Události, komentáře

9. leden 2013

48 minut

9. leden 2013

Obsah dílu

Sporná amnestie — Chřipka útočí — Václav Klaus v Německu — Den památky Jana Palacha

Části dílu

00:35
Sporná amnestie
  Premiér Nečas si stojí za svým podpisem pod prezidentovou amnestií. Řekl, že dokument nemohl nepodepsat, protože nebyl protiprávní. Kontroverze, které amnestie vyvolala, ho ale prý mrzí. Podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana se dílčí amnestie může týkat osmnácti závažných kauz. Mohl premiér jednat jinak? A co se stane se zablokovaným majetkem lidí, jejichž trestní stíhání bude na základě amnestie zastaveno? Téma pro šéfa legislativní rady vlády Petra Mlsnu, ústavního právníka Jiřího Hřebejka a advokáta Václava Sládka.
  30:01
  Požár ve Zlíně
   32:24
   Telegraficky
    33:49
    Chřipka útočí
     Českem se šíří chřipka. Od začátku zimy na ni zemřelo už osm lidí, téměř padesátka jich je ve vážném stavu v nemocnicích. Chřipka prasečí letos mezi kmeny dominuje. Ministerstvo zdravotnictví zřídilo speciální linku pro lékaře, kteří si nevědí rady s těžkými případy. Podle hlavního hygienika je Česko na hranici epidemie. Jak se proti chřipce chránit? A je v současné chvíli vhodné nechat se očkovat? Zeptáme se předsedy České vakcinologické společnosti, ředitele Fakultní nemocnice Hradec Králové Romana Prymuly.
     40:07
     Václav Klaus v Německu
      Prezident Klaus navštívil – naposledy jako hlava státu – Německo. Jednal se svým protějškem Gauckem, předsedou Spolkového sněmu Lammertem a kancléřkou Merkelovou. Více v reportáži Martina Jonáše.
      42:01
      Byznys dnes
       43:25
       Den památky Jana Palacha
        16. leden se stane zřejmě Dnem památky Jana Palacha. Návrh poslankyně Jany Černochové podpořila vláda. Je významný den v kalendáři dostatečnou a důstojnou vzpomínkou na Jana Palacha? Podle jakých kritérií se rozhoduje, jestli bude vyhlášen Den památky nebo Státní svátek? A co státní svátky znamenají pro národní identitu? Hostem bude Oldřich Tůma z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR.
        Přehrát celé video
        Stopáž48 minut
        Další díl
        10. leden 2013

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám