27 minut
Terra musica

19. listopadu 2013

Obsah dílu

100 let vídeňského Konzerthausu — Robert Balzar Trio — Wagnerův Bludný Holanďan

Části dílu

00:22
100 let vídeňského Konzerthausu
  Navštívíme také slavnostní koncert Vídeňských filharmoniků s dirigentskou superhvězdou Gustavo Dudamelem u příležitosti 100. výročí založení Konzerthausu ve Vídni. Tentokrát nám nepůjde pouze o vynikající beethovenovský program koncertu. V naší reportáži totiž poskytneme českým a moravským hudebním fanouškům stručný návod, jak za vídeňskou hudební kulturou.
  09:03
  Pozvánka: Koncert proslulého jazzového zpěváka Kurta Ellinga
   10:37
   Robert Balzar Trio
    Robert Balzar Trio natočilo nový jazzový videoklip, jehož realizace se ujal legendární filmový kameraman Jan Malíř. Trio vydává rovněž nové CD natočené letos v New Yorku. Novou posilou jednoho z našich nejlepších jazzových trií je brněnský rodák žijící v USA, vyhledávaný klasický a jazzový pianista Jiří Levíček.
    19:08
    Pozvánka: Cyklus jazzu a world music ve Filharmonii Brno
     21:44
     Wagnerův Bludný Holanďan
      V roce 2013 si připomínáme 200 let od narození německého skladatele Richarda Wagnera a právě na letošní září připravila Janáčkova opera v Brně novou inscenaci opery Bludný Holanďan v režii Romana Poláka a pod taktovkou Jakuba Kleckera. Jak si inscenátoři poradili s náročným dílem, působivým třeba i díky modernistické scéně, uvidíte v naší krátké dokumentární reportáži z generálních zkoušek.
      Přehrát celé video
      Stopáž27 minut
      Další díl
      3. prosince 2013

      Terra musica na sociálních sítích

      Napište nám