iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 1. 2011
20:35 na ČT2

1 2 3 4 5

86 hlasů
4071
zhlédnutí

Divadlo žije!

Hra Dealer's Choice v Dejvickém divadle — Divadlo Palace – Prachy — Cabaret Calembour v pražském Divadle Kampa — Nejlepší finská hra roku 2005 – Kokkola — Příběh revuální hvězdy Gypsy Lee Rose — Klasické operety Netopýr v ústeckém Severočeském divadle — O případném pití aneb musí se to umět — Tváře českého divadla – Daniela Kolářová

26 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hra Dealer's Choice v Dejvickém divadle

  0:40 do playlistu

  Hra Dealer's Choice v Dejvickém divadle
  Prvotinu britského dramatika Patricka Marbera (mj. Na dotek, Howard Katz) uvádí v překladu D. Hábové a v české premiéře Dejvické divadlo. Její název - Dealer's Choice - je odvozen od názvu pokerové hry, na kterou si její hrdinové vypěstují závislost. V režii J. Pokorného hrají D. Novotný, V. Neužil, M. Myšička, H. Čermák, J. Plesl a I. Trojan.

 • Zkouší se – Divadlo Palace – Prachy
 • Cabaret Calembour v pražském Divadle Kampa

  8:22 do playlistu

  Cabaret Calembour v pražském Divadle Kampa
  Originální literární Cabaret Calembour, ve kterém loňští absolventi pražské DAMU úspěšně navazují na slavnou tradici prvorepublikových kabaretů, můžete navštívit v pražském Divadle Kampa.

 • Hraje se

  10:21 do playlistu

  Hraje se
  Nejlepší finskou hru roku 2005 uvádí v režii J. Friče liberecké Divadlo F. X. Šaldy. Má název Kokkola, podle městečka v severním Finsku, k němuž patří nejen věčně zamrzlé moře, polární záře a alkohol, ale také černočerný humor. Příběh revuální hvězdy Gypsy Lee Rose zpracovaný autory slavných muzikálů West Side Story a Funny Girl se dočkal hned tří filmových zpracování. Původní jevištní verzi můžete u nás vidět vůbec poprvé, a to v plzeňské Divadle J. K. Tyla. Rytmem vídeňských valčíků J. Strausse ml. se můžete nechat unášet v ústeckém Severočeském divadle opery a baletu v novém nastudování klasické operety Netopýr. Exkurzi do dějin pití vína a jeho následků a setkání se slavnými, skutečnými i literárními pijáky, nabízí Divadlo Viola v inscenaci nazvané O případném pití aneb musí se to umět.

 • Tváře českého divadla – Daniela Kolářová
 • Soutěž

Přehrát vše

Související