iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 1. 2012
21:40 na ČT2

1 2 3 4 5

8 hlasů
2852
zhlédnutí

Terra musica

Různé břehy Jiřího Kyliána — Novoroční koncert Filharmonie Brno — Jonas Kaufmann opět v Praze — Eduardo Fernández — Čarokraj v Národním divadle — Vokální kvintet Kolenem

52 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Různé břehy Jiřího Kyliána

  1:36 do playlistu

  Různé břehy Jiřího Kyliána
  Slavnostním večerem nazvaným Různé břehy vyvrcholily oslavy 20. výročí fungování Kyliánovy videotéky. Atmosféru večera udával Kyliánův choreografický rukopis, představila se více než desítka tanečníků, kteří strávili podstatnou část svého uměleckého života v angažmá v Kyliánově prestižním Nederlands Dans Theater. V průběhu večera byly uvedeny ukázky choreografií jak z dílny Jiřího Kyliána, tak i jeho přátel či dlouhodobých spolupracovníků.

 • Novoroční koncert Filharmonie Brno

  10:38 do playlistu

  Novoroční koncert Filharmonie Brno
  Na svém novoročním koncertě Filharmonie Brno představila hudebně komediální projekt multižánrového kontrabasisty Georga Breinschmida nazvaný Kdo je Ivica Strauss. Breinschmidovo jazzové trio nás provede po stopách podivuhodného života nedávno objeveného velkého (189 cm) skladatele Ivicy, který údajně zesnul v zapomnění na jihu Evropy mezi černohorskými písněmi a čevabčiči...

 • Jonas Kaufmann opět v Praze

  18:30 do playlistu

  Jonas Kaufmann opět v Praze
  Charismatický tenorista Jonas Kaufmann se vrátil do Prahy s novým programem složeným z nejslavnějších operních árií a písní. Dnes je tento umělec celosvětově uznáván jako jeden z nejvýznamnějších umělců dneška. Je držitelem řady prestižních hudebních ocenění. Kritici vyzdvihují emotivní rozmanitost jeho projevu, neboť Kaufmannův sytý tenor bravurně zvládá temné dramatické polohy, romantickou zasněnost i výbušnou vášnivost.

 • Eduardo Fernández

  25:27 do playlistu

  Eduardo Fernández
  Kytarista Eduardo Fernández patřící k vrcholným světovým interpretům vystoupil na začátku prosince minulého roku v Brně. V jeho špičkovém podání zazněly skladby F. Sora, A. Piazzolly, J. K. Mertze, G. Montani a dalších. Nás zajímal především odkaz legendy uruguayské klasické kytary Abela Carlevara, u kterého Fernández studoval.

 • Čarokraj v Národním divadle

  32:35 do playlistu

  Čarokraj v Národním divadle
  Čarokraj je nová rodinná opera, která vznikla podle populární knížky anglického spisovatele Geralda Durrella Mluvící balík, a to ve spolupráci mladého hudebního skladatele a dirigenta Marka Ivanoviće, scenáristy Ivana Arsenjeva a bratrů Formanových. Složení tvůrčího uskupení je zárukou nevšední, vtipné a divadelně působivé inscenace.

 • Vokální kvintet Kolenem

  39:35 do playlistu

  Vokální kvintet Kolenem
  Vokální kvintet Kolenem působí již na moravské hudební scéně více než jednu dekádu. Zakladatel souboru, jazzový kontrabasista Petr Pospíšil, působí také v klasické rokenrolové kapele Fireballs. Proto má k reperotáru doowopu, swingu, blues i jazzu velmi blízko.

 • Host: Daria Klimentová

Přehrát vše

Související