iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 7. 2016
21:25 na ČT2

1 2 3 4 5

144 hlasů
238490
zhlédnutí

Jan Hus

Příběh jednoho z nejvýznamnějších Čechů historie.

143 min | další Filmy »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Loutkář 1.3.2020 18:12 (!) reagovat 0 + - 2

Ta moderní hudba to úplně šíleně shazuje.

Esthergeist 11.2.2020 6:21 (!) reagovat 1 + - 1

hudba k filmu

filmová hudba M. Kocába drama skvěle podkresluje, dobrá práce... vedle skvělých hereckých výkonů, výpravy, režie a všeho ostatního...

Jan Troler 23.4.2019 21:57 (!) reagovat 6 + - 1

Co kdyby Jan Hus

Co kdyby Jan Hus vstal z mrtvych v roce 2019. Co by videl. Co by udelal. Byl by rad? Kdo by dnes poslouhal jeho kazani. Ceho by si vsiml. Komu by odpustil. Co by se mu honilo hlavou. Co by rekl dnesnim biskupum, kardinalum a papezi.

Jarka 7.7.2018 6:53 (!) reagovat 8 + - 3

Strhující

Film zraje jako víno. Příběh o člověku na pozadí velkých dějin k nám hovoří veskrze současným jazykem, zdá se mi, že každým rokem naléhavěji. Velmi niterná, krásná a očistná výpověď nejen o naší minulosti, ale zejména o nás samotných.

Charles Zdenek Bernreiter 6.7.2019 18:36 (!) reagovat 2 + - 4

Ceska povaha

Vyborny film, ktery navic dotvrzuje historickou kletbu ceskeho naroda - zavist, denunciace, falesna obvineni, ideologicka nenavist, a pod. v postave Dr. Stepana Palece.
Ne komunismus, ale prave tyto tak hluboko zakorenene vlastnosti me primely emigrovat do Kanady v roce 1968. A pro tyto zrudne vredy typicke ceske povahy jsem za 50 let tam k vam nejel.

Tereza 7.7.2019 13:54 (!) reagovat 5 + - 0

Ceska povaha

To, co píšete mě mrzí, protože je to právě vaše povaha, kterou si nechcete přiznat a přijmout. Není to česká povaha, je to jedna stránka lidské povahy, která je ve všech národech, v každém člověku. Vy vidíte jen to, co nemáte přijmuté sám u sebe, ale já vidím krásný film z jednoho úhlu pohledu na téma, které je v našich českých dějinách právě znak odvahy, víry a lásky. Známka toho, že pokud se chcete dívat pohledem na celý národ, tak právě Jan Hus a posléze Husitství ukazují náš národ jako statečný, odvážný, čestný a silný ve své víře. Národ, který se chtěl vymanit ze lží a nadvlády nespravedlnosti. Takže byste spíše měl cítit chrdost na to, že jste Čech. Ale samozřejmě ani to vám nikdo nemůže poručit, k tomu si musíte dojít sám. Já jsem k tomu došla již dávno, ale ne přes tzv. národní povahu, ale přes sebe a svou víru v člověka a jeho dobrou stránku.

Martin 8.7.2019 13:55 (!) reagovat 1 + - 0

nádhera

Skoro se až Terezo nechce věřit,že mezi námi žijí lidé jako Vy... Tleskám Vám za Váš názor a moc za něj děkuji,minimálně dnešní den jste mi udělala lepším...:-)Taky věřím v naší lepší stránku a ono už jen z podstaty kolik nás Čechů je,jsou zkrátka tyto neduhy asi víc vidět,nepřikládal bych tomu větší váhu..Holandsko,Francie,atd atd mělo svých kolaborantů taky víc než dost Ještě,že se všichni nesebrali a neodjeli do Kanady,jako Charles,to už by s námi bylo teprve zle :-))Myslím,že všude jsou lidi,jací jsou.. Takže pane,plivejte si na nás zpoza moře jak chcete,můj názor to nezmění a paní Tereze za její příspěvek moc děkuji.. Mmch Matěj Hádek zraje jako víno,jeho pojetí role bylo excelentní,byl to zážitek...

Ondřej 12.7.2016 18:55 (!) reagovat 21 + - 1

..

Velmi poučné, děkuji.

Související