iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 1. 2013
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
2524
zhlédnutí

Události, komentáře

Sporná amnestie — Chřipka útočí — Václav Klaus v Německu — Den památky Jana Palacha

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sporná amnestie

  0:35 do playlistu

  Sporná amnestie
  Premiér Nečas si stojí za svým podpisem pod prezidentovou amnestií. Řekl, že dokument nemohl nepodepsat, protože nebyl protiprávní. Kontroverze, které amnestie vyvolala, ho ale prý mrzí. Podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana se dílčí amnestie může týkat osmnácti závažných kauz. Mohl premiér jednat jinak? A co se stane se zablokovaným majetkem lidí, jejichž trestní stíhání bude na základě amnestie zastaveno? Téma pro šéfa legislativní rady vlády Petra Mlsnu, ústavního právníka Jiřího Hřebejka a advokáta Václava Sládka.

 • Požár ve Zlíně
 • Telegraficky
 • Chřipka útočí

  33:49 do playlistu

  Chřipka útočí
  Českem se šíří chřipka. Od začátku zimy na ni zemřelo už osm lidí, téměř padesátka jich je ve vážném stavu v nemocnicích. Chřipka prasečí letos mezi kmeny dominuje. Ministerstvo zdravotnictví zřídilo speciální linku pro lékaře, kteří si nevědí rady s těžkými případy. Podle hlavního hygienika je Česko na hranici epidemie. Jak se proti chřipce chránit? A je v současné chvíli vhodné nechat se očkovat? Zeptáme se předsedy České vakcinologické společnosti, ředitele Fakultní nemocnice Hradec Králové Romana Prymuly.

 • Václav Klaus v Německu

  40:07 do playlistu

  Václav Klaus v Německu
  Prezident Klaus navštívil – naposledy jako hlava státu – Německo. Jednal se svým protějškem Gauckem, předsedou Spolkového sněmu Lammertem a kancléřkou Merkelovou. Více v reportáži Martina Jonáše.

 • Byznys dnes
 • Den památky Jana Palacha

  43:25 do playlistu

  Den památky Jana Palacha
  16. leden se stane zřejmě Dnem památky Jana Palacha. Návrh poslankyně Jany Černochové podpořila vláda. Je významný den v kalendáři dostatečnou a důstojnou vzpomínkou na Jana Palacha? Podle jakých kritérií se rozhoduje, jestli bude vyhlášen Den památky nebo Státní svátek? A co státní svátky znamenají pro národní identitu? Hostem bude Oldřich Tůma z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR.

Přehrát vše

Související