Magazín o hudbě a tanci plný zajímavých událostí a osobností: 100 let vídeňského Konzerthausu – Robert Balzar Trio – Wagnerův Bludný Holanďan (2013)

Obsah dílu

Přehrát vše

V roce 2013 si připomínáme 200 let od narození německého skladatele Richarda Wagnera a právě na letošní září připravila Janáčkova opera v Brně novou inscenaci opery Bludný Holanďan v režii Romana Poláka a pod taktovkou Jakuba Kleckera. Jak si inscenátoři poradili s náročným dílem, působivým třeba i díky modernistické scéně, uvidíte v naší krátké dokumentární reportáži z generálních zkoušek.

Robert Balzar Trio natočilo nový jazzový videoklip, jehož realizace se ujal legendární filmový kameraman Jan Malíř. Trio vydává rovněž nové CD natočené letos v New Yorku. Novou posilou jednoho z našich nejlepších jazzových trií je brněnský rodák žijící v USA, vyhledávaný klasický a jazzový pianista Jiří Levíček.

Navštívíme také slavnostní koncert Vídeňských filharmoniků s dirigentskou superhvězdou Gustavo Dudamelem u příležitosti 100. výročí založení Konzerthausu ve Vídni. Tentokrát nám nepůjde pouze o vynikající beethovenovský program koncertu. V naší reportáži totiž poskytneme českým a moravským hudebním fanouškům stručný návod, jak za vídeňskou hudební kulturou.

Pozveme vás také na koncert proslulého jazzového zpěváka Kurta Ellinga nebo na cyklus jazzu a world music ve Filharmonii Brno.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 ST HD
ŽánrHudba