Tři lidé vyhození z oken Pražského hradu. Tak začal nejkrvavější konflikt, jaký Evropa do té doby zažila.
Režie: Zdeněk Jiráský. Scénář: Pavel Kosatík, Zdeněk Jiráský. Hrají: Karel Dobrý, Tereza Hofová, Štěpán Kozub, Sara Sandeva a další.
Bůh s námi – od defenestrace k Bílé hoře

23. května 1618 dochází na Pražském hradě k podivné události: představitelé českých protestantských stavů vyhodí z oken dva nejvyšší představitele králova úřadu. Incident, který vejde do dějin jako „pražská defenestrace“, odstartuje třicetiletou válku – nejstrašnější konflikt, jaký Evropa do té doby zažila. Česká televize v koprodukci s rakouskou ORF a francouzsko-německou společností ARTE natočila televizní film, který je věnován čtyřstému výročí této události. Náročné natáčení probíhalo v řadě historických objektů, např. na Pražském hradě,na zámcích Kratochvíle, Telč, na hradě Švihov a dalších atraktivních místech. V režii Zdeňka Jiráského ve filmu uvidíme celou plejádu skvěle ztvárněných historických postav, především vůdce povstání pražských stavů Jindřicha Matyáše Thurna (K. Dobrý), dále oba panovníky té doby, kteří se vystřídali na českém trůnu – Ferdinanda II. Habsburského (O. Malý) nebo Fridricha Falckého (Š. Kozub). Tito tři muži, stojící na počátku našeho příběhu, věří ve stejného Boha. Komu z nich ale bude Bůh nejvíce nakloněn?

Režie: Zdeněk Jiráský. Scénář: Pavel Kosatík, Zdeněk Jiráský. Hrají: Karel Dobrý, Tereza Hofová, Štěpán Kozub, Sara Sandeva a další.

Napište nám