iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 1. 2012
10:45 na ČT2

1 2 3 4 5

6 hlasů
5106
zhlédnutí

Máte mě!

Nenápadný šampión — Kocouří dospívání — Trnoreportáž

13 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nenápadný šampión

  0:35 do playlistu

  Nenápadný šampión
  Možná by titulek mohl znít: láska na první pohled. Před devíti lety se v Polsku na dražbě setkali člověk a kůň. Charismatický Tiumen přijel do Česka a uvedl se tím, že utekl a obíhal své nové pastviny. Letos Tiumen potřetí vyhrál náš nejslavnější dostih – Velkou pardubickou. Jezdec Josef Váňa mj. vzpomíná na Tiumenovo zranění, které mu málem zmařilo start.

 • Kocouří dospívání

  7:06 do playlistu

  Kocouří dospívání
  O perských kočkách se říká, že jsou pomalejší a rozvážnější. Rozhodně jsou vybíravé a noblesní. Kocour Celestýn se navíc neměl k žádnému zájmu o něžné pohlaví. Málem na to doplatil. Panička už zvažovala kastraci. A teď její chovatelská rada zní: nedejte na tabulky a dejte svým zvířatům klid a čas. Celestýn je dnes mnohonásobným otcem a vůbec mu nevadí, že si poněkud prodloužil dospívání.

 • Trnoreportáž

  10:35 do playlistu

  Trnoreportáž
  Proč jsou trnorepové vzácní a není snadné je množit? V minulosti bylo těžké tyto plazy jen udržet naživu. Samice byly špatně živené, terária nedostatečně vybavená. Zvířatům hlavně chybělo UV záření. Proto se trnorepi odchytávali v přírodě a vydělávali překupníkům a pašerákům. Stres z takového zacházení pak přispíval k tomu, že se nedařilo odchovávat potomstvo.

Přehrát vše