a makroekonom ČMKOS Jaroslav Ungermann.


Boje na Krymu

Na Krymu roste napětí. Proruští radikálové vtrhli do velitelství ukrajinského námořnictva v Sevastopolu. Západ Rusku hrozí dalšími sankcemi a varuje ho, že se svým postupem dostává do izolace. Moskva přesto pokračuje s anexí poloostrova. Situaci na Krymu probereme s publicistou Jefimem Fištejnem.


Ukrajina na Febiofestu

21. ročník Febiofestu zahájí Hlas mladé Ukrajiny. Filmy natočili studenti Kyjevské národní univerzity divadla, filmu a televize během demonstrací na Majdanu. Do studia Událostí, komentářů přijde režisér Michail Gerasimovič Iljenko.


Spravedlnost po 60 letech?

Téměř 60 let starý verdikt nad jihočeskou statkářkou Marií Švejdovou zrušil Nejvyšší soud. V politickém procesu v roce 1955 byla označena za zarputilou kulačku a odsouzena ke třem letem vězení. Po pádu komunismu ji justice rehabilitovala pouze částečně. Téma pro historika Petra Blažka.


Řekli v Událostech, komentářích

Jan Skopeček /ODS/, ekonomický expert strany a člen výkonné rady, k zavedení třetí sazby DPH

Já bych preferoval, aby ty dvě současné sazby směřovaly v průběhu dalších let k sobě. To znamená, aby se ta vyšší sazba snižovala a ta nižší zvyšovala.


Řekli v Událostech, komentářích

Jan Volný /ANO/, poslanec, místopředseda rozpočtového výboru sněmovny, k zavedení třetí sazby DPH

Bude to nepochybně v nejbližším možném termínu, který dovolí legislativní proces. Teď se upřesňuje, jestli to bude 5 až 10 procent.


Stopáž59 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín