iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 2. 2017
22:15 na ČT art

1 2 3 4 5

0 hlasů
1485
zhlédnutí

Divadlo žije!

Lešanské jesličky — Zamilovaný Shakespeare — Zlý jelen a Borůvčí

25 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Lešanské jesličky

  0:26 do playlistu

  Lešanské jesličky
  Po velmi úspěšném autorském projektu Gossip uvedla Lenka Vagnerová se svým souborem v La Fabrice taneční podobu posledního díla básníka Františka Hrubína, vánoční poemu Lešanské jesličky. Převést poezii do žánru pohybového divadla se může zdát jako nesplnitelný cíl, ale Lence Vagnerové se to zdařilo. Jak je už u jejich inscenací zvykem, Lešanské jesličky jsou plné vizuálně působivých obrazů a vnitřní dynamiky, kdy energické pasáže střídají lyrické, ale i komické scény. Kromě tanečníků své Company (Fanny Barrouquére, Andrea Opavská, Michal Heriban) a stálého spolupracovníka hudebního skladatele Ivana Achera se tentokrát na této inscenaci podílel také Vladimír Javorský jako dramaturg a spolu s Karolínou Baranovou také jako hlas recitující části poemy.

 • Zamilovaný Shakespeare

  8:00 do playlistu

  Zamilovaný Shakespeare
  Divadlo F. X. Šaldy v Liberci zahájilo nový rok premiérou oscarového filmu Zamilovaný Shakespeare. Divadelní verze romantické komedie byla poprvé uvedena na West Endu v Londýně a na podzim loňského roku ji mohli vidět už také diváci Městského divadla v Brně. Romantický příběh Williama Shakespeara, zamilovaného do půvabné aristokratky Violy de Lesseps, kombinovaný s převlekovou komedií, v níž se Viola přestrojena za chlapce snaží proniknout do Shakespearovy herecké společnosti, nabízející navíc atraktivní pohled do divadelního alžbětinského zákulisí, v němž se zázrak divadla rodí na poslední chvíli ze zmatku a chaosu, nastudoval v Liberci režisér Šimon Dominik.

 • Zlý jelen a Borůvčí

  16:03 do playlistu

  Zlý jelen a Borůvčí
  Po čtyřletém studiu herectví na Pražské konzervatoři zakončeném maturitou absolvují studenti ještě dva roky jevištní praxe na školní scéně. Za tu dobu nastudují většinou tři absolventské inscenace. První z nich se pro nejnovější absolventský ročník stala aktovka Václava Klimenta Klicpery Zlý jelen, která se uvádí v jednom večeru s aktovkou Milana Šotka Borůvčí.

Přehrát vše

Související