iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 5. 2017
00:20 na ČT art

1 2 3 4 5

0 hlasů
829
zhlédnutí

Terra musica

Muzikál Kronikáři v Českých Budějovicích — Novákova a Tomáškova hudební Skuteč — Cube: hudba, obraz a pohyb v kostce

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Cube: hudba, obraz a pohyb v kostce

  0:46 do playlistu

  Cube: hudba, obraz a pohyb v kostce
  Nabídneme premiéru Laterny Magiky – Cube: hudba, obraz a pohyb v kostce. Po letech se v rámci repertoáru tohoto divadla vrací do popředí baletní soubor. Autoři Pavel Knolle, Štěpán Pechar a David Stránský, režisér a dvojice choreografů, nastudovali na původní hudbu Jana Šikla taneční představení zachycující současný lidský život „v kostce“, a to v kostce obrazové i pocitové. Pohrávají si v taneční nadsázce s různými fenomény lidského života, jakými jsou láska, úzkost a strach, ale i radost z pohybu. To vše ve spojení se světlem, projekcemi a mappingy.

 • Novákova a Tomáškova hudební Skuteč

  9:03 do playlistu

  Novákova a Tomáškova hudební Skuteč
  Regionální festival Novákova a Tomáškova hudební Skuteč má velmi široký žánrový záběr od baroka až po soudobou tvorbu. Chrudimská komorní filharmonie s dirigentem Martinem Profousem a pěvecké sbory Rubeš Skuteč a Slavoj Chrudim nastudovaly pro letošní již čtrnáctý ročník velmi náročný program, který vyvrcholil interpretací Janáčkova vokálně-instrumentálního díla Otčenáš.

 • Muzikál Kronikáři v Českých Budějovicích

  14:51 do playlistu

  Muzikál Kronikáři v Českých Budějovicích
  V květnovém vydání cyklu Terra musica navštívíme premiéru Jihočeského divadla Kronikáři, stručné dějiny světa v muzikálu. Dramatici Helena Kebrtová a David Košťák napsali pro hudebního skladatele Davida Hlaváče pohádkové libreto o výletu kronikářova syna do historie lidstva. Činohra, opera, balet i Malé divadlo tak pod vedením režiséra Petra Haška společně nastudovaly jednu inscenaci pro diváky napříč generacemi.

Přehrát vše

Související