iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 2. 2012
10:25 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
2207
zhlédnutí

Divadlo žije!

Tichý Tarzan v Huse na provázku — Romeo, Julie a já — Muzikál Papežka — Černá madon — Scénografka a kostýnmní výtvarnice Sylvu Hanákovou

26 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Romeo, Julie a já

  0:34 do playlistu

  Romeo, Julie a já
  Jiří Jelínek se na téže scéně nechal volně inspirovat Shakespearem ve hře Romeo, Julie a já. Hravá a vtipná improvizace na téma láska.

 • Trhák: Tichý Tarzan v Huse na provázku

  4:22 do playlistu

  Trhák: Tichý Tarzan v Huse na provázku
  Divadlo Husa na provázku dostává své pověsti experimentální scény - pozvalo mladou režisérku Annu Petrželkovou a ta uvedla na scénu scénář Simony Petrů a J. P. Kryštofa Tichý Tarzan. Vzniklo představení, které není životopisem svérázného kyjovského fotografa M. Tichého, ale výsostně divadelní sondou do duše umělce a maloměsta, které jeho podivínství a ironický pohled na svět není schopno tolerovat. Adekvátní výtvarno slouží skvělému herectví především Ivany Hloužkové v roli starého muže.

 • Hraje se. Muzikál Papežka

  10:25 do playlistu

  Hraje se. Muzikál Papežka
  Do Městského divadla Brno přenesl S. Moša muzikál Papežka, které vytvořil s Dennisem Martinem pro německou Fuldu. Příběh nadané dívky, které se dostane vzdělání a kterou podle legendy osud vynese na papežský stolec.

 • Hraje se: Černá madona brněnská

  13:25 do playlistu

  Hraje se: Černá madona brněnská
  Národní divadlo Brno sáhlo do historie města, inspirovalo se dramatickými chvílemi obléhaní Brna Švédy, kdy obránce posílila Černá madona. Spoluautor scénáře a režisér Z. Plachý se pokusil o velkoformátovou fresku, pomáhá mu k tomu velkorysá scéna Daniela Dvořáka.

 • Tvář českého divadla: Scénografka a kostýnmní výtvarnice Sylvu Hanákovou

  15:56 do playlistu

  Tvář českého divadla: Scénografka a kostýnmní výtvarnice Sylvu Hanákovou
  Scénografku a kostýnmní výtvarnici Sylvu Hanákovou jsme zastihli při práci na kostýmech k opeře Rusalka. Vysvětlila nám, proč ráda pracuje pro operu, jak se návrh kostýmu rodí a jak se jí pracuje s V. Morávkem.

 • Rozhovor: Fikce Brno
 • Soutěž

Přehrát vše

Související