iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 11. 2013
21:20 na ČT art

1 2 3 4 5

3 hlasy
1731
zhlédnutí

Terra musica

Nová původní česká opera Toufar — 50. Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha — Dvacátá sezóna PKF - Prague Philharmonia

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nová původní česká opera Toufar

  0:48 do playlistu

  Nová původní česká opera Toufar
  Každá nová premiéra původní české opery je vždy mimořádnou a netrpělivě očekávanou událostí. Svou novou operu věnoval Aleš Březina vykonstruované události kolem tzv. číhoštského zázraku, kde vše skončilo umučením katolického kněze Josefa Toufara. Autor zvolil formu dokumentární komorní opery, která je podobně jako jeho úspěšná prvotina Zítra se bude… založena na dobových tištěných, zvukových a obrazových dokumentech. V hlavních rolích se v divadle Kolowrat představili Soňa Červená a Jan Mikušek.

 • 50. Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha

  9:05 do playlistu

  50. Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha
  A pak již zaostříme na 50. ročník festivalu Zlatá Praha, který je věnován hudebním a tanečním filmům a pořadům. Navštívíme řadu doprovodných akcí, seznámíme se s tvorbou bratří Bubeníčků či předního světového choreografa Johna Neumeiera a nahlédneme do tvůrčí kuchyně newyorské televize Thirteen. S producenty a režiséry z celého světa si popovídáme o tom, kam se hudba a tanec na obrazovce vyvíjejí, a dokumentovat to budeme ukázkami z oceněných pořadů mezinárodní soutěže.

 • Dvacátá sezóna PKF - Prague Philharmonia

  18:43 do playlistu

  Dvacátá sezóna PKF - Prague Philharmonia
  PKF – Prague Philharmonia, jak zní nový název Pražské komorní filharmonie, vznikla v roce 1994 z iniciativy světoznámého dirigenta Jiřího Bělohlávka. Na prahu 20. sezóny jsme navštívili jeden z jejich koncertů a zjišťovali, jak se orchestru dnes umělecky žije a co všechno ve své skvělé a často neotřelé dramaturgii připravuje.

Přehrát vše

Související