Ruský Krym?; Evropské volby; Odmítnutý Amazon

Obsah dílu

Přehrát vše

Ruský Krym?

Vladimir Putin podepsal smlouvu, která umožní přičlenění Krymu k Rusku. Neodradily ho ani včera vyhlášené sankce. Ruský prezident zároveň v projevu ostře zkritizoval Evropskou unii i Spojené státy. Prohlásil, že v ukrajinské krizi postupovaly neprofesionálně a nezodpovědně. Na Krymu se dnes navíc střílelo. Při útoku na ukrajinskou základnu byl podle Kyjeva jeden ukrajinský voják zabit a druhý zraněn. Moskva incident nijak nekomentovala. Vypukl dneškem na Krymu rusko-ukrajinský válečný konflikt? A dokážou Rusové a Západ udržet své nervy na uzdě? Do Sevastopolu se spojíme se zpravodajem Josefem Pazderkou. Situaci na Krymu pak probereme s analytikem mezinárodních vztahů Vladimírem Votápkem, právníkem katedry Ústavního práva a mezinárodního práva veřejného Martinem Faixem a poslancem Milanem Šarapatkou /Úsvit/.


Evropské volby

Devětatřicet stran a hnutí usiluje o křesla v europarlamentu. Volby budou za dva měsíce. Česko po nich bude mít v Bruselu 21 poslanců, tedy o jednoho méně než dosud. Jaká témata sehrají v evropských volbách stěžejní roli? Probereme s Markem Loužkem z Centra pro ekonomiku a politiku a Kateřinu Šafaříkovou z České pozice.


Odmítnutý Amazon

Brněnští zastupitelé znovu neschválili smlouvy s americkým Amazonem. Pro hlasovalo pouze 25 z 55 přítomných. Logistické centrum internetové společnosti tak s největší pravděpodobností ve městě nebude. Co zastupitelům na záměru vadí? A není neschválení projektu promarněnou šancí, jak prohlásil premiér Sobotka? Téma pro zastupitele Olivera Pospíšila (ČSSD) a Martina Andera (SZ).


Řekli v Událostech, komentářích

Milan Šarapatka /Úsvit/, poslanec, o tom, kdo mu financoval cestu na pozorování referenda na Krymu

"Přiznám se, že to nevím a v tu chvíli mě to ani nijak netrápilo. (…) Šlo o to, zjistit, jak to referendum probíhá. A je lhostejno, kdo zaplatil letenku."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín