iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 1. 2011
21:55 na ČT2

1 2 3 4 5

24 hlasů
3963
zhlédnutí

Terra musica

Surrealistická opera Bohuslava Martinů Slzy nože — Violoncellistka Audrey Chen s bubeníkem Lucou Marinim — Štěpán Filípek, člen souboru Miloslav Ištvan Quartett

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Štěpán Filípek, člen souboru Miloslav Ištvan Quartett

  0:30 do playlistu

  Štěpán Filípek, člen souboru Miloslav Ištvan Quartett
  Čtveřice mladých hudebníků se specializuje na hudbu představitele někdejší brněnské avantgardy Miloslava Ištvána, jehož výročí jsme si v roce 2010 připomněli. Čím jeden z nejvýznamnějších českých novátorských skladatelů 2. poloviny 20. století oslovil mladou hudební generaci, vysvětlí Štěpán Filípek, člen souboru Miloslav Ištvan Quartett.

 • Surrealistická opera Bohuslava Martinů Slzy nože

  8:03 do playlistu

  Surrealistická opera Bohuslava Martinů Slzy nože
  Úspěšná londýnská inscenace surrealistické opery Bohuslava Martinů Slzy nože zazněla v Praze i v Brně v anglickém znění pod taktovkou Nicholase Chalmerse a v režii Olivera Marse. Anglický soubor Second Movement, který uvádí komorní operu neotřelým a živým způsobem přístupným širokému obecenstvu, vděčí za pozvání na česká a moravská divadelní prkna brněnské skupině Ensemble Opera Diversa.

 • Violoncellistka Audrey Chen s bubeníkem Lucou Marinim

  16:15 do playlistu

  Violoncellistka Audrey Chen s bubeníkem Lucou Marinim
  Charismatickou americkou zpěvačku a violoncellistku Audrey Chen společně s italsko-německým bubeníkem Lucou Marinim a jejich elektronikou jsme zastihli před koncertem na festivalu Setkávání nové hudby plus. Téma našeho rozhovoru vycházelo z jejich vystoupení stojícím na pevných základech noise music: komunikace jako koncept.

Přehrát vše

Související